Autor Wątek: [Getz] [Getz] Błąd PO438  (Przeczytany 5926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
[Getz] Błąd PO438
« dnia: 18 Październik 2012, 21:49:29 »
Witam.
Dziś sprawdziłem dlaczego wyskakuje nieraz check podczas jazdy i wyszedł:
PO438 - Obwód czujnika temperatury konwertera katalitycznego za wysoka wartość sygnału wejściowego

Czy to znaczy że pada katalizator od jazdy na gazie?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 18:35:33 przez Brt »

Bogdanoss

  • Gość
[Getz] Błąd PO438
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2012, 16:44:24 »
Nie ma sie czym martwić, wystarczy że zatankujesz kijowy gaz lub wystąpi chwilowa zmiana mieszanki paliwowej (LPG i powietrza) i już sonda zarejestruje za wysoki poziom tlenu w spalinach czego skutkiem jest zapalanie sie kontrolki silnika. W niektórych markach da się tak dobrać odpowiednie komponety instalacji gazowej i ustawić wszystko tak żeby sie kontrolka się nie zapalała a niektóre cały czas sie zapala i cięzko dobrać odpowiedni gaz i sterownik. Wszystko rónież zależy od kondycji silnika przede wszystkim ;)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
[Getz] Błąd PO438
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik 2012, 21:25:40 »
Dzięki za info bo myślałem, że może sonda pada a to drogi gips. Kupiłem kabelek z ciekawości by zobaczyć co to  za błąd a wcześniej resetowałem bezpiecznikiem.
Na regulację gazu nie pojadę bo biorą 100zł za ustawienie a mogą coś skopać jak to w życiu. Brat w BRC sam sobie ustawiał sekwencję bo podpatrzył jak to robią na stacjach.
Tankuję tylko teraz na stacji Orlen bo co ciekawe najmniej wchodzi gazu do butli a kilometraż przejechany większy. Teraz czekam na karte orlen biznes tank zamówioną na forum forda  będzie taniej o 8gr za paliwko.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Re: Błąd PO438
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Październik 2012, 23:57:08 »
Cytat: "robaszek127"
Witam.
Dziś sprawdziłem dlaczego wyskakuje nieraz check podczas jazdy i wyszedł:
PO438 - Obwód czujnika temperatury konwertera katalitycznego za wysoka wartość sygnału wejściowego

Czy to znaczy że pada katalizator od jazdy na gazie?


Nie sadze. Na gazie przejechalem juz 90 tys. km, a check engine lubi sobie sie poswiecic od czasu do czasu. Jezdzac na zachodnim gazie gasnie,
w PL po tankowaniu na niektorych stacjach sie zapala. Nic zlego sie nie dzieje poza tym, ze razi w oczy :) Zauwazylem tez, ze lubi sie zapalic po dluzszej i dynamicznej jezdzie, by, kiedy moja zona kieruje - zgasnac :)

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Błąd PO438
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopad 2012, 05:39:52 »
U mnie Check zapalił się jak zaczęły się większe chłody.  Nie sprawdzałem jaki to błąd ale pewnie ten sam bo mam wstawiony gaz.
Check pali się ciągle, gaśnie dopiero jak zresetuje auto  ;-)  (czyli po chamsku odłączę akumulator). Czy u was gaśnie jak postoi czy też zgaśnie dopiero po skasowaniu błędu?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
[Getz] Błąd PO438
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopad 2012, 10:35:03 »
Chyba faktycznie to od gazu bo teraz gdzieś się nie zapala a wcześniej co jakieś 300km. By zresetować wystarczy wyciągnąć bezpiecznik ecu na jakąś godzinkę bez odkręcania klem. Nieraz samo zgaśnie jak nie pojawia się błąd przez dłuższy czas.

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Błąd PO438
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Listopad 2012, 14:15:54 »
Zamierzam pojechać do gazowników żeby mi podregulowali i ustawili bogatszą mieszankę.
Czy ktoś ma doświadczenia w tej kwestii? Czy regulacja mieszanki pomoże?
Instalacje gazową mam wstawianą w salonie hyundaia.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Błąd PO438
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Grudzień 2012, 09:47:33 »
Cytat: "marrgoss"
Zamierzam pojechać do gazowników żeby mi podregulowali i ustawili bogatszą mieszankę.
Czy ktoś ma doświadczenia w tej kwestii? Czy regulacja mieszanki pomoże?
Instalacje gazową mam wstawianą w salonie hyundaia.


 Kolega jezdzil z gazownikiem z podpietym w czasie jazdy notebookiem i ten ustawial mu cos podczas roznych faz jazdy. Pomoglo, z tym, ze jakiemu gazownikowi
chce tak sie bawic? Oni robia masowke.

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
[Getz] Błąd PO438
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Grudzień 2012, 07:55:55 »
Kolega jezdzil z gazownikiem z podpietym w czasie jazdy notebookiem i ten ustawial mu cos podczas roznych faz jazdy. Pomoglo, z tym, ze jakiemu gazownikowi
chce tak sie bawic? Oni robia masowke.[/quote]
fakt- pojedziesz i na miejscu podepną, pozmieniają nieco parametry, odepną wezmą kasę i po robocie, parę minut im to zajmie.