Autor Wątek: [Matrix] Cykanie, podświetlenie zegarów i kontrolka otwarcie  (Przeczytany 6828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qba

  • Gość
Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem Matrixa z 2006 roku 1.5 CRDI 110KM i w związku z tym mam kilka problemów i pytań:

1) przy wchodzeniu w wyższe obroty słychać cykanie. Nasila się ono - zazwyczaj pojawia się na autostradzie przy prędkościach od 130 wzwyż i im wyższe obrotym tym to cykanie jest głośniejsze... Dźwięk dochodzi jakby spod deski rozdzielczej. Trochę mnie to martwi.

2) nie działa mi podświetlenie obrotów - ogólnie podświetlenie licznika działa - tylko obroty nie są podświetlone. Można się w jakiś prosty sposób dostać do zegarów? Domyślam się, że jakaś żarówka padła.

3) podczas jazdy po dziurach lub przy ostrzejszym skręcaniu zapala mi się kontrolka otwartych drzwi. Drzwi oczywiście są zamknięte. Jednocześnie zapala się wtedy oświetlenie wnętrza. Ktoś wie jak wyjąć i sprawdzić czujki z drzwi?

To tyle ode mnie. Jak ktoś będzie w stanie pomóc to super.

P.S. Auto zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie :)

stanley84pl

  • Gość
[Matrix] Cykanie, podświetlenie zegarów i kontrolka otwarcie drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień 2012, 22:43:57 »
witaj
My mamy 3 garowca więc w sprawie cykania to niewiem, ale cykanie może być związane z wtryskami ale to taki strzał , a co do zapalania się światła to poruszaj i pśiknij wd40 do czujników od drzwi może się zastały no i w tylniej klapie oczywiście , być może kabelek kabelek od czujików się przetarł ,rozkręć je albo na sucho poruszaj i zobacz czy elegancko pracują ,a co do podświetlenia to niewiem nie musiałem jeszcze rozkręcać .

Pozdrawiam ;)

qba

  • Gość
[Matrix] Cykanie, podświetlenie zegarów i kontrolka otwarcie drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2012, 10:52:05 »
Dzięki za odpowiedzi. Popatrzę co i jak bo kontrolka otwartych drzwi się nasila. Cykanie takie jak było...

Żarówki wymienione. Okazało się, że wystarczy podważyć zegary i ładnie wychodzą - nie trzeba ściągać całego kokpitu itp.

kbb

  • Gość
[Matrix] Cykanie, podświetlenie zegarów i kontrolka otwarcie drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2012, 22:29:16 »
Cytat: "qba"

Żarówki wymienione. Okazało się, że wystarczy podważyć zegary i ładnie wychodzą - nie trzeba ściągać całego kokpitu itp.



Czy mógłbyś opisać mniej więcej jak się do tego zabrać? Na razie znalazłem tylko taki tutorial - http://www.mycarforum.com/index.php?showtopic=2324096 i według niego trzeba rozbierać sporo elementów, trochę mnie to odstrasza. Padło mi podświetlenie części prędkościomierza i wskazówki, co jest dokuczliwe. To może być kwestia nie tyle przepalonej co poluzowanej żarówki lub braku styku, bo podświetlenie co jakiś czas wracało, tak czy inaczej trzeba się tam dostać.

qba

  • Gość
[Matrix] Cykanie, podświetlenie zegarów i kontrolka otwarcie drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2012, 09:18:28 »
Robił mi to kolega bo ja to jestem totalnym beztalenciem w tych sprawach. Zrobił to tak szybko, że sam byłem w szoku. Zegarów nie wyciągał tylko po podważeniu  przychylił do siebie i tam był już dostęp do żarówek.

kbb

  • Gość
[Matrix] Cykanie, podświetlenie zegarów i kontrolka otwarcie drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień 2012, 20:11:46 »
Dzięki, będę pamiętał kiedy zabiorę się do tematu przy bardziej sprzyjającej aurze. Aktualnie żarówka wróciła ;) Stało się to po tym, jak wyjątkowo uruchomiłem auto na światłach pozycyjnych (zazwyczaj mam włączone cały czas mijania)... a tak w ogóle jedno pozycyjne mam przepalone i jest możliwe, że to od momentu kiedy ta jedna żarówka z deski padła poprzednio. Dodać do tego dość częste przepalanie się H7 i coś mi tu pachnie jakimś problemem elektrycznym...