Autor Wątek: Zakup Santa Fe  (Przeczytany 570990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gkowalgaska

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1515 dnia: 10 Październik 2018, 22:40:34 »
Dzięki za podpowiedź. Rozumiem że problemy ze skrzynią objawiają się wypadaniem biegu? Czy prostu ciężko wchodzą? Sprawdziłem VIN na udostępnianych na forum linkach kolor i wyposażenie wydaje się być ok :) Oglądam ogłoszenia na Podkarpaciu od jakiegoś czasu i wiele ich nie ma. Zapewne na dniach umowie się ze sprzedawcą u mechanika żeby go dokładnie oglądnąć. Wersja może nie jest najbogatsza ale dla mnie wystarczająca :) nie zależy mi na skórze i innych bajerach auto , mnie do zepsucia. Chyba że ktoś ma Santa fe do sprzedania to jestem otwarty na propozycje :) dam znać jak poszło na oględzinach.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1516 dnia: 11 Październik 2018, 12:43:58 »
Po prostu skrzynia haczy przy zmianie biegu (mniej lub bardziej-zależy od zużycia). Powoli wchodzą coraz ciężej a z czasem to się pogarsza. Problem znany-synchronizatory korodują od niewłaściwego oleju albo nadmiernie zużywają się jeśli oleju nie zmieniano wcale. Ważne,żeby lać olej zalecany przez producenta bo nowsze i teoretycznie lepsze oleje nowej generacji jeszcze bardziej przyspieszają proces zużycia.

arturo74

  • Gość
zapytanie o SantaFe
« Odpowiedź #1517 dnia: 16 Październik 2018, 13:36:59 »
dzień dobry, przymierzam się do zakupu SantaFe, zaciekawiły mnie takie ogłoszenia, napisałem, dostałem numery VIN pojazdów

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-santa-fe-2-4-benz-lift-skora-klimatronik-navigacja-de-bezwypadkowy-gwarancja-ID6Bs5EB.html
KMHSC81BP5UO14744

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-santa-fe-santa-fe-2-4-benzyna-145km-z-niemiec-oplacony-ID6Bs0cT.html
KMHSC81BP5U985751

czy jako znawcy tych modeli moglibyście przekazać parę uwag dla kompletnego laika w tym temacie ? który z nich jest ok na pierwszy rzut oka, a który/które raczej do odpuszczenia ?

z góry dziękuję

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1518 dnia: 18 Październik 2018, 12:55:08 »
Jak coś to mam swojego do sprzedaży :) w dziale sprzedam... jakby to nie brzmiało... polecam - sprzedaję z konieczności.

arturo74

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1519 dnia: 18 Październik 2018, 18:11:55 »
nit więcej się nie wypowie ?
ten z Olsztyna np to mi się zawsze wydawało, że jak jest 2,4 benzyna to napęd jest na 4, a nie na przód, a w ogłoszeniu jak byk że napęd na przód

edyta: a już sobie sprawdziłem po Vinie w necie, jest faktycznie 2WD
ogólnie to dziękuję za wpisy
zwłaszcza te z lokowaniem produktu

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1455
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1520 dnia: 18 Październik 2018, 22:27:21 »
A co tu pisać skoro oba mają podobny przebieg, oba od handlarzy plus sprowadzone. To dość niebezpieczna mieszanka przy zakupie auta. Ktoś daje oferę z forum więc pewnie mniejsze ryzyko niż od Heńka handlarza to oburzasz się na lokowanie produktu :-D  
Z tych dwóch ten pierwszy lepiej wygląda. Ten drugi, choć się nie znam na tym modelu ma dziwny kolor poduszka jakby była wymieniona.

Offline gkowalgaska

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1521 dnia: 19 Październik 2018, 12:40:11 »
Witam ponownie,

w nawiązaniu do mojego wcześniejszego postu - "biały kruk" Santa Fe którego link dodawałem okazał się autem bardzo mocno "zmęczonym" życiem. Nie polecam - jeden z mankamentów - krzywa kierownica, brak mocy itp.
moje poszukiwania zakończyły się wczoraj - jestem już szczęśliwym posiadaczem błękitnego Santa Fe 2004 2.4 4WD.
Z tego miejsca dzięki za podpowiedzi i ogólnie dużo fajnych i przydatnych informacji w tej dyskusji.

Nowym nabytkiem pochwalę się już w innym dziale ;)

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1522 dnia: 21 Październik 2018, 02:52:30 »

arturo74

  • Gość
prośba o opinie
« Odpowiedź #1523 dnia: 03 Listopad 2018, 23:41:56 »
czy możecie się przyjrzeć temu ogłoszeniu? jeśli wogle tu jeszcze ktoś zagląda

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-santa-fe-4x4-klima-elektryka-155729-km-solidne-auto-zarejestrowany-w-pl-ID6BtNiL.html#8fc00d6234

KMHSC81BP5U856153

warto brać pod uwagę? coś niefajnego rzuca się w oczy?
z góry dziękuję za odpowiedzi

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1455
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1524 dnia: 04 Listopad 2018, 01:21:21 »
Typowa oferta handlarza czyli wspólne dla większości ogłoszeń.
- sprowadzony od kobitki
 - lakier jak nówka z salonu
- przebieg mniejszy niż w moim getzie o rok młodszym
- typowa okazja full opcja od emeryta
Oczywiście nie piszę, że to szmelc ale bezobejżenia bliższego niema co pisać. Tu na forum forumowicz tak samo pojechał po igłę IX35 a na miejscu okazało się padło za 40tys a tu ideałza 13tys. Ja już nie ufam handlarzom co sprowadzają szmelc z Zachodu.

Offline MikiKacpi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1525 dnia: 04 Listopad 2018, 17:36:24 »
Tylne lampy przedlift - ale cały wygląda jak poliftowy a lift był dopiero w 2005  (nie widziałem też polifta z klimą manual a ten taką ma). Bardzo niski przebieg.
Brak plastikowej osłony silnika - może wcześniej jeździł na LPG a może mechanik zgubił?
Trzeba jechać i obejrzeć.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1526 dnia: 05 Listopad 2018, 13:05:53 »
Samochód wygląda na zadbany. Koledzy marudzą i słusznie, bo przebieg jest raczej niewiarygodny, a te przedliftowe lampy w poliftowej budzie i manual klima zastanawiają, ale z drugiej strony co z tego-ten silnik będzie jechał jak należy nawet jak ma zdjęte z maski ze 100tys. Na pewno na podstawie zdjęć nie da się powiedzieć, że jest zamęczony :mrgreen: a to już dobrze rokuje. Jechać i oglądać.

Offline lucasy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 70
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1527 dnia: 06 Listopad 2018, 14:08:07 »
siedzenie kierowcy wygniecione mocno. Albo jeździł ktoś o słusznej wadze, albo przebieg x2.

Cały wymuskany i wypsikany jak nówka z salonu. Do dokładnego przetrzepania z miernikiem lakieru w dłoni.

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1528 dnia: 07 Listopad 2018, 21:32:14 »
Witam Panowie sprzedałem swojego Opla i teraz poluje na Santa Fe 1. Jaka jest cena realna za to auto w dobrym stanie z silnikiem crdi 2.0 113km albo v6 z automatem ? Bo są auta za 8000zł a są za 14000...

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #1529 dnia: 07 Listopad 2018, 22:19:30 »
Cytat: "WookieWroc"
[...] teraz poluje na Santa Fe 1. Jaka jest cena realna za to auto w dobrym stanie z silnikiem crdi 2.0 113km albo v6 z automatem ? Bo są auta za 8000zł a są za 14000...

No to masz odpowiedź. Sam się zapytałeś, sam se odpowiedziałeś. Generalnie pytanie z d..y wzięte. Sorry za szczerość, sam starałem się Ci wcześniej pomóc najlepiej jak mogłem, ale powoli widzę, że chyba nie warto. :evil:  Dlaczego? Ano dlatego, że zadajesz pytania kompletnie bez sensu, oderwane od rzeczywistości. Jak dziecko, które nie widzi różnicy między autem za 8tys a takim za 14 tys. A po drugie, jak poczytałem Twoje wpisy i zobaczyłem, że "polujesz" na Santa Fe od 2016 roku, :shock:  to stwierdziłem, że prędzej upolujesz mamuta niż Santa Fe. :mrgreen:  Po prostu jesteś gadułą forumowym. Miłego "polowania" kolejne 2 lata.