Autor Wątek: Jak wymienic tarcze??  (Przeczytany 2395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamil128tetryk

  • Gość
Jak wymienic tarcze??
« dnia: 13 Czerwiec 2008, 17:04:54 »
Jak to dziadostwo wymienic bo ten hyundai to jest kosmiczny samochod i zawsze musi byc cos po glupiemu zrobione nie wiem czy nie bede musial rozpiac calej zwrotnicy. Nie moge sciagnac tego elementu na ktorym jest zamocowane kolo nie wiem jak to sie fachowo nazywa

BartBartez

  • Gość
[Accent X3] Jak wymienic tarcze??
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2008, 23:30:41 »
Musisz wyjąć całą zwrotnicę i rozbić ją na dwie części. Licz się z wymianą łożysk

kamil128tetryk

  • Gość
[Accent X3] Jak wymienic tarcze??
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec 2008, 23:07:11 »
no to ładnie wkurza już mnie ten samochod zeby wymienic glupie tarcze trzeba kupic lozyska :( ah mieli pomysly ci koreance

Black Lady

  • Gość
[Accent X3] Jak wymienic tarcze??
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwiec 2008, 23:09:55 »
W Lantrze '96 wymieniłam tarcze bez łożysk.
Pewnie w Accencie też może sie dać

kamil128tetryk

  • Gość
[Accent X3] Jak wymienic tarcze??
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Czerwiec 2008, 19:45:43 »
A mogłabyś mi powiedziec jak to zrobic

Bard13

  • Gość
[Accent X3] Jak wymienic tarcze??
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2008, 08:16:14 »
Myślę, że mój mąż może Ci powiedzieć... :) pisał na moim loginie niechcący.

To było dawno temu... ale znając mojego małżonka to nie on wymieniał te tarcze - zakupił element i postawił auto w warsztacie :)

Pozdrawiam.

Black Lady

  • Gość
[Accent X3] Jak wymienic tarcze??
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec 2008, 08:17:23 »
:) I tak to jest z tymi loginami... Raz ja piszę jako ja a zaraz jako nie ja :)

Bard13

  • Gość
[Accent X3] Jak wymienic tarcze??
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec 2008, 09:37:15 »
Do admina, literówki w poścei BlackLady nie było, jak pisałem niechcący na jej loginie to pisałem "wymieniłem".
A do rzeczy. jak połowica dopisała, wymieniałem w warsztacie, ale nie oczekiwano ode mnie dostarczania łożysk z tej okazji.
Jak to zrobić technicznie nie powiem, ale sądzę że problem polega na demontażu w sposób niepowodujacy naprężeń niszczących łożyska.
Wg mnei jak ma się przyżąd do ściągania piasty itp to łożysko przeżyje, jak się to robi ręcznie o bywa różnie.
Ale to wiedza laika.

[ Komentarz dodany przez: Jarek: 2008-06-16, 09:42 ]
Literówkę poprawiłem celowo żeby była w zgodzie z osobą, wysłałem info na priva.

kudlaty

  • Gość
[Accent X3] Jak wymienic tarcze??
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Czerwiec 2008, 23:59:22 »
Wczoraj wymieniłem tarcze i nie jest aż tak źle jak sie wydaje , nie trzeba kupować nowych łożysk ;)
By sie dostać do tarcz, odkręcamy śrubę trzymającą przegub, zacisk hamulcowy, cztery próby trzymające tarcze i ściągamy osłonę piasty.
Do osłony piasty najlepiej mieć ściągacz ale jak się go nie ma, to pomiędzy tarcze a piastę można wkręcić długie próby.
Kręcimy nimi i piasta swobodnie schodzi.

pozdro.

kml

  • Gość
[Accent X3] Jak wymienic tarcze??
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Czerwiec 2008, 14:01:25 »
kamil128tetryk, nie wiem który rocznik ale jak mi zmieniali tarcze to łożyska nie były zmieniane.

tomekania2

  • Gość
[Accent X3] Jak wymienic tarcze??
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Listopad 2008, 17:29:03 »
Witam.Mnie tez czeka wymiana tarczy hamulcowych.Bedzie ciezko ale mysle ze dam rade. ;-) ;-)