Autor Wątek: od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem  (Przeczytany 1539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciejb84

  • Gość
od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem
« dnia: 20 Styczeń 2009, 17:34:00 »
witam,
mam pytanie co mniej wiecej moze byc powodem ze przy ruszaniu z miejsca strasznie rzuca silnikiem, tak jakby skakal czy cos i strasznie to slychac na zewnatrz. dodam ze mialem wymieniane sprzeglo kompletnie jakis miesiac temu, czy to cos ze sprzeglem moze byc powodem tego? bo w sumie w zaleznosci jak szybko puszczam to wtedy albo mniej telepie albo bardziej... o co chodzi? tak poza tym silnik rowno chodzi i wogole w trakcie jazdy niczego takiego nie ma tylko przy ruszaniu...

z gory dziekuje za podpowiedzi


Hyundai Elantra
1.6 16V 1994r.

LukaszMix

  • Gość
od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2009, 22:48:46 »
posprawdzaj mocowania silnika moze ktores mocowanie sie popuscilo

Mimix

  • Gość
od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2009, 22:53:32 »
i przy okazji zerknij na poduchy pod katem ich uszkodzenia.

maciejb84

  • Gość
od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2009, 15:10:45 »
hmm, no nie wiem jutro jade tam gdzie wymieniali sprzeglo, a tak poza tym ze silnik jakby skakal to na zewnatrz przy tych skokach straszny stukot jest jakby metalem o metal...

wachers

  • Gość
od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2009, 15:18:52 »
uważam ze moga to byc przeguby jeżeli słyszysz taki stuk delikatny przy ruszaniu ale nie jestem w 100% pewny

maciejb84

  • Gość
od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2009, 17:19:15 »
sek w tym ze to nie jest delikane stukanie tylko "walenie" metalem i jak dlugo i jak glosno to zalezy od tego jak sprzeglo puszczam...

IgoReCzeK

  • Gość
od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2009, 21:12:32 »
Witam. Jeśli nie było takiego objawu bezpośrednio przed wymianą sprzęgła, to bym stawiał na błąd mechanika podczas skręcania wszystkich elementów silnika i skrzyni biegów po jego wymianie - szczególnie tych związanych z zawieszeniem i mocowaniem do karoserii obu tych elementów. Koniecznie podjedź do warsztatu niech sprawdzą co to jest, by później się nie okazało, że nie ma do czego przykręcić silnika. :/ Pozdrawiam Igor.

maciejb84

  • Gość
od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Styczeń 2009, 22:21:46 »
no i bylem tam u nich ale niestety narazie te skakania i stuki przestaly sie pojawiac wiec nawet nie mial jak uslyszec, sprawdzal sprzeglo na ile to mozliwe czyli reczny 1 i gaz i puszczal sprzeglo i bylo ok takze nie wiem co to bylo... :/ wiem tylko ze jedna poduszka na belce tylna jest uwalona bo sie silnik przechyla ale ten stukot metalu o metal to watpie zeby byl przez to :( takze nie wiem co dalej bedzie, bo do sprzegla nie zagladal a narazie sie nie telepie...

BartBartez

  • Gość
od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Styczeń 2009, 22:38:44 »
Cytat: "maciejb84"
poduszka na belce tylna jest uwalona bo sie silnik przechyla

Wymień ją na nową.

maciejb84

  • Gość
od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń 2009, 15:48:34 »
no wymienie napewno ale watpie zeby przez to az takie stuki metalu o metal dochodzily przez ta poduszke, ten dziwiek to jakby dwa kola zebate na siebie nachodzily i udezaly o swoje ramionka... i to naprawde glosny dzwiek, a poduszka juz przed wymiana sprzegla byla rozwalona a wtedy takiego czegos nie bylo...

maciejb84

  • Gość
od paru dni przy ruszaniu z miejsca rzuca silnikiem
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Luty 2009, 10:47:20 »
no i po wymianie poduszki nadal jest tak samo, czyli po rozgrzaniu dobrze silnika i wszystkiego innego przy ruszaniu z miejsca podczas puszczania sprzegla telepie i stuka strasznie, w jednym serwisie mi powiedzieli ze moze byc cos z tarcza lub slabej jakosci jest i dlatego na poczatku bylo ok a teraz po rozgrzaniu takie efekty takze czeka mnie serwis i gwarancja....