Autor Wątek: [Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w sa  (Przeczytany 11280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kacza23

  • Gość
Witam
Jestem nowym posiadaczem santa fe 2,2 crdi 2008 r. i nie mam pojęcia jak uruchomić podgrzewanie przedniej szyby (podgrzewanie tylko na podszybiu) oraz podgrzewanie lusterek. Dzięki.

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-11-13, 18:17 ]
Dodanie tagu do tematu

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w santa fe?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad 2012, 08:15:27 »
Witam

U mnie w Santku z 2007 włącza się to przyciskami umieszczonymi pod radiem. Lusterka są połączone razem z podgrzewaniem tylnej szyby. Natomiast przednia szyba ma włącznik pierwszy od lewej.

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
[Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w santa fe?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2012, 10:53:50 »
Cytat: "kacza23"
nie mam pojęcia jak uruchomić podgrzewanie przedniej szyby (podgrzewanie tylko na podszybiu) oraz podgrzewanie lusterek.
Potwierdzam wypowiedź mojego przedmówcy, lusterka są zintegrowane z podgrzewaniem tylnej szyby - tak jest we wszystkich Hyundaiach, w których ta opcja występuje fabrycznie.

kacza23

  • Gość
[Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w santa fe?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopad 2012, 16:01:41 »
Aaaaa to wiem dlaczego po włączeniu przedniej szyby nie odmrażały mi się lusterka. A co do przedniej szyby to podgrzewanie tej przedniej szyby musi być bardzo znikome bo aż tak nie widać przy wycieraczkach żeby się odmrażały.

wojtass

  • Gość
[Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w santa fe?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marzec 2014, 21:36:11 »
Witam a propo podgrzewania lusterek I tylnej szyby ja mam właczniki nad radiem załączam je razem I wtedy dziala podgrzewanie ich do momentu kiedy same sie nie wyłączą

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w santa fe?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Marzec 2014, 19:53:01 »
Podgrzewanie przedniej szyby ogranicza sie do skierowania nadmuchu ciepłego powietrza na nią,tzn. nie jest ona podgrzewana elektrycznie-tak jak tylna(paski,folia itp.).
Nie wiem na pewno,ale w przypadku szyby przedniej jest chyba tylko dodatkowa grzałka w nadmuchu umieszczona,przez co szybciej uzyskuje sie nadmuch ciepłego powietrza.

Mistrz

  • Gość
[Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w santa fe?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Marzec 2014, 21:35:50 »
@up

Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale wiem że są samochody mające podgrzewanie przedniej szyby na takiej zasadzie jak tylna, z tym że te paski są wzdłuż uszczelki po obwodzie (z tego co ja widzialem to bylo 2 paski, a pod wycieraczkami 3 lub 4). Było to tak zrobione ze trudno było na pierwszy rzut oka zauważyć, jednak taki bajer był. Nie pamiętam jednak jaki to był model i marka samochodu bo było to z 6-8 lat temu, ale na 100% takie coś było.

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w santa fe?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marzec 2014, 19:03:40 »
To,że są samochody z podgrzewaną elektrycznie przednią szybą to my też wiemy(np:ford)
Ale w przypadku santka CF po naciśnięciu guzika automatycznie przechodzi on w nadmuch na szybę,nawet wtedy gdy nie jest dmuchawa załączona.
Dziwi mnie,że ogłoszeniodawcy piszą,że ma on ogrzewaną przednią szybę.
Sam się zresztą na to nabrałem :-/

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w santa fe?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Marzec 2014, 15:15:44 »
Jlupino przyjrzyjrzyj się dokładnie przedniej szybie i na wysokości wycieraczek jest pasek podgrzewający i jak właczasz podgrzewanie to on ma w pierwszej kolejności odmrozić miejsce styku wycieraczek z szybą.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
[Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w santa fe?
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Marzec 2014, 22:49:52 »
Do podgrzewania przedniej szyby(wycieraczek) jest oddzielny przycisk na konsoli środkowej, zaraz pod radiem.

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w santa fe?
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Marzec 2014, 19:53:45 »
Faktycznie,są paski na wysokości wycieraczek.
Czyli mamy ogrzewanie elektryczne samych piór,które u mnie akurat nie działa(widze małą przerwe w jednym pasku)
Dziwi mnie tylko to ,że ten sam guzik załącza klime.
Wychodzi na to,że jak latem chce klime na samą szybe włączyc,to przy okazji mi pióra grzeje.

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] jak włączyć podgrzewanie szyby i lusterek w santa fe?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marzec 2014, 09:15:21 »
To czy się włącza podgrzewanie wycieraczek i AC jest zależne od temperatury zewnętrznej. W lecie odpali się sama AC w jesieni i zimie kiedy temperatura jest w okolicach 5 stopni to odpali się samo podgrzewanie. Po wciśnięciu przycisu podgrzewania szyby zawsze można AC wyłączyć.