Autor Wątek: Zakup Santa Fe  (Przeczytany 570991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1455
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1530 dnia: 07 Listopad 2018, 22:59:53 »
Najlepsza rada. Szukaj wśród najdroższych ofert. Nie zawsze oczywiście one są warte tych pieniędzy ale może trafisz od zwykłego człowieka co dbał o auto i nie chce oddać go za śmieszną kasę. Unikaj handlarzy bo oni sprowadzają takie na których najwięcej zarobią.
Często ludzie dają wysokie ceny by odstraszyć handlarzy i ludzi dzwoniących typu "dam 3000 i biorę od ręki".
Z drugiej strony te santa fe wcale za piękne nie są.....

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1531 dnia: 07 Listopad 2018, 23:11:40 »
Cytat: "vanhelsing"
Cytat: "WookieWroc"
[...] teraz poluje na Santa Fe 1. Jaka jest cena realna za to auto w dobrym stanie z silnikiem crdi 2.0 113km albo v6 z automatem ? Bo są auta za 8000zł a są za 14000...

No to masz odpowiedź. Sam się zapytałeś, sam se odpowiedziałeś. Generalnie pytanie z d..y wzięte. Sorry za szczerość, sam starałem się Ci wcześniej pomóc najlepiej jak mogłem, ale powoli widzę, że chyba nie warto. :evil:  Dlaczego? Ano dlatego, że zadajesz pytania kompletnie bez sensu, oderwane od rzeczywistości. Jak dziecko, które nie widzi różnicy między autem za 8tys a takim za 14 tys. A po drugie, jak poczytałem Twoje wpisy i zobaczyłem, że "polujesz" na Santa Fe od 2016 roku, :shock:  to stwierdziłem, że prędzej upolujesz mamuta niż Santa Fe. :mrgreen:  Po prostu jesteś gadułą forumowym. Miłego "polowania" kolejne 2 lata.


W 2016 kupiłem Opla Signum a nie Santa Fe, pytać mogłem, nikt mi nie zabroni. Nie ma głupich pytań są tępe odpowiedzi nie trzymające jakiegokolwiek poziomu.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1532 dnia: 08 Listopad 2018, 14:58:47 »
Cytuj
Nie ma głupich pytań

Taa, jasne... :mrgreen:  :roll:

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1533 dnia: 08 Listopad 2018, 17:37:27 »
To rozumiem że jak kupię Santa Fe albo Tucsona i będę miał pytania to zabronisz mi  bo kupiłem teraz a nie w 2016 roku ? :mrgreen:  :lol:

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1534 dnia: 15 Listopad 2018, 10:16:23 »
Panowie

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-santa-fe-2-7-v6-awd-4x4-skora-klimatronik-tempomat-podgrz-fotele-serwisowany-ID6Bsgmm.html?

coś w nim jest niepokojącego na zdjęciach ? mam 150km w jedną stronę i wolę spytać

Offline gkowalgaska

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1535 dnia: 15 Listopad 2018, 10:35:25 »
Witaj
Nie jestem wielkim znawcą ale sam ostatnio szukałem takiego ostatnio i udało sie fajny dostać z 2004. Jedyne co widzę na zdjęciach to światła tył i zegary masz polift zgodnie z rokiem produkcji, natomiast przedni grill wygląda na przedlift (brakuje takiej belki plastikowej po środku). Ja na to zwracałem uwagę. Czyli warto zwrócić uwagę na śruby pod maską i mocowanie zderzaka albo po prostu zapytać o to sprzedawcę . O reszcie nie bede sie wypowiadał bo przebiegi i stan wnętrza to kwestia oceny na miejscu :) zwróć tez uwagę na tylni most, przy poszukiwaniach jeździłem takim w którym chuczal przy wyższych prędkościach i przy mocnych skrętach. Ten w którym kupiłem jest wszystko ok, nie słychać go i nie szarpie przy przyspieszaniu.

Jeżeli sie mylę co do przedniego grilla to prosze o sprostowanie bardziej doświadczonych uczestników forum :)

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1536 dnia: 15 Listopad 2018, 10:43:58 »

Offline gkowalgaska

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1537 dnia: 15 Listopad 2018, 12:08:08 »
No tak tez jest przód przedlift. Ja na to zwracałem uwagę jak szukałem auta dla siebie bo jeżeli lift był na przełomie 2004 i 2005 roku zmienili przód i tył to gdzieś pojawiała sie czerwona lampka ze moze jednak cos bylo przy tym aucie bylo robione patrz historia wypadkowa auta i późniejsze naprawy z części przed lift bo np taniej. Nie skreślałbym oczywiście z automatu takiego auta, trzeba je po prostu oglądając i porozmawiać ze sprzedawcą choć tutaj różnie bywa :)

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1538 dnia: 15 Listopad 2018, 13:46:38 »
Kuźwa ale jak miałem Opla to nie patrzyłem na ceny ropy ale dzisiaj przypadkiem widziałem na stacji to ON 5.50 a 95 5.06... co to tak się odwala z tymi cenami? zastanawiam się czy ten 2.0 crdi ma sens...

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1539 dnia: 16 Listopad 2018, 13:56:00 »
Panowie a to prawda że Santa Fe SM w 2.0 crdi 113 automat albo 2.7 v6 automat, to nisza jeśli chodzi o Santa Fe ??

Offline siwy26

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1540 dnia: 04 Grudzień 2018, 10:14:51 »
Witam

Offline Silva

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1541 dnia: 15 Luty 2019, 18:03:05 »
Witam, czy mógł by mi ktoś odpowiedzieć na jedno bardzo nurtujace pyanie na które nie moge znaleźć info :)


Mianowicie chodzi mi oSanta Fe 2006-2010 czy wersja 7 osobowa ma inne rozmiary od 5 osobowej? Optycznie bez pomiarów patrzyłem to wygladały tak samo. Lecz wole zaczerpnąć opini fachowców i osób co maja wiecej do czynienia z tymi autami :)

Offline kruszek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1542 dnia: 25 Luty 2019, 11:58:32 »
Panowie. Stoję przed dylematem zakupu nowego,,używanego" samochodu. W grę wchodzą dwa modela Dodge  Journey i właśnie Snata Fe. Na otomoto znalazłem taki oto samochodzik https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-santa-fe-2-7v6189kmklimatronikaluelektryka7-osobowychromzadbany2007-ID6BF3mY.html#d479ceac81 i teraz pytania do fachowców. Czy warto, na co zwrócić uwagę przy zakupie, jak sprawdzić przebieg i co tam jeszcze ważnego przy zakupie tego Santa Fe. Bardzo Was proszę o pomoc.

Offline Bartek_wroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1543 dnia: 27 Luty 2019, 19:37:25 »
Musisz mieć SUVa? Bo zadziwia mnie na ile takie coś jest wyceniane. Masakra. Za te pieniądze można mieć ładne auto segmentu D, ze 4 lata młodsze.

Offline Tetley

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1544 dnia: 19 Lipiec 2019, 21:25:20 »
Cześć,

Naszło mnie( i nie odpuszcza) na Santa Fe --- ale mi się rymło:):):)

Codziennie ( teren płaski ) jadę 20 km do roboty, potem do 5 km po mieście i powrót kolejne 20 km do domu.
Oprócz tego, wypad na ryby i grzyby ( stąd marzy mi się napęd 4x4 tak nad wodę jak i zabezpieczenie w zimie na dojazdy do roboty).


Celuję w dwa ostatnie lata Santy II tj. 2011 i 2012.
A tak a propo, do kiedy w 2012-tym wychodziła II???

No i teraz nie będzie łatwo, będę zadawał pytania: ;-)

1.Jaki silnik z tych roczników jest do polecenia ( w zakresie jak najmniejszej usterkowości , osiągów i ekonomiki):

- benzynowy (o jakiej pojemności i symbolu)-  docelowo do gazu
czy
- diesel (o jakiej pojemności i symbolu)

2.Jakie skrzynie (manual/automat) w tych rocznikach były dostępne i które polecacie ( również w kontekście benzyna/diesel)

3.Celuję w tapicerkę materiałową - to wielka rzadkość w tym modelu, czy po prostu skóra króluje ???

Prośba o te wskazówki na wstępie.
Każda inna rada w tym zakresie od Was będzie bezcenna.
No i ostrzegam, będą inne pytania:)