Autor Wątek: Ciężko wchodzące biegi  (Przeczytany 12250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzech

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« dnia: 27 Styczeń 2009, 07:59:56 »
Witam forumowiczów

Ostatnio po wymianie oleju w ASO po 1500km, żaląc się na nieprecyzyjnie i ciężko wchodzące biegi, otrzymałem informację, iż w ASO o tym wiedzą ale Hyundai nic z tym nie robi.
Problemu nie ma, gdyż sie nikt nie żali. A jak Pan chcesz to możemy Panu rozebrać skrzynię biegów. Nie możemy jednak zagwarantować poprawnego rezultatu, gdyż istniejące techniczne rozwiązanie nie pozwala na jej poprawę.

Czy macie też problemy z wrzucaniem biegu pierwszego i wstecznego?
Może by zasypać Hyundaia naszymi pretensjami i dopracuje wadliwie dopasowane części.

speedmaster

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2009, 09:58:54 »
u mnie skrzynia biegów działa bardzo precyzyjnie (1.6, benzyna) :roll:

jedynie czasami mam problem z 3 biegiem ale tylko w przypadkach wyścigów spod świateł :-P

TOMEKLAD

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2009, 17:50:05 »
Cytat: "speedmaster"
u mnie skrzynia biegów działa bardzo precyzyjnie (1.6, benzyna) :roll:

jedynie czasami mam problem z 3 biegiem ale tylko w przypadkach wyścigów spod świateł :-P


u mnie jest to samo trudno się ścigać
mam blokadę anty włamaniową założoną na drążek skrzyni biegów i trochę obciera
łachudry sknocili nie chcą poprawić czekają do końca gwarancji

speedmaster

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2009, 19:24:47 »
ja nie mam blokady skrzyni więc u mnie to nie to :roll:

muszę się po prostu skupiać przy przechodzeniu z 2 na 3 na skrzyni, a nie na szybkości z jaką oddalam się od konkurenta ]:->

grzech

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń 2009, 07:20:34 »
Cytat: "speedmaster"
... na szybkości z jaką oddalam się od konkurenta ]:->


 <piwo> i za to należą sie słowa uznania dla autora cytatu <cfaniak>

piter3333

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Luty 2009, 21:17:14 »
U mnie na poczatku tez ciezko biegi chodziły, jak bylo zimno nie moglem wrzucic wstecznego albo 1-ki, teraz mam 10 000 przejechane i jest znacznie lepiej.

Jendrek

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Luty 2009, 07:54:46 »
Cytat: "piter3333"
U mnie na poczatku tez ciezko biegi chodziły, jak bylo zimno nie moglem wrzucic wstecznego albo 1-ki, teraz mam 10 000 przejechane i jest znacznie lepiej.

Niezły masz przebieg ....
Ja muszę poczekać na wyrobienie skrzynki ok. 10 lat :-)
Ale nie jest tak źle ... po prawdzie nie mam problemów z jedynką , natomiast parę razy wsteczny protestował ... trzeba wyczuć "ścieżke dojścia", już powoli wyczuwam.

Kałasznikow

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Luty 2009, 11:02:49 »
Witam.To mój pierwszy wpis na forum.Mam benzynę 1,4.Przejechałem dopiero 3 tys.i jedynym problemem który występuje to jest wsteczny gdy skrzynia jest zimna.
Ale przestałem sie tym przejmować ,po prostu wysprzęglam dwa razy jak w starze 28 i wchodzi wtedy jak w masło.
Jak skrzynka troche popracuje jest lepiej ,wtedy wsteczny wchodzi bez problemu lub z lekkim zgrzytnięciem.Z pozostałymi biegami nie mam problemu.Wcześniej jeździłem PUNTEM i tam nigdy z biegami nie było problemów ,biegi wchodziły leciutko.
NIe dopuszczam mozliwości by serwis grzebał mi w skrzyni .
Pozdrawiam wszystkich i życzę szerokiej drogi.

kml

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Luty 2009, 21:03:15 »
Cytat: "Kałasznikow"
NIe dopuszczam mozliwości by serwis grzebał mi w skrzyni


Jeżeli cokolwiek będzie podejrzane to nie jest możliwość tylko konieczność. Moim zdanie lepiej 15razy rozbierać skrzynie w samochodzie na gwarancji niż raz po jej zakończeniu.

gt115pssss

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Marzec 2009, 19:56:57 »
kml, dokaldnie tak.

panowie dzisiaj juz pisalem w innym temcie o skrzyni w i30, jednak teraz juz calkiem powaznie

czy ktos cos z tym robil w ASO? by cmoze wymiana synchronizatora przynioslaby efekt?
moze problem lezy w hydraulice? (oby nie)

kml

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Marzec 2009, 06:18:04 »
Cytat: "gt115pssss"
by cmoze wymiana synchronizatora przynioslaby efekt?


Wiesz jak to jest w Polska - będą sie opierać/zapierać/zniechęcać tak długo jak się da a nawet jak rozbiorą tę skrzynię to na 99% dowiesz sie, że jest cud malina. Obawiam sie, że taki zakupowany urok hyundaia że nie moge sobie poradzić z tematem skrzyń. Wydaje mi sie, ze jedynym rozwiązaniem byłoby wyjęcie skrzyni i zawiezienie jej do
"skrzynkowców" to _może_ jak by ją rozebrali to dałoby sie coś tam poprawić ( tak jak w VW transporter 5 )

Generalnie to po prostu trzeba z tym żyć...

gt115pssss

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Marzec 2009, 08:22:54 »
u nas narazie w normie. ale przebieg zerowy ;)

az starch sie bac co sie bedzie dzialo w nowym coupe ;)

kml

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Marzec 2009, 08:33:00 »
Cytat: "gt115pssss"
az starch sie bac co sie bedzie dzialo w nowym coupe ;)


W Genesis podobno jest wszystko jak trzeba. BTW: kiedy będzie można zobaczyć genesis w Polska?

Jarek

  • Gość
Ciężko wchodzące biegi
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Marzec 2009, 16:45:22 »
U mnie 1000 km przebiegu i biegi wchodzą bardzo dobrze. Jedyny problem ze wstecznym polega na tym, że w Xsarce mam go naprzeciw piątki a tu jest obok jedynki i czasem mam moment zawahania :lol:

majpitek

  • Gość
Biegi...
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Marzec 2009, 19:38:48 »
Witam@
Mam hultaja i30 crdi 90 kucyków z 2008 roku. Problemy ze wstecznym występują sporadycznie (może kilka razy przez 9 miesięcy) i mam wrażenie, że były związane z niedokladnym ( nie do końca) wysprzęgleniem. Co do blokady skrzyni, to miałem ten patent w jednym z poprzednich samochodów (opel astra) i NIGDY więcej. To działa głównie na właściciela (jego nieuzasadniony spokój), a potrafi dać po kościach, zwlaszcza w trasie.
Pozdrawiam.