Autor Wątek: [Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucson  (Przeczytany 26335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

y4r3k

  • Gość
Witam,

chciałbym sie podzielić swoim doświadczeniem z aplikacja Torque na telefonie z androidem. Może komus sie przyda.

- Na allegro wystarczy kupić czytnik do OBD2 na bluetooth (wybralem jeden z najtanszych, taka wtyczka z diodami bez kabla). W allegro wpisujemy ELM 327 i dostaniemy sporo ofert.
- czytnik wpinamy w obd2 pod kierownicą po lewej
- Na androidzie odpalamy aplikacje Torque i nastepnie łączymy się przez bluetooth z czytnikiem obd2 ( wystarczy chwile pokombinować w opcjach, aplikacja sama powinna go wykryć).

Aplikacja to prawdziwy kombajn, możemy doawac różne rodzaje wykresów, wskaźników, grafów odświeżanych na żywo, wskaźniki liczbowe, kołowe, wskazówkowe... różnych rodzajów. Aplikacja pozawala także logować dane.

Jakie parametry da się odczytać z Tucsona ?
- obroty, predkosc
- temperatura plynu chlodniczego
- temperatura zasysanego powietrza
- ilosc zasysanego powietrza
- rozne parametry dotyczace zuzycia paliwa (jak komus tego brakuje w kompie)
- obciazenie silnika
- wartosci z obu sond lambda
- napiecie aku
- polozenie przepustnicy
...... i sporo innych rzeczy, nie koniecznie zwiazanych z czujnikami samochodu jak np przeciazenie, zyroskop, pomiar przyspieszenia itp itd....

Fajny bajer ;)

stanley84pl

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopad 2012, 13:34:16 »
Kurcze kupiłem lem327 na usb , w Matrixie Działa :) nie byłem pewien czy przez niebieski kieł to będzie hulać a z odczytywaniem błędów na komputerze działa?? czy komunikuje się bez problemu ??

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2012, 13:59:23 »
fajna sprawa, chyba sobie sprawię takie cudo :) masz tą samą wersję ELM 327 V1.5 ?

y4r3k

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopad 2012, 12:15:23 »
Moj wyglada tak:

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTr7rBfkyl6mk8MM_PP0vwcKfvxYAUyOpjRTWlhenH8Eu2K1fU1pDWJDU_a
Prawde mowiac nie wiem o co chodzi z tym napięciem.

Testowalem z dwoma programami na PC, takze nie bylo problemow.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Listopad 2012, 13:00:30 »
to nie napięcie tylko wersja  :-) Nie przeszkadza w jeździe samochodem jak jest ten moduł podłączony ?

y4r3k

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopad 2012, 11:20:04 »
Tak, wygląda identycznie.

Podczas podłączenia troche wystaje (jest widoczny z góry), ale jest to skrajna lewa strona i jeszcze nie zdarzyło mi się zahaczyć nogą. Inna sprawa, że nie trzymam tego podłączonego cały czas. Podlączam czasami... jak chce coś skontrolować.
Po wyłączeniu silnika tam nadal jest podawane napięcie - dioda się swieci, przynajmniej przez jakiś czas, sprawdzałem 3 minuty.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Grudzień 2012, 14:16:07 »
Cytat: "y4r3k"
Na androidzie odpalamy aplikacje Torque


mozesz napisac którą konkretnie aplikacje polecasz? wersja płatna czy bezpłatna.

Sprawdziłem w google play i kilka tych apek tam jest :roll:

y4r3k

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Grudzień 2012, 19:38:54 »
Aplikacja nazywa się Torque (wersja Lite lub Pro, jedna bezpłatna druga płatna), można poznać po żółtej ikonce silnika.

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Grudzień 2012, 22:55:14 »
bartekzg, - też masz diesla - jak już coś podziałasz w temacie, to napisz jak Ci to hula. Mój  jakiś wredny jest, bo już ze trzech mechaników (ale nie od hyundai'a) próbowało się wpiąć ze swoimi sprzętami i guzik -> skomunikowali się tylko ze skrzynią biegów. W serwisie ASO - bez problemów - więc chyba jakąś blokadę mam na nieoryginalne testery (a szkoda, bo fajnie byłoby mieć coś swojego i na szybko).

y4r3k

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Grudzień 2012, 23:12:40 »
Za pomoca Torque zczytamy tylko podstawowe bledy silnika (check engine) i wartosci rożnych czujników (temperatura, spalanie i takie bajery)

Bardziej poważne diagnozy oraz takie rzeczy jak bledy poduszek - już nie.

Raz miałem Hyundaia podłączonego pod Launch Diagun X431. Inny mechanik też podłączał jakis jeszcze droższy tester. To uniwersalne testery i obu przypadkach nie było problemu z komunikacją, jednak one kosztują... (ten prosty Launch chyba min. 3 tyś)

Przez ten czytnik na bluetooth mozna tez polaczyc sie z komputerem, sa do tego specjalne aplikacje, ale nie sadze aby zrobiły wszystko to co profesjonalny tester, przynajmniej nie w Hyundaiu..... a może słabo szukam ;)

Dla mnie Torque jest przydatny do kontroli pracy sond lambda (fajnie to czasem skontrolować jak sie ma lpg).

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Grudzień 2012, 06:11:02 »
Nuna, mojego Tusca podłączałem u mechanika -miał jakiś zaawansowany sprzęt, odczytał mi i usunął dwa błędy, sprawdził poduszki, abs - to napewno.

puki co mam zainstalowaną darmową wersje Torgue i wygląda jak gadzet, kilka wskaźników, ale dopóki nie podłącze to też pewnie nie wszystko jest widoczne.

nie napalam się na super urządzenie diagnostyczne, ale jak sie zdecyduje to dam znać.

y4r3k

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Grudzień 2012, 16:08:18 »
Po uzyskaniu polaczenia bluetooth, kiedy chcemy dodac jakis wskaznik na pulpit, wyswietla sie lista czujnikow. Czujniki aktywne beda lekko podswietlone na zielono (podczas pracy samchodu oczywiscie).

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Grudzień 2012, 17:25:44 »
y4r3k, ale uzywasz bezpłatnej wersji czy PRO?

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Styczeń 2013, 11:59:30 »
kupiłem to urządzonko na OBD2-bluetooth mam tylko mały problem a mianowicie nie zawsze działają mi te liczniki wbudowane w program. Wygląda to tak jak by nie dostawał żadnego sygnału mimo połączenia przez bluetooth. Czy to urządzenie powinienem wsadzić do gniazda OBD2 przed włożeniem kluczyka do stacyjki ? w sumie tak robię i raz działa a raz nie działa. Może jeszcze coś trzeba zrobić, ustawić ?

krzycho75

  • Gość
[Tucson] Aplikacja Torque na Androida ładnie działa z Tucsonem
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Styczeń 2013, 16:14:04 »
Witam.
Zakupiłem swojego ELM 327 bluetooth, jak do tej pory działa super z Tergue Pro.
Skasowałem błąd czujnika temperatury spalin a teraz będę poznawał co to maleństwo potrafi jeszcze.