Autor Wątek: [Accent LC] Accent 2003 r 1.5 b proszę o pomoc w postawieniu  (Przeczytany 2381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ŁukaszB87

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[Accent LC] Accent 2003 r 1.5 b proszę o pomoc w postawieniu
« dnia: 23 Czerwiec 2018, 22:10:38 »
Witam.
Przypadkiem stałem się posiadaczem Asccenta, trochę pochopnie bo nie sprawdziłem go u żadnego mechanika, sugerowałem się tylko tym, że " dobrze idzie". Przedwczoraj pojechałem z nim do diagnosty, o dziwo mechanicznie jest całkiem ok, pomimo występującej korozji na dzień dzisiejszy z lekką ręką przejdzie przegląd co mnie miło zaskoczyło, diagnosta stwierdził jeden główny problem, bardzo skorodowana belka z przodu, szukam ale nie wiem czy to to, także proszę o pomoc w zidentyfikowaniu bo muszę ją wymienić jak najszybciej. Czy to by się nadawało ?
http://allegro.pl/hyundai-accent-00-05-sanki-belka-silnika-i7130166833.html#thumb/5



Dodatkowo w międzyczasie wyszło kilka rzeczy, nie działa klakson i zacina się prędkościomierz. Wie ktoś od czego zacząć by rozwiązać obydwa problemy ?
Z góry dziękuję za pomoc.


Mechanik nazwał tę część belką a mój wujek, który ma hopla na punkcie motoryzacji stwierdził, że to podłużnica, czy jest sen ją wymienić, jaki byłby koszt ?

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Accent LC] Accent 2003 r 1.5 b proszę o pomoc w postawieniu go na nogi.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2018, 22:06:48 »
podłużnica a belka to dwie różne rzeczy- link nie działa wiec opisz co jest naprawdę.

Offline ŁukaszB87

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[Accent LC] Accent 2003 r 1.5 b proszę o pomoc w postawieniu go na nogi.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec 2018, 13:58:31 »
Wychodzi, że to podłużnica, element widoczny od przodu z dołu, widać 2 łapy  , które podtrzymują chyba silnik, blacharz u którego byłem, mówił, że to sanki i jest to mocowane na wkręty, jednak nie znalazłem takich informacji.

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Accent LC] Accent 2003 r 1.5 b proszę o pomoc w postawieniu go na nogi.
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipiec 2018, 20:15:24 »
Sanki to bolonczka Matrixów i pewnie Accentów.Można poszukać na allegro  UWAGA  sanki nie pasują z anglików.Prędkościomierz kupisz za kilka złotych na allegro ale z takimi samymi numerami musisz szukać, a moze wtyczka nie łączy z tyłu?

Offline ŁukaszB87

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[Accent LC] Accent 2003 r 1.5 b proszę o pomoc w postawieniu go na nogi.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lipiec 2018, 00:36:35 »
Odpinałem prędkościomierz, skręciłem i niby wszystko działa, zauważyłem, że czasem nie pojawia mi się kontrolka od imo przez co nie odpala z pierwszego, dość powszechny problem, ale póki co nie inwestuje w niego póki mechanik nie wyceni wymiany przedłużnicy.

[ Dodano: 2018-07-02, 22:11 ]
Po wizycie ... ciężko znaleźć część, okazało się, że na allegro są tylko 2 sanki dedykowane do silników benzynowych. Mechanik zasugerował mi zadzwonić do Hyundaia i dowiedzieć się, czy przypadkiem belki nie są takie same w innych wersjach. Może wiecie czy pasowałyby sanki np od wersji diesel ?

Offline ŁukaszB87

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[Accent LC] Accent 2003 r 1.5 b proszę o pomoc w postawieniu go na nogi.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lipiec 2018, 16:19:10 »
W ASO powiedzieli, że mam szukać sanek do 1.5b z nieelektrycznym wspomaganiem, pomoże ktoś takie znaleźć ?