Autor Wątek: [Sonata NF] Dziwne dźwięki z przedniego koła podczas obciąże  (Przeczytany 9300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

toomi1982

  • Gość
Witam,
Mam dość dziwny wg mnie problem. Od kiedy zrobiło się zimno (może to ma znaczenie) z okolic przedniego prawego koła dochodzą dziwne dźwięki jakby „chrzęszczenie”. Głównie wtedy gdy hamuję silnikiem lub cofam. Jak odciążę prawe koło skręcając gwałtownie w lewo wszystko ustaje. Jadąc na luzie też jest cisza. No może czasem delikatnie coś usłyszę. Byłem u dwóch mechaników z których jeden zlecił wymianę końcówek drążków – co też uczyniłem. Problem jednak nie zniknął. Reszta zawieszenia bez zastrzeżeń. Tarcze i klocki wymieniane 3 miesiące temu. Irytująca sprawa jak dla mnie. Nikt nie jest w stanie mi pomóc. Ocieram się o wyprawę do serwisu jednak po to jest forum, żeby nie płacić tym zdziercom. Dodam jeszcze, że poza hamowaniem silnikiem nie mogę w warsztacie wywołać takiego dźwięku. Kręciłem kołem na podnośniku też nic, odgiąłem trochę blachę przy tarczy – też nic nie dało. Łożysko w porządku, przegub też. Może klocki i ich mocowanie. Proszę o pomoc. Dziękuję.

Hants

  • Gość
[Sonata NF] Dziwne dźwięki z przedniego koła podczas obciążenia.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2012, 15:42:09 »
Cytat: "toomi1982"
Tarcze i klocki wymieniane 3 miesiące temu


Cięzko tak zdalnie diagnozować 'chrzęszczenie', ale na Twoim miejscu zdjąłbym zacisk, klocki, przeczyscił wszystko, nasmarował smarem miedziowym i złożył do kupy.

toomi1982

  • Gość
[Sonata NF] Dziwne dźwięki z przedniego koła podczas obciążenia.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2012, 08:25:20 »
Powiem szczerze ,że sam już nie wiem co robić, jak robi się cieplej to mniej stuka. Zdjąłem docisk, klocki i dalej to samo. Jestem w stanie wywołać sztucznie te stuki, szmery mianowicie zaciągam ręczny i próbuję ruszyć do tyłu. Obciążam silnik , wydech i zaczyna no właśnie co zaczyna. Drżenie, stuki, szmery. Pomóżcie, bo ręce opadają. Poza tym aby nie zakładać nowego tematu. Przy mrozie nie startuje mi klima. A/C się świeci ale sprzęgiełko w sprężarce stoi jak zamurowane. Jeszcze jedna sprawa. Sprawdziłem działanie ESP. Działa super, mogę wyłączyć guzikiem. Przy przekręceniu zapłony nie świeci się kontrolka ESP. Jak wyłączę też nie pokazuje ESP OFF, czyżby bezpiecznik? Pozdrawiam.

ROTHMANS

  • Gość
[Sonata NF] Dziwne dźwięki z przedniego koła podczas obciążenia.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2012, 11:01:08 »
A czy przypadkiem nie ma jakiegoś zabezpieczenia żeby przy dużej ujemnej temperaturze klima AC sie nie załączała?

toomi1982

  • Gość
[Sonata NF] Dziwne dźwięki z przedniego koła podczas obciążenia.
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudzień 2012, 11:06:57 »
W innych samochodach tak jest. Pewnie i tutaj. Co do chrobotania to chyba znalazłem przyczynę. Łożysko. Możliwe to?

ROTHMANS

  • Gość
[Sonata NF] Dziwne dźwięki z przedniego koła podczas obciążenia.
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień 2012, 16:24:48 »
No łożysko jak najbardziej
zwłaszcza jadąc na luzie skręcając kierownice obciążasz koło i tak można sprawdzić

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
[Sonata NF] Dziwne dźwięki z przedniego koła podczas obciążenia.
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Grudzień 2012, 18:26:33 »
Cytat: "toomi1982"
Co do chrobotania to chyba znalazłem przyczynę. Łożysko. Możliwe to?
Możliwe, dźwięk jest bardziej wyraźny pod obciążeniem. Proponuję jeszcze zrobić test obciążeniowy przy skręcaniu po ostrzejszych łukach, wówczas jest to łatwiejsze do określenia. W grę jeszcze może wchodzić przegub. Teraz co prawda nie jest dobra pora na takie próby, ale przy dużych prędkościach zaczyna trzepać kierownicą przy uszkodzonym przegubie. Chciałem zaznaczyć, że usterka przegubu przy statycznych próbach jest nie do wychwycenia, no chyba, że sam przegub jest już w stanie agonalnym.

toomi1982

  • Gość
[Sonata NF] Dziwne dźwięki z przedniego koła podczas obciążenia.
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudzień 2012, 07:49:16 »
Witam,
Byłem u 4 mechaników i wszyscy zgodnie twierdzą,że to nie zawieszenie,hamulce ani łożysko czy przegub. Przy hamowaniu silnikiem silnik "napina" się ku przodowi co niby powoduje ,że może poduszka pod silnikiem skrzeczy albo coś ociera w tej a nie innej sytuacji. Łożysko ciche. Nie wyje, nie huczy. Przy skręcaniu nie ma żadnych dźwięków no chyba,że puszcze gaz na biegu. Nie ma mechanika który bo to ogarnął:(