Autor Wątek: [ix20] Akcja serwisowa ix20  (Przeczytany 25427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jack55

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« dnia: 27 Listopad 2012, 15:46:53 »
Podczas nieplanowanej wizyty w serwisie dowiedziałem się dzisiaj o akcji serwisowej związanej z hamulcami a raczej wadliwymi zaciskami tarcz z tyłu co może doprowadzić do ich zatarcia.Cała sprawa wyszła zupełnie przypadkiem na jaw ,ponieważ jadąc dzisiaj do pracy zauważyłem, że pomimo niezaciągniętego hamulca ręcznego na desce rozdzielczej mruga mi kontrolka Break.Akcją serwisową objęta jest określona partia ix20.Podając numer Vin w serwisie można uzyskać dokładne informacje.
Jestem jednak mocno zdziwiony podejściem dealera Hyundaia, że nie zostałem poinformowany o możliwości wystąpienia problemów z hamulcami i wezwany do serwisu w celu  naprawy powyższej usterki.Kurczę w końcu chodzi tutaj o Nasze  bezpieczeństwo  :-/

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopad 2012, 18:32:32 »
Oj....to jestem mocno zdziwiony....
W Chevrolecie gdy była ogłoszona akcja serwisowa dostałem stosowne zawiadomienie z prośbą o stawienie się w salonie celem .....itd.
Problem, który wtedy napotkałem to wyduszenie z dilera co mają naprawiać  :shock: . Po kilku wymianach zdań przekonałem go, że tajemnice może mieć w stosunku do swojej żony, a mi jak chce coś naprawiać w moim aucie to bez żadnej łaski ma powiedzieć co robi.
Z tego co piszesz, trzeba udać się do salonu i delikatnie podpytać o co chodzi.

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopad 2012, 21:35:36 »
Ja miałem wymienione z tyłu zaciski jakieś 1,5 miesiaca temu po prostu zatarły się i koniec jazdy znikł także hamulec reczny na razie jest ok nic sie nie grzeje .

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopad 2012, 22:40:33 »
Moje zaciski będą wymienione w przyszłym tygodniu. Czekam aż dojadą do serwisu.
Ciekawe, że pierwszy telefonicznie poinformował mnie o tym dealer u którego tego auta nie kupiłem...
Przy okazji wymienią część plastików z przodu bo trzeszczą.

sense

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Listopad 2012, 09:50:55 »
Pogłoski o tej akcji serwisowej słyszałem już jakiś czas temu.
Napisałem więc do serwisu (AZ Auto w Warszawie) pytanie czy wiedzą o wspomnianej akcji serwisowej. Przez prawie 3 tygodnie szef serwisu unikał odpowiedzi i w efekcie nie dowiedziałem się czy takowa akcja na zaciski jest czy jej nie ma.
Dla mnie to kompromitacja szefa serwisu AZ Auto, który nie potrafi (lub nie chce) odpowiedzieć na proste pytanie.
Tak czy inaczej jest to jawne olewanie klientów.
Tak wygląda budowanie marki Hyundai.

jack55

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopad 2012, 21:36:06 »
Sense zgadzam się z Tobą ;-)
Myślałem ,że tylko Ja tak trafiłem na niekompetentny serwis ale po wpisach innych użytkownikach widzę, że takie podejście w Hyundaiu to norma.Czyli jest akcja serwisowa na zaciski hamulców ale cichosza  a ty sobie człowieku jezdzij dalej aż zatrą się całkowicie tarcze hamulcowe :-(
Gdzie tu sens a gdzie logika :?:
Żenada i jedna wielka granda :-(
Na szczęście z mojego ix20 jestem bardzo zadowolony.Przejechane 12tys. km i żadnych poważnych problemów z autem.Oby tak dalej  :-)

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopad 2012, 11:12:52 »
Ja dziś wysłałem emaila do dealera gdzie kupiłem samochód, i otrzymałem telefoniczne zaproszenie na wymianę łapek trzymających linkę hamulca ręcznego.
30.XI jestem umówiony, na wymianę.
Wymiana trwa około 1,5 godziny.

jack55

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Listopad 2012, 13:51:10 »
Cytat: "kri$"
Ja dziś wysłałem emaila do dealera gdzie kupiłem samochód, i otrzymałem telefoniczne zaproszenie na wymianę łapek trzymających linkę hamulca ręcznego.
30.XI jestem umówiony, na wymianę.
Wymiana trwa około 1,5 godziny.

Byłem dzisiaj umówiony w ramach akcji serwisowej na wymianę całych zacisków hamulcowych z tyłu ale na miejscu okazało się, że wystarczy wymiana łapek linki ręcznego o których piszesz
 kri$
Zaciski oraz tarcze są u mnie ok.Wymienia się je tylko w przypadku zatarcia spowodowanej wadliwym działaniem ręcznego.Na szczęście u mnie do tego nie doszło. ;-)

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Grudzień 2012, 17:54:23 »
Z tymi zaciskami oisalem 4 tygodnie temu na forum, miałem wymiane, szykuje sie kolejna wymiana z tymi zawieszeniami. To nie jest szanowanie klientów, to jest łamanie polskiego prawa, powini to zgłosic w uoik.

kml

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Grudzień 2012, 19:05:52 »
Cytat: "lukasz.zst"
powini to zgłosic w uoik.


Daj dobry przykład i zgłoś a nie tylko jęczysz  :roll:  :evil:

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Grudzień 2012, 21:33:02 »
I będę jęczył

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-12-09, 23:22 ]
jęczał :!:

kml

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Grudzień 2012, 22:12:45 »
Nikt się po tobie niczego więcej nie spodziewał, ze mną na czele.

Magnusus

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Grudzień 2012, 21:13:36 »
Również i ja pojechałem do swojego dealera "Hyundai - Marvel" w Łodzi na akcję serwisową. Wcześniej zostałem powiadomiony telefonicznie o takowej akcji serwisowej, szybko i sprawnie poszło

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Grudzień 2012, 19:03:25 »
Również i ja umówiłem się na akcję serwisową........ ale po kolei:
1. Pojechałem do dilera.
2. Mówię, iż na forum jest głośno o akcji serwisowej Hyundaia ....... e tam, wie pan co na forach opowiadają - jakie pierdoły - mówi mi diler. Wiem, wiem, ale do rzeczy.
3.Diler potwierdził  tę akcję i po chwili "rozmowy" z "pecetem" stwierdził, że mój samochód także kwalifikuje się do akcji.
4. Grzecznie odpowiadam, że bardzo mi miło  :mrgreen: , ale dlaczego sami nie powiadamiają użytkowników tylko muszą się oni samodzielnie dowiadywać na forach itd. Pan stwierdził, że to nie jest "akcja przywoławcza" więc nie muszą, ale jak chce to mi sprawdzą to co muszą itd.

No cóż...... w Chevrolecie byłem przyzwyczajony do innych standardów. Człowiek uczy się jednak całe  życie.

kml

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Grudzień 2012, 10:32:46 »
Napisz które ASO jest takie "fajne"