Autor Wątek: Powrót do marki / modelu ?  (Przeczytany 6606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukaszl86ldz

  • Gość
Powrót do marki / modelu ?
« dnia: 15 Listopad 2012, 22:22:46 »
Witam ostatnio bywam rzadko na forum , ze względu na zmianę samochodu z Hyundaia Accenta x-3 na Suzuki Baleno jak zresztą niektórym wiadomo

i właśnie się zastanawiam i proszę o radę , myślę nad zakupem Accenta LC , chodzi mi o gabaryty wcześniejszy Accent mi odpowiadał , przypuszczam , że ostateczna decyzja zapadanie po nowym roku , jednakże chciałbym poznać opinie użytkowników

jakie są wasze plusy , minusy jak się auto sprawuje na co dzień ?

hmmm? ogólnie zapatruje się na hecza 5d 2000-2002 ?

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
Powrót do marki / modelu ?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad 2012, 11:15:57 »
Gabaryty podobne. Miałem LC i byłem bardzo zadowolony. Jedyna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę to gnijące nadkola tylne. Poza tym żadnych uwag nie mam. Zdarzało mi się zrobić kilka tras takich po 400, 500 km. jednego dnia i nawet specjalnie tego nie odczułem. Auta na pewno warte swej ceny. Trzeba tylko poszukać zadbanego egzemplarza.

lukaszl86ldz

  • Gość
Powrót do marki / modelu ?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad 2012, 11:49:43 »
Zbyszek,  a jak się nie zrobić w konia z ceną bo ja myślę o cenie ok 7 - 7,5 tys. po za tym lepiej z Polskiego salonu czy Ściągany

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
Powrót do marki / modelu ?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad 2012, 13:03:48 »
Ja w zeszłym roku swojego z 2001 r. sprzedałem za 7. Były do roboty nadkola ale reszta, wnętrze, silnik, mechanika jak z salonu. Ja naprawdę o to auto dbałem. Jak go kupowałem nie miał żadnych śladów korozji i stwierdziłem, że zapewne ma lux blachę więc po co montować plastikowe nadkola... To był duży błąd bo accenty mają jednak słabą blachę i gdybym wówczas założył nadkola jak był na to czas to pewnie śmigał bym nim do dziś a tak... po każdej zimie włosy mi się jeżyły jak patrzyłem na zmiany w nadkolach ale było już za późno (trzeba było by już naprawiać blacharsko). Stwierdziłem, że zamiast robić dołożę trochę grosza i kupię sporo młodszy model. Po drugie jeśli bym rozpoczął naprawę blacharską to potem klienci przychodzili by z miernikiem i wydziwiali, że na pewno auto bite a tak... do roboty nadkola ale lakier w 100% oryginał i można sobie mierzyć... przynajmniej klient widzi, że nie ma żadnej ściemy no ale dość historii. Co do obecnych cen to nie wiem jak teraz stoją. Musisz sprawdzić i porównać na otomoto. Co do tego czy lepiej ściągany czy nie to jest raczej mniej istotne. Na pewno ściągany będzie dużo lepiej wyposażony bo u nas to golasy głównie kupowali...

lukaszl86ldz

  • Gość
Powrót do marki / modelu ?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Listopad 2012, 14:39:02 »
no to zostaje jeszcze kwestia silnika ja tam i tak raczej w 85% jeżdżę dość oszczędnie , zastanawiam się jednak czy jednostki benzynowe zostały ulepszone jakoś w stosunku do X-3 czy to to samo co było a jednie dodano silniki wysokoprężne  :-D

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
Powrót do marki / modelu ?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Listopad 2012, 14:46:24 »
Zmiany w silnikach są w zasadzie kosmetyczne. Prawdziwe zmiany pojawiły się dopiero po wprowadzeniu trzeciej generacji Accenta i silników 1.4 i 1.6...

lukaszl86ldz

  • Gość
Powrót do marki / modelu ?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwiecień 2013, 13:14:24 »
ponownie poszukuję accenta LC , suzuki baleno okazało się dla mnie za duże w gruncie rzeczy wożę nim powietrze