Autor Wątek: [Tucson] Koło dwumasowe - problem po złożeniu  (Przeczytany 5652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Koło dwumasowe - problem po złożeniu
« dnia: 22 Październik 2012, 19:43:45 »
Jestem po wymianie koła dwumasowego.Stare po prostu się posypało i zaistniała taka konieczność.Wymieniłem na nowe LUK-a, tarcza i docisk - nowe LUK-a,wysprzęglik nowy Valeo. Wszystko złożone "do kupy" i "na sucho" jest OK (tzn. biegi wchodzą,luz to jest luz,jednym zdaniem wszystko gra).Po odpaleniu silnika nawet na jałowym biegu przy puszczeniu sprzęgła silnik się dusi (gaśnie).Co zrobiłem NIE TAK ???

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[Tucson] Koło dwumasowe - problem po złożeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2012, 12:24:44 »
to tylko wróżka może stwierdzić. Rozbieraj od początku.........

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Koło dwumasowe - problem po złożeniu
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2012, 19:09:24 »
Tyle to sam wiem  :mrgreen: myślałem, że ktoś podeśle gotowe rozwiązanie bo też miał ten problem

Bogdanoss

  • Gość
[Tucson] Koło dwumasowe - problem po złożeniu
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Październik 2012, 09:03:18 »
a jak masz wciśnięte sprzęgło to jest dobrze? jak to wygląda konkretnie szcegółowo?

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Koło dwumasowe - problem po złożeniu
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik 2012, 18:23:03 »
Bez włączonego silnika skrzynia działa poprawnie.Bieg to jest bieg,a luz to luz. Natomiast przy odpalonym silniku (odpalam zawsze na wciśniętym sprzęgle), po puszczaniu pedału sprzęgła nawet na luzie silnik się dławi. Jestem na etapie ponownego demontażu. Odpięcie samego wału i następnie rozdzielacza napedu nic nie dało. Sprawdzę jeszcze raz tarczę sprzęgłową ( jestem pewien,że jest dobrze założona - ale tak dla całkowitej pewności)

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
[Tucson] Koło dwumasowe - problem po złożeniu
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2012, 20:19:52 »
Może da radę jakieś zdjęcia porobić.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[Tucson] Koło dwumasowe - problem po złożeniu
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Październik 2012, 08:16:27 »
Czasami zdarzają się przypadki odwrotnego założenia tarczy sprzęgła. Ale do końca nie jestem przekonany czy w tym aucie jest możliwe popełnienie takiego błędu....

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Tucson] Koło dwumasowe - problem po złożeniu
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Październik 2012, 21:47:36 »
Grzech61, bez włączonego silnika będzie działać prawidłowo ale nie o to chodzi bo układ ma działać przy włączonym. Zdarza się, że któraś część jest wadliwa fabrycznie lub mógł wystąpić błąd podczas montażu elementów. Piszesz, że wszystko oprócz wysprzęglika jest LUK-a. Jaki masz centralny wysprzęglacz? (łożysko hydrauliczne). Znam wiele przypadków gdy elementy są różnych producentów i nie współgrają ze sobą.