Autor Wątek: [Santa Fe SM] Problem z podświetleniem  (Przeczytany 3600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

darekk_2005

  • Gość
[Santa Fe SM] Problem z podświetleniem
« dnia: 21 Listopad 2012, 21:43:06 »
Witam serdecznie, potrzebuję waszej pomocy.

Otóż w moim santku zniknęło podświetlanie zegarów oraz środkowej konsoli, totalna ciemność. Zupełnie nie mam pojęcia co może być tego przyczyną.
Wyświetlacz w zegarach pokazuje przebieg, radio działa, zegar na środku również, reaguje w momencie przekręcenia przełącznika świateł (zegar się przyciemnia), po otwarciu drzwi w samochodzie zapala się światło, przyciski działają, znaczy po wciśnięciu np. podgrzewania tylnej szyby czy halogenów wszystko działa, szyba się grzeje, halogeny świecą, wiatrak dmuchawy działa na wszystkich prędkościach, przełącznik klimy również, nawet dioda na każdym przycisku się świeci sygnalizując jego uruchomienie. W momencie włączenia świateł awaryjnych, wszystkie kierunki świecą, kontrolki awaryjnych nad prędkościomierzem działają, ale przycisk nie "mruga". Dodam że żarówki w przyciskach są ok, zamówiłem nowe, wymieniłem w miejsce starych. Bezpieczniki wszystkie są ok. Sprawdzałem każdy z osobna. Światła postojowe(pozycyjne) działają bez problemu.
Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
Przyjmę jakiekolwiek pomysły bo powiem szczerze że moja kreatywność na tym etapie się już skończyła.
Jest może jakiś przekaźnik gdzieś który odpowiada za samo podświetlanie przycisków i zegarów?
Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc - Darek

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Problem z podświetleniem
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopad 2012, 08:23:05 »
Może jakiś styk nie styka. Może to być kwestia jednego kabelka, który się przetarł, obluzował, nie styka itp. Popatrz na schematy elektryczne - są dostępne gdzieś na forum.

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] Problem z podświetleniem
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2012, 23:43:12 »
kolega kosmos2011 mi podrzucił dobre dokumentacje:
http://spoti.pl/dokument/9822/hyundai-santa-fe-schemat-elektryczny?keywords=santa%20fe
http://spoti.pl/dokument/9823/schematic-diagrams?keywords=diagrams

nie przeglądałem ich pod kontem Twojego problemu, ale może coś namierzysz :)

darekk_2005

  • Gość
[Santa Fe SM] Problem z podświetleniem
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2012, 18:05:51 »
Dzięki ogromne za pliki.
Usterka została dzisiaj usunięta, doszedłem w końcu do tego z myślą że w końcu najwyższy czas...3 miesiące to trwało...
Nie uwierzycie co to było...po rozkręceniu wszystkiego wszędzie, całej deski, zegarów itd itp...wyciągnąłem zaślepkę w miejscu regulacji intensywności podświetlenia... i kabel był niepodpięty...do zworki która aż się prosiła o podpięcie. Autko 3 miesiące temu było na wymianie sprzęgła z dwumasem i wysprzęglika itd itp. Okazało się że po naprawie nie podłączyli tej wtyczki...
Naprawione i usunięte...Pozdrawiam i dzięki za pomoc