Autor Wątek: [Tucson] Długość siedziska kierowcy  (Przeczytany 3344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bednar

  • Gość
[Tucson] Długość siedziska kierowcy
« dnia: 18 Listopad 2012, 11:40:51 »
Panie i Panowie,

no i mam wreszcie Tucsona: rocznik 2008, siedzenie kierowcy z jednym pokrętłem i regulacją podparcia lędźwiowego. Ale siedzisko wydaje mi się krótsze niż w starszych wersjach tego auta, czyli tych które miały dwa pokrętła przy siedzeniu kierowcy.
U mnie jest to 48 cm licząc metrem budowlanym od punktu łączenia siedziska z oparciem do rzutu prostopadłego od metra do krawędzi siedzenia. Jako ciekawostkę podam, że Fiesta 1997 ma ok 51,5 cm.
Sam bym zmierzył, ale akurat w mojej okolicy nie ma w komisie żadnego Tucsona ze starszymi fotelami. Zastanawiam się czy Hyundai nie zaczął ciąć kosztów przez wstawienie foteli od Kii Sportage. Btw: u mnie siedzenie pasażera nie składa się jak stolik, a w starszych wersjach tak chyba było.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Długość siedziska kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2012, 14:11:50 »
hej,
na wstępie gratuluje nowego nabytku. Co do fotela to u mnie pasażera składa się na stolik.

bednar

  • Gość
[Tucson] Długość siedziska kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2012, 18:02:07 »
thx,
składanie to dla mnie tylko bajer, za to długość siedziska jest dla mnie ważna, bo mam 197 cm wzrostu. Rozumiem, że masz siedzisko z dwoma pokrętłami.
Czy możesz zmierzyć swoje siedzisko i podać długość?

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Długość siedziska kierowcy
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopad 2012, 19:10:38 »
byłem zmierzyłem i się zdziwiłem :-P
fotele mam skórzane i tak:
siedzisko pasażera ok 49cm  
siedzisko kierowcy ( dwa pokrętła) ok 51cm

bednar

  • Gość
[Tucson] Długość siedziska kierowcy
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2012, 22:36:08 »
wielkie dzięki za pomoc!

[ Dodano: 2012-11-21, 08:47 ]
Byłem w jednym komisie zmierzyć siedzenia w wersji z 2005 roku (skóra). No i wyszło, że kształt i wymiary siedziska kierowcy są takie same jak w moim 2008. Owszem jest regulacja wysokości tylnej części siedzenia (dla mnie bezużyteczna, bo nie da się obniżyć bardziej niż w mojej wersji), ale brak regulacji części lędźwiowej. Nie sprawdziłem czy zagłówek się odchyla (u mnie tak).[/list]