Autor Wątek: [Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie  (Przeczytany 11324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OlafLarry

  • Gość
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« dnia: 29 Październik 2012, 10:14:02 »
No i przyszła pora na wymianę baterii, czytam siedzę patrzę, oglądam i nic wynaleźć nie mogę... Varta, Banner, Bosh, Zap.... jedynie co wiem to to że nie chciałbym mniej od obecnego - 720A i 90ah.
Co macie, co polecacie, a czego raczej byście odradzali?

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik 2012, 20:00:38 »
ja mam jakiegoś Włocha 100Ah - ale znajomy polecał mi  Vartę 90Ah - miałem podejrzenie uszkodzenia aku po awarii alternatora więc też się dopytywałem - ale na szczęście rozeszło się po kościach :)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2012, 20:17:54 »
Od roku używam Centry Futury 600A 60Ah. 3 lata gwarancji i bezpłatny assistance. Bardzo porządny akumulator. Poza tym akumulator mnie nie zawiódł a przy awarii alternatora zrobiłem przez 2 dni ponad 50km na samym akumulatorze. Bardzo dobra marka. Co do wyboru - napewno coś markowego. Żadnych oszczędności - ja miałem okazję kupić centrę po okazyjnych cenach i natychmiast to zrobiłem ponieważ były o 30% tańsze i za cenę 215 zł dostałem świeżutki akumulator na gwarancji i 2 miesiące wcześniej wyprodukowany w cenie 390zł !!!
W każdym razie Varta też dobra. Co do parametrów - Ja wsadziłem największy jaki podaje producent. Większy parametrowo nie wejdzie ze względu na wymiary niestety.
Pozdrawiam.

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2012, 20:46:22 »
Od prawie roku Bosh Silver o parametrach katalogowych jak dla Sanciaka wg Bosha, jak na razie bez żadnych ale:) i oby tak pozostało.

gacus2004

  • Gość
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Październik 2012, 08:06:02 »
Każdy wymieniony powyżej jest dobry,jeśli jest z dość świeżej produkcji. Najbardziej szkodliwy dla baterii jest długi czas składowania bez doładowywania,wtedy ulega zasiarczeniu i traci swoje właściwości.

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Październik 2012, 18:54:18 »
Ja mam centre futura bezobsługowy  75Ah 5 rok leci i narazie jest wszystko ok nawet nie doładowywuje jej prostownikiem 1 raz jak padł altek i jeżdziłem na akumulatorze

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Październik 2012, 21:05:59 »
Ja jeszcze nie wymieniałem, ale wcześniej w dwóch swoich wymieniałem zawsze na Futurę i nigdy nie było żadnego problemu. Jeśli przyjdzie czas na wymianę to pod uwagę innej marki nie biore. Prąd rozruchu większy od konkurencji, gwarancja 3 lata.

gacus2004

  • Gość
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Październik 2012, 07:38:32 »
Cytat: "zkit"
Ja jeszcze nie wymieniałem, ale wcześniej w dwóch swoich wymieniałem zawsze na Futurę i nigdy nie było żadnego problemu. Jeśli przyjdzie czas na wymianę to pod uwagę innej marki nie biore. Prąd rozruchu większy od konkurencji, gwarancja 3 lata.

I słusznie, wybierajmy polski produkt :-) . Praktyka dowodzi że Centra produkuje jedne z lepszych baterii :-)

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopad 2012, 14:46:31 »
Cytat: "gacus2004"
Każdy wymieniony powyżej jest dobry,jeśli jest z dość świeżej produkcji. Najbardziej szkodliwy dla baterii jest długi czas składowania bez doładowywania,wtedy ulega zasiarczeniu i traci swoje właściwości.

Błagam ale nie Zap... Przez 6 lat pracowałem w Piastowie i jest tam właśnie fabryka Zap, poznałeś kolesia co pracował właśnie w tej fabryce i wiec co tam się wyprawia, zresztą my jako firma kupowaliśmy sporo tam akumulatorów takie podejście szefa, i żaden nie wytrzymał roku użytkowania, oddawaliśmy na gwarancje, badania laboratoryjne etc i zawsze niby była nasza tzn użytkownika wina czyli kasy nie zwracali

Właśnie padła i mi bateria nie miałem za dużego wyboru i czasu na szukanie dzień przed dniem zmarłych i wziąłem  Varte 95ah i 680A w piątek podjadę na pomiary czy aku sam padł z siebie czy coś mu pomogło

gacus2004

  • Gość
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopad 2012, 20:32:27 »
Z ZAP Piastów akurat  nie miałem do czynienia, a i opinii pozytywnych niesłyszałem, natomiast Centra jest bardzo chwalona przez użytkowników i często stosowana  na pierwszy montaż przez producentów aut.

Kubalessini

  • Gość
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Listopad 2012, 11:24:28 »
Ja mam u siebie Centrę Futurę  53AH, 540. Skusiła mnie 3 letnia gwarancja, na razie rok bez awarii. Polecam również wartę. Co do ZAP mieliśmy w robocie w koparkach i dawały radę przez całkiem długi czas.

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Listopad 2012, 13:48:21 »
Używałem w Accencie przez 5 lat Bosh Silver, który był w stanie podnieść się po głębokim rozładowaniu, a teraz korzystam w Sonacie od 3 lat z Varty i złego słowa powiedzieć nie mogę (stoi czasem w garażu przez tydzień i nic). Co do Centry, to podobno (tak pamiętam, nie wiem już skąd) jest robiona na jakiejś licencji, skoro uważanie, że to dobre rozwiązanie, to dobrze. Mojemu ojcu Centra padła w Punto po 3 latach - może nie miał szczęścia? - tego nie wiem (alternator wraz z regulatorem napięcia był sprawny). Ot taka osobista dygresja w temacie.  ;-)

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Santa Fe SM] Akumulatory - co polecacie
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Listopad 2012, 21:53:32 »
Centrę użytkowałem w swoim poprzednim Hyundaiu przez 2,5 roku. Nie wiem ile czasu miał ten akumulator ale jak kupowałem auto to na pewno nowy nie był. Nie był to model "Futura"... jakiś jego poprzednik. Miałem wtedy taki system pracy, że auto stało pod firmą 3- 4 dni i po powrocie z służbowej podróży nawet podczas mrozów w okolicy -20oC wsiadałem i odpalał od tak zwanego "strzała" więc złego słowa powiedzieć nie mogę. Co do mojego obecnego Hyundaia to mam jeszcze oryginał (auto ma 4 lata) ale coś czuję, że tej zimy będę zmuszony do przebrnięcia przez temat akumulatora... Wybiorę albo Centrę Futura albo ze względu na cenę Boscha.