Autor Wątek: [Tucson] klimatyzacja-skoki temperatury  (Przeczytany 5205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tucson2006

  • Gość
[Tucson] klimatyzacja-skoki temperatury
« dnia: 03 Grudzień 2012, 23:13:58 »
Witam
bardzo proszę o pomoc.Od miesiąca mam problem z klimą po około 30-50 min temperatura powietrza spada i wieje zimnym (bardzo)powietrzem .Wczoraj gdy zaczeło wiać syberją po około50 min jazdy włączyłem AUTO na panelu klimy ,kontrolka klimy zgasła a do środka zaczeło naplywać ciepłe powietrze.
klima automatyczna ustawiona na 22 stopnie jak zawsze
Może ktos miał podobny przypadek albo jakiś pomysl co to może być?

ROTHMANS

  • Gość
Re: klimatyzacja-skoki temperatury
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2012, 23:21:14 »
Cytat: "tucson2006"
Witam
Wczoraj gdy zaczeło wiać syberją po około50 min jazdy włączyłem AUTO na panelu klimy ,kontrolka klimy zgasła a do środka zaczeło naplywać ciepłe powietrze.

Nie rozumiem tego jak naciskasz przycisk AUTO to włącza się właśnie klima i utrzymuje ona cały czas temperatura jaka jest ustawiona na wyświetlaczu czyli np 22 C
Natomiast włączając sama klimę wieje ona czy chodzili cały czas tą samą temperatura

tucson2006

  • Gość
[Tucson] klimatyzacja-skoki temperatury
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2012, 23:33:51 »
Nie zawsze jest tak jak piszesz jeżeli jest zimno tak jak teraz to AUTO wyłącza klimę bo tylko nagrzewa a nie schładza. Co do wiania klimy tą samą temperaturą to tak było do tej pory (okolo 6lat) teraz właśnie zaczeła glupieć i po 30-50 min wieje zimnym powietrzem. Tak jest w moim tucsonie -może źle jest?

zbyh

  • Gość
[Tucson] klimatyzacja-skoki temperatury
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2012, 18:34:07 »
A temperaturę na zewnątrz jaką Ci pokazuje, prawidłową? Ja miałem uszkodzony czujnik temp. zewnętrznej i klima też chodziła jak chciała.
A poza tym jak chcę mieć dość ciepło w aucie to podkręcam temp. tak na 26*, wyższe obroty dmuchawy i za chwilkę jak w piecu.

tucson2006

  • Gość
[Tucson] klimatyzacja-skoki temperatury
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień 2012, 13:37:09 »
Temperaturę zewnętrzną pokazuje dobrze , jak zaczyna wiać zimnym to ustawiam na 27-28 i też leci ciepłe ale jak wrócę na 22 to znowu zima zima w aucie a nie jest wcale bardzo gorąco , chyba że dam ciepło na maksa to jest bardzo cieplo

zbyh

  • Gość
[Tucson] klimatyzacja-skoki temperatury
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudzień 2012, 19:38:31 »
No ale jak jest zimno na dworze, to przy nastawie 22* też nie mam ciepło w kabinie.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] klimatyzacja-skoki temperatury
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudzień 2012, 20:41:16 »
Cytat: "zbyh"
No ale jak jest zimno na dworze, to przy nastawie 22* też nie mam ciepło w kabinie


wszystko zależy od tego ile czasu jedziesz, zanim buda się nagrzeje potrzebuje troche czasu. Później powinno być już ok.

Jeśli chodzi o tryb auto to działa on tak że doprowadza do zadanej temperatury w możliwie najefetywniejszy sposób, tzn różnie dla różnych warunków pogodowych. Jeśli czujnik wykryje że na dworze jest ujemna temp. to nie włączy AC tylko będzie grzał do np 22* ale jak było +5 to czasami rano w trybie auto miałem na starcie nawiew ustawiony na szybę i włączała się AC ( co nie znaczy że chłodził - wręcz przeciwnie grzał) dopiero po paru KM przełączył na nogi i wyłączał AC

ciekawie napisane jest w instrukcji - mozliwe jest strowanie reczne za pomocą innych przycisków jak auto, w tym stanie system pracuje zgodnie z sekwencją użytych przycisków,  funkcje które nie były wybrane będą sterowane automatycznie  :roll:

tucson2006

  • Gość
[Tucson] klimatyzacja-skoki temperatury
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudzień 2012, 22:56:41 »
dotyczy zbyh
jak mam 22 to też ciepła nia mam ale z nadmuchu leci ciepłe powietrze przez 40-50 min. a potem chyba 16(nie mam termometru więc nie jestem pewien -ale zimno jak na syberji)
dotyczy bartekzg
moja klima działa dokładnie tak samo ale tylko 40-50 min. apotem zimazima z nawiewów może jakiś czujnik albo słabe ciśnienie w układzie klimy?
może macie jakieś pomysły?