Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Gumowaty element pod zderzakiem przednim - jak to s  (Przeczytany 9072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Gumowaty element pod zderzakiem przednim - jak to s
« dnia: 28 Listopad 2012, 08:04:12 »
Właśnie żona mnie poinformowała, że na jednym parkingu częściowo oderwała ten gumowaty element pod zderzakiem przednim. Niestety nie wiem obecnie czy można to jakoś przymocować, czy trzeba go spisać na straty, ale chciałem zobaczyć, czy można gdzieś to kupić... problem w tym, że nie mam zielonego pojęcia jak to się nazywa i czy w ogóle ma to jakąś swoją nazwę ?

Zastanawiam się też czy przy przeglądzie gwarancyjnym, mogą się czepiać, że tego nie ma - jakbym się zdecydował całkowicie to usunąć, ale wydaje mi się, że nie, bo chyba nie ma to większego wpływu na samochód. Tak na oko wydaje mi się, że jest to tylko takie dodatkowe zabezpieczenie przed np. za wysokimi krawężnikami, no chyba, że się mylę. Co o tym myślicie, a może już ktoś przerabiał ten temat ?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:53:40 przez Brt »

Vanitum

  • Gość
[i20 PB] Gumowaty element pod zderzakiem przednim - jak to się fachowo nazywa ?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2012, 10:22:12 »
Możesz wrzucic jakies foto? przyznam szczerze że z twojego opisu nie bardzo jestem w stanei się domyśleć czy chodzi o spojler/hokej, ślizg, czy jakąś osłonę.

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Gumowaty element pod zderzakiem przednim - jak to się fachowo nazywa ?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopad 2012, 11:08:34 »
Cytat: "Vanitum"
Możesz wrzucic jakies foto? przyznam szczerze że z twojego opisu nie bardzo jestem w stanei się domyśleć czy chodzi o spojler/hokej, ślizg, czy jakąś osłonę.


W tej chwili nie bardzo, chodzi o taki gumowy fartuch pod zderzakiem przednim, wiele nowych samochodów coś takiego ma. Jak popatrzy się na samochód od przodu to jest to najniżej umieszczony element nadwozia. Na tej fotce widać go dobrze, chodzi o to czarne coś z przodu pod zderzakiem: http://pr.syndacast.com/gb/uploads/269/pr2-hyundai-i20-side.jpg lub http://www.autocentrum.pl/galerie/hyundai-i20/widok-z-przodu/duze/#galeria

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[i20 PB] Gumowaty element pod zderzakiem przednim - jak to się fachowo nazywa ?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopad 2012, 11:23:21 »
Spojler pod zderzak a bardziej fachowo: dokładka

yano

  • Gość
[i20 PB] Gumowaty element pod zderzakiem przednim - jak to się fachowo nazywa ?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopad 2012, 12:28:40 »
Jacaw, sprawdź, czy na pewno został zerwany, czy tylko "wyskoczył" z zatrzasków. W takim przypadku wystarczy go tylko wcisnąć na miejsce.
Z tego, co się orientuję, może mieć on znaczenie przy aerodynamice auta (przy większych prędkościach samochód nie "bierze" powietrza pod spód) - ale oczywiście mogę się mylić.
pzdr
yano

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Gumowaty element pod zderzakiem przednim - jak to się fachowo nazywa ?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Listopad 2012, 13:19:08 »
Cytat: "yano"
Jacaw, sprawdź, czy na pewno został zerwany, czy tylko "wyskoczył" z zatrzasków. W takim przypadku wystarczy go tylko wcisnąć na miejsce.
Z tego, co się orientuję, może mieć on znaczenie przy aerodynamice auta (przy większych prędkościach samochód nie "bierze" powietrza pod spód) - ale oczywiście mogę się mylić.
pzdr
yano


Już sprawdziłem i wygląda tak jakby wyskoczyło z zatrzasków, ale też się nieco uszkodziło. Generalnie wydaje mi się, że uda się to zamontować ponownie, ale trzeba trochę przy tym się pomęczyć, bo tak na szybko nie udało mi się tego wcisnąć tak jak powinno być - chwilowo jest prowizorka i może w sobotę spróbuje coś przy tym pogrzebać.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[i20 PB] Gumowaty element pod zderzakiem przednim - jak to się fachowo nazywa ?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopad 2012, 15:09:27 »
Nowy element zamówić w ASO jeśli się uszkodziło lub pourywały zaczepy. Nie powinno dużo kosztować. W granicach - do 50zł jeszcze bym zcierpiał - chyba że chcą za to dużo.

Kam-mil

  • Gość
[i20 PB] Gumowaty element pod zderzakiem przednim - jak to się fachowo nazywa ?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Listopad 2012, 22:35:37 »
Ten spojler pod zderzakiem ma jakieś znaczenie aerodynamiczne. Zwróć uwagę, że takie spojlerki są też na progach przed tylnymi kołami. W codziennej eksploatacji nie zauważysz braku tych elementów.
Ten spojler z przodu zdarzyło już mi się "częściowo zdjąć" - jak parkujesz nad krawężnikiem to obcierasz właśnie tym gumowym spojlerem a nie zderzakiem lub miską olejową. I przy cofaniu można go "zdjąć". To coś siedzi na wciskach, normalnie wciska się palcem.
Myślę, że w ASO wcale tego nie mają. Jak już to może sprowadzają przy naprawach powypadkowych jak płaci ubezpieczyciel. Wtedy ceny są absurdalne. ASO Hyundaya oryginalny kołpak potrafi wycenić na 240zł.