Autor Wątek: Hyundai HB20X - crossover do miejskiej dżungli [Sao Paulo 20  (Przeczytany 6486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Hyundai HB20X - crossover do miejskiej dżungli [Sao Paulo 20
« dnia: 25 Październik 2012, 10:13:04 »
Hyundai HB20X to crossover stworzony z myślą o rynku brazylijskim. Styliści bardzo się starali, żeby pojazd wyglądał na terenówkę, ale nią nie jest, ponieważ ma napęd tylko na przednią oś.



HB20X to drugi model z rodziny HB20, zaprojektowanej, produkowanej i sprzedawanej w Brazylii. HB to skrót od “Hyundai Brazil”. Poza standardowym hatchbackiem i odmianą crossover w gamie będzie również wersja sedan.

Zaprezentowany podczas São Paulo International Motor Show 2012 HB20X różni się od standardowej odmiany innymi zderzakami oraz grillem wzorowanym na tych z SUV-ów Hyundaia. Ponadto ma nowe obramowania lamp przeciwmgielnych i czarne tła reflektorów.

Hyundai HB20X został wyposażony w typowe detale, które znajdują się w innych autach segmentu B udających terenówki, w tym czarne osłony na zderzakach, błotnikach i progach oraz relingi dachowe i obudowy lusterek w kolorze srebrnym. Samochód ma lekko podwyższone zawieszenie oraz szare, 15-calowe felgi.

Nie dysponujemy zdjęciami wnętrza, ale producent podaje, że HB20X ma nakładki na progi, chromowane klamki i pokrętła klimatyzacji oraz niebieskie przeszycia foteli i kierownicy.

Do napędu Hyundaia służy silnik 1,6 flex-fuel (na benzynę i etanol) o mocy 130 KM. Napęd na przednią oś może być przekazywany przez manualną lub automatyczną skrzynię biegów.




Źródło: http://www.autokult.pl

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
Hyundai HB20X - crossover do miejskiej dżungli [Sao Paulo 2012]
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2012, 16:14:32 »
Będę brutalnie szczery. Mnie ten typ nie odpowiada. Jakiś nijaki, brak mu osobowości.  :mrgreen:

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
Hyundai HB20X - crossover do miejskiej dżungli [Sao Paulo 2012]
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2012, 08:52:46 »
A dla mnie jest jak najbardziej godzien zainteresowania, lecz czy bym go kupił to nie wiem. Musiałbym wpierw poznać więcej szczegółów, wydaje się być trochę mały ( taki odpowiednik Suzuki SX4) . Półtorej roku temu uznaliśmy że ix35 jest dla nas trochę za duży i ostatecznie zdecydowaliśmy się na ix20 . Nadal "ciągnie" mnie w stronę crossover-ów ( których przybywa ) a marzy mi się  ix20-cross ( osłonięty i podniesiony )