Autor Wątek: [XG] Jaki rozmiar felgi?  (Przeczytany 5918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EMSI

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« dnia: 23 Styczeń 2009, 18:01:23 »
Powoli zastanawiam się nad jakiś ładnym felgiem do swojego XG. Mam tylko jeden dylemat na dzieńdobry. A mianowice jaki mogę zapodać tam rozmiar felg i gum. Czy wejdzie tam zestaw 225/50/17?

Wpatrzyłem 3 zestawy felg. Bardzo proszę o podpowiedź, na których H najlepiej by się prezentował


2 1
3

Na razie to do wyboru. Jakbym coś znalazł to będę aktualizował

speedmaster

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2009, 18:19:27 »
1 8-)

Erebus

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2009, 08:09:16 »
a mi na ten przykład podoba się 3 :) fajne klasyczne i moim zdaniem pasują do limuzyny. Ale to nie nam tylko Tobie mają się podobać :D

TOSIAK

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Styczeń 2009, 23:12:08 »
myśle że do takiego samochody nie będzie problemy z 17. Powino wszystko pasowac. Jak na mój gust to najlepsze są 1 :) Dodają jakiegoś smaczku :)

Mimix

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Styczeń 2009, 00:11:37 »
Cytat: "EMSI"
Czy wejdzie tam zestaw 225/50/17?

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp wpisz sobie tutaj swoj oryginalny rozmiar opon i klikasz. Obliczy Ci jakie rozmiary beda najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie. Nie polecam znaczaco nizszej srednicy, bo bedzie efekt pustych nadkoli, ale nie ma tez co przewymiarowywac :) mysle ze roznica w srednicy kola +/- 5mm nie bedzie znaczaca :)

PS zdecydowanie felgi z trzeciego linku jak dla mnie ;-)

EMSI

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Styczeń 2009, 23:58:42 »
Ups, a co się wydarzy, jak będę miał powyżej 5mm. W jednym przypadku mam -13.2 a w drugim (przyznam się, ze todość ostra opcja 225/50/19)aż 60.1 mm

Brt85

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń 2009, 16:50:09 »
EMSI, Poza przekłamaniami licznika nie powinno być żadnych. Poza komfortem jazdy na tych felgach.

IgoReCzeK

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Styczeń 2009, 17:03:00 »
Witam. EMSI, moim skromnym zdaniem nie ryzykował bym z 19" i więcej. Przy jeździe na wprost nie będzie to miało znaczenia, ale manewrowanie na parkingu z dziurami, gdzie samochód zaczyna się przechylać w różne strony mogą być problemy przyprawiające o duży dyskomfort. Ja przeliczałem, kombinowałem i u mnie maksymalne optimum wyszło przy 18". Zrobisz oczywiście jak uważasz, ale skoro pytasz, to takie są moje sugestie. ;-) Pozdrawiam Igor.
P.S.
A jakie są fabryczne wymiary ogumienia? Tak przy okazji. :roll:

EMSI

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Styczeń 2009, 21:34:56 »
No właśnie obawiam się o 19... Więc zostanie 17 lub chociaż 18. Bo jakby pzyjechać na rajd w Ochotnicy z 19 to... :)

EMSI

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Styczeń 2009, 11:19:00 »
Ha. Dzisiaj przymierzyłem piękne koła o specyfice 235/35/19:) Mieszczą się, jeżdżą, podjeżdżają pod krawężnik, ale przy maxymalnym skręcie lekko trą o osłonę silnika... Jedyny mankament tak wielkich kół podczas krótkiego testu.



Chyba jednak będą to 18 lub 17 bo nie chcę mieć profilu niższego niż 45

IgoReCzeK

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Styczeń 2009, 14:23:01 »
Witam. Tak przypuszczałem, w XG jest identyczny rozmiar kół co w Sonatach po 2002 roku. No niestety EMSI, coś za coś. Myślę, że samochód postawiony na 18" felgach i tak będzie pięknie wyglądał. 8-) Pozdrawiam Igor.

Erebus

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Styczeń 2009, 18:00:53 »
Ale ta felga nie obcierała dlatego, że była 19'' tylko dlatego, że była za szeroka i miała złe ET. Co do wysokości opony to samo 45 bez podania szerokości niewiele mówi. Wartość wysokości podawana jest w % z szerokości. Czyli 235 x 35%= 82,25 mm. <-- to jest właśnie wysokość tej opony którą Przemierzyłeś.
Niestety nie wiem jaka musiał by być szeroka felga, żeby weszła do Twojego samochodu i jakie przy tej szerokości powinno być ET. Po prostu Musiał byś to sobie pomierzyć. Na Naszym Forum jest pożyteczny temat, może Ci pomoże http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=425 .
Pozdrawiam
Paweł

IgoReCzeK

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Styczeń 2009, 18:42:39 »
Cytat: "Erebus"
Ale ta felga nie obcierała dlatego, że była 19'' tylko dlatego, że była za szeroka

Witam ponownie. Uważam, że większość producentów proporcjonalnie zwiększa szerokość felg przy zwiększaniu ich rozmiaru i pewnie trudno będzie sobie wyszukać czegoś w rozmiarze 19" x 6,5" na przykład, ten sam problem pojawia się z oponami. Z ET specjalnie się już nie wymanewruje, bo opona jest po prostu za szeroka. Pozdrawiam Igor.

Erebus

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń 2009, 21:35:03 »
Co racja to racja. Przy 19'' najczęstsza szerokość to 8,5, co jest najpewniej wartością za dużą. Wszystko poniżej będzie raczej trudno dostępne. Ale za to przy 18'', to 7'' szerokość jest do dostania bez problemu. Więc jak już pisał kolega IgoReCzeK to też "niezgorsza" opcja.
Pozdrawiam

gt115pssss

  • Gość
[XG] Jaki rozmiar felgi?
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty 2009, 09:24:35 »
only 19", mniejszych nie ma sensu nawet zakladac do tego auta