Autor Wątek: [Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie  (Przeczytany 13404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

paweldwo

  • Gość
[Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie
« dnia: 02 Grudzień 2012, 16:47:08 »
Witam jako nowy proszę o wyrozumiałość

Pytanie odnośnie radia samochodowego które mam w samochodzie jestem nim już znudzony mp3 działa i nie działą czy jest jakaś opcja podłączyć do niego złącze do iphona lub jakieś inne USB jakie złącze jest w orginalnej instalacji hyundai santa fe 2006 europejskie ISO czy coś koreańskiego.Zanim wymontuję całe radio to chciałbym mieć zakupione wszystkie części.
Radio takie same jak na zapożyczonym zdjęciu niestety nigdzie niemogę znaleść zdjęcia z tyłem radia może ktoś ma

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2012, 13:28:48 »
Ja bym Ci radził jakiś kombajn założyć też się nad tym zastanawiam. Bo nie wiem czy jest sens podpinać zewnętrzne urządzenia.

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2012, 17:03:23 »
Ja przerobiłem deskę na radio 2 DIN Naviheaven. Wystarczyło wyciąć łącznik między kieszeniami i radio wchodzi bez problemu. Co zyskałem: ekran dotykowy 6,2 cala, radio, bluetooth, nawigację GPS,  obsługę kamery cofania, zestaw głośnomówiący i wiele innych. Całość 800 zł, po sprzedaży radia Pioneer i nawigacji za 250 zł pozostało 550 zł. Efekt esteryczny bardzo dobry, wygoda nie do opisania. Podłączenie banalnie proste - kostaka ISO.

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudzień 2012, 17:15:17 »
W nowym santku jest o tyle łatwiej że nie trzeba wycinać nic:) poczytaj sobie ten temat takie coś chcę założyć:)

paweldwo

  • Gość
[Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudzień 2012, 19:05:52 »
Tez sie nad tym zastanwiam lecz dobry sprzęcik kosztuje w grnicach 3tysi wiec trochę szkoda

Masz jakąś fotkę swojego zestawu.

paweldwo

  • Gość
[Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudzień 2012, 19:05:55 »
Tez sie nad tym zastanwiam lecz dobry sprzęcik kosztuje w grnicach 3tysi wiec trochę szkoda

Masz jakąś fotkę swojego zestawu.

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Grudzień 2012, 19:22:54 »
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1743 tu jest temat odnośnie takiego sprzętu, ja jeszcze nie kupiłem noszę się z zamiarem

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudzień 2012, 19:33:10 »
Jutro zrobię fotkę to postaram się wstawić.
Wcześniej planowałem kupić radio 1 DIN z większym wyświetlaczem, ale doszedłem do wniosku, że nie będzie to estetycznie i miałem rację. Pieniądze, które zapłaciłem za nowe radio na gwarancji są według mnie nieduże za to co mam w zestawie. Podobny zestaw w promocji w Media Markt 999 zł. Moje ma 4x60 W na Mosfecie, dodatkowe wyście na subwofer  i możliwość wielu ustawień głosu. Ogólnie daje niezły dźwięk, ale jak wiemy ograniczają go głosniki, które ktoś nie wiem dlaczego zaprojektował w bagażniku a nie w tylnych drzwiach.

[ Dodano: 2012-12-04, 17:12 ]
Moje fotki radia - odbija się lampa, ale przy takiej pogodzie nie da się inaczej.

lorenssoo

  • Gość
radio 2 din santa fe 2007
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Grudzień 2012, 19:14:10 »
Witam,
chciałem się dowiedzieć czy w santa fe 2007 jest już antena gps i czy jest sterowanie z kierownicy rezystancyjne,  bo kupiłem radio 2 din

Monetariusz

  • Gość
[Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudzień 2012, 20:28:05 »
Witam

Ja właśnie zainstalowałem New York 800 Truck w moim Santa Fe.
Generalnie jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego.
Podłączyłem kamerę cofania, wyciągnąłem zewnętrzne gniazdo USB itd.
Jest to chyba jedyne markowe radio z dolnego przedziału cenowego, które bez problemu pracuje z Auto Mapą !!!
Przełożyłem kartę pamięci z nawigacji BLOW i działa bez żadnych usawień.

Do szczęścia brakuje mi tylko możliwości sterowania z kierownicy,
niestety radio "nie widzi" przycisków. Dokupiłem zewnętrzny adapter, dedykowany do mojego modelu ale niestety nic z tego nie wyszło.
Elektryk przypuszcza, że mój egzemplarz auta działa na CAN BUS, a ten adapter jest dedykowany do radia bez CAN BUS
no i jestem w d....

Czy ktoś może podpowie gdzie i jak rozwiazać ten problem w okolicach Warszawy ?

Andrzej.

[ Dodano: 2012-12-21, 20:46 ]
Co do montażu i demontażu radia i głośników, to ja oglądałem filmy instruktażowe na You Tubie,
wystarczy wyszukać po tytule.

np. "santa fe removal"

izaauto

  • Gość
[Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Maj 2014, 08:38:14 »
mam pytanie dokładnie do Pana zkit
tylko ze pisze do niego email i cisza a  profilów ani prywatnej wiadomości nie mogę pisać bo jestem tu nowa a może ktoś pomoże:


Czy pamiętasz jaką uzywałeś ramke do przerobienia radia 1din na 2din do swojego sannta??

Na Allegro są dwa rodzaje ramek uniwersalnych(różne rozmiary).

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe CM] Radio samochodowe pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Maj 2014, 17:38:36 »
Była to ramka dedykowana do mojego radia. Szczegóły podałem na e-maila.