Autor Wątek: [Tucson] Reflektor światła przedniego  (Przeczytany 4382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czaperek

  • Gość
[Tucson] Reflektor światła przedniego
« dnia: 24 Październik 2012, 16:53:48 »
W moim Tucsonie, po poprzednim właścicielu odziedziczyłem reflektor świateł przednich , lewy  od strony kierowcy typu "anglik". Ponieważ drażni mnie jak ktoś na drodze mnie oślepia, chciałbym go zamienić na wersję europejską.
Problem jest następujący:Posiadam elektryczną regulację świateł. Czy można zakupić reflektor z regulacją manualną i po prostu przełożyć silniczek regulacji położenia do takiego reflektora ( reflektor z regulacja manualną jest ok. 200 zł tańszy)czy tez operacja taka nie jest możliwa.
Czy ma ktoś doświadczenia w tym zakresie?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
[Tucson] Reflektor światła przedniego
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2012, 10:10:56 »
W Sonacie jest to realizowane jako moduł i po wyjęciu zaślepki z manualnego reflektora montuje się napęd elektryczny. Zobacz, czy w Twoim reflektorze da się wymontować moduł napędu wysokości świateł? Jeśli tak, to masz już odpowiedź na swoje pytanie.  ;-)

czaperek

  • Gość
[Tucson] Reflektor światła przedniego
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2012, 20:42:53 »
Ha, nie bardzo mam kiedy wymontować światła aby sprawdzić co mówisz, lecz chyba jest  możliwość przełożenia silniczka, gdyż na Allegro można kupić same silniczki.

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
[Tucson] Reflektor światła przedniego
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad 2012, 21:03:43 »
Cytat: "czaperek"
chyba jest możliwość przełożenia silniczka, gdyż na Allegro można kupić same silniczki.
Czyli mamy do czynienia z takim samym rozwiązaniem co w Sonacie.  ;-) W sumie nie jestem zdziwiony. Przy zakupie reflektora zwróć uwagę na jego oznaczenia, by nie kupić ponownie wersji angielskiej (różnie to bywa na portalach aukcyjnych), oszustów nie brakuje.

czaperek

  • Gość
[Tucson] Reflektor światła przedniego
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2012, 16:43:56 »
Na Allegro raczej nie będę kupował, chyba że w sklepie z lampami, bo takowe tez są. Rożnica w cenie wynosi ok. 100 zł w przypadku zamiennika Depo,jest więc o co kruszyć kopię.