Forum > Lantra

[Lantra J2] Lantra z silnikiem 1.6 nie jeździ na benzynie.

(1/4) > >>

kub3k:
Witam,
Mam taki problem: Lantra nie chce jeździć na benzynie.
Początkowo objawiało się to brakiem mocy na benzynie, następnie przez spadnie obrotów, aż w tym momencie nie da się jej nawet odpalić.
Czasem uda się odpalić, silnik chodzi przez parę sekund i gaśnie. Nie reaguje na gaz, a nawet mam wrażenie, że wciśnięcie pedału jeszcze bardziej go dusi.
Na gazie nie ma żadnych problemów.

Wymieniłem filtr paliwa ale brak rezultatów.
Co może być przyczyną? Jak mogę sprawdzić sprawność pompy paliwa?

BartBartez:

--- Cytat: "kub3k" ---Początkowo objawiało się to brakiem mocy na benzynie
--- Koniec cytatu ---

Nie pracował na wszystkie cylindry czy po prostu nie miał mocy?

NieAmator:
Sprawdź czy po korkiem oleju nie masz zupy. Słychać pompe paliwa?

IgoReCzeK:

--- Cytat: "kub3k" ---Początkowo objawiało się to brakiem mocy na benzynie, ... w tym momencie nie da się jej nawet odpalić. Czasem uda się odpalić, silnik chodzi przez parę sekund i gaśnie. ... Na gazie nie ma żadnych problemów. Wymieniłem filtr paliwa ale brak rezultatów.
--- Koniec cytatu ---
Jeśli słyszysz dźwięk silnika po przekręceniu kluczyka w stacyjce, to pompa jest raczej sprawna. Podejrzewam, że jeździsz cały czas na gazie (bez uruchamiania silnika na etylinie) i stawiam na zapieczone wtryski. Pompa oczywiście jest do sprawdzenia - znajduje się chyba pod tylną kanapą (tak jest w Accencie, a w Sonacie tuż za tylną kanapą w bagażniku).

NieAmator:
Spróbuj jeszcze go depnąć w picze na gazie ja miałem tak w lantrze później normalnie na benzynie śmigał.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej