Autor Wątek: [Santa Fe CM] Kontrolka ładowania  (Przeczytany 7386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] Kontrolka ładowania
« dnia: 03 Październik 2012, 11:33:15 »
Witam

Mam taką małą zagwostkę, a mianowicie dziś w czasie jazdy po przejechaniu przez kałużę zaświeciła mi się na chwilę kontrola ładowania akumulatora, co ciekawe była tak jakby przyciemniona tzn nie świeciła takim mocnym światłem jak przy rozruchu silnika.

Ma ktoś jakiś pomysł co się może dziać z silnikiem?

Muszę zaznaczyć że ani na chwile nie przestały świecić światła, grać radio, czy inne niepokojące objawy. Jedynie ta kontrolka.

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe CM] Kontrolka ładowania
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2012, 19:36:37 »
MIałem podobne sytuacje w poprzednim samochodzie. Możliwe że to samo dzieje się u Ciebie.
Przy dużej wilgoci lub po wjechaniu w większą wodę zaświecała się też kontrolka ładowania. Winą był pasek klinowy alternatora. Gdy jest za luźny i zostanie ochlapany to przez chwile się ślizga i nie ładuje się akumulator. Ewentualnie podobna sytuacja może mieć miejsce gdy pasek jest ok ale dość mocno zwichrowany jest alternator (np. łożyska w nienajlepszej koncycji) przez co ciężko chodzi i pasek zamiast nim obrócić to się ślizga.

Pozdarawiam

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] Kontrolka ładowania
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Październik 2012, 20:32:33 »
dzięki za odpowiedź. przy najbliższej okazji sprawdzę

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe CM] Kontrolka ładowania
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Październik 2012, 21:24:45 »
Cześć
Przeczytaj wcześniej moje posty na ten temat , poszedł alternator :oops:

apodko

  • Gość
[Santa Fe CM] Kontrolka ładowania
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Październik 2012, 13:32:46 »
W moim przypadku po takich samych objawach padł alternator.

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] Kontrolka ładowania
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2012, 09:28:24 »
Witam ponownie:)

Po wstępnych diagnozach jako winowajca zamieszania związanego z kontrolką ładownia został wytypowany pasek wielorowkowy się troszeczkę rozciągnął.

W związku z tym mam kolejne pytanie:

Czy wymieniając pasek wymienić też od razu napinacz czy tylko sam pasek????

stolek6

  • Gość
[Santa Fe CM] Kontrolka ładowania
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik 2012, 20:31:38 »
Sam pasek to nie rozrzad wiec wrazie jak padnie napinacz to nic sie nie stanie z silnikiem.

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] Kontrolka ładowania
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Październik 2012, 17:10:57 »
W Końcu wybrałem się do serwisu i co się okazało.

Pasek jest w porządku napinacz jeszcze też, alternator ładuje normalnie, zaistniałe zdarzenie według mechaników było spowodowane dostaniem się wody i chwilowego uślizgu paska. Tak mi powiedzieli. Jak będę miał chwilę to jeszcze wybiorę się do zaprzyjaźnionego mechanika żeby on rzucił na to okiem. Zawsze co dwie diagnozy to nie jedna.