Autor Wątek: [ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem  (Przeczytany 68669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« dnia: 30 Wrzesień 2012, 20:50:16 »
Dla osób które mają problemy z Autem na priv przkaże e-mile i tel do importera ( tam gdzie odbierają tel) mam masę zapytań o moje auto .

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
Re: Dla osób które maja problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2012, 15:33:25 »
Cytat: "lukasz.zst"
Dla osób które mają problemy z Autem na priv przkaże e-mile i tel do importera ( tam gdzie odbierają tel) mam masę zapytań o moje auto .

-------
To opisz nam jakie masz problemy...... może po części i nas one dotyczą. Wówczas "wydelegujemy-upoważnimy" Cię jako przedstawiciela forum do rozmów z importerem.

Mój główny problem - mankament - ŻRE PALIWO jak małpa mandarynki. W salonie powiedzieli mi......." no wie pan...... hmmm musi palić... bo... wie pan... hmm ...no cóż " - itd. - zawsze lubiłem precyzyjną, konkretną rozmowę. Musi palić i już ..... toć na wodę nie będzie jeździł a że pali 10 zamiast 8 - no to co - sprzedawcy wina ? - pewnie, że nie - przecież to nie on pije tylko silnik.

rybkin

  • Gość
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Październik 2012, 15:38:01 »
sorry za offtop,ale temat do d.....
widziały gały co brały?

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
Re: Dla osób które maja problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Październik 2012, 16:41:25 »
Cytat: "KoTeK"
Cytat: "lukasz.zst"
Dla osób które mają problemy z Autem na priv przkaże e-mile i tel do importera ( tam gdzie odbierają tel) mam masę zapytań o moje auto .

-------
To opisz nam jakie masz problemy...... może po części i nas one dotyczą. Wówczas "wydelegujemy-upoważnimy" Cię jako przedstawiciela forum do rozmów z importerem.

Mój główny problem - mankament - ŻRE PALIWO jak małpa mandarynki. W salonie powiedzieli mi......." no wie pan...... hmmm musi palić... bo... wie pan... hmm ...no cóż " - itd. - zawsze lubiłem precyzyjną, konkretną rozmowę. Musi palić i już ..... toć na wodę nie będzie jeździł a że pali 10 zamiast 8 - no to co - sprzedawcy wina ? - pewnie, że nie - przecież to nie on pije tylko silnik.


Nie martw sie mi tyle samo pali i do tego automat 10 L

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Październik 2012, 18:21:08 »
Cytat: "rybkin"
sorry za offtop,ale temat do d.....
widziały gały co brały?

Pewnie, że widziały  :shock: ...... do wyglądu nic nie mam, ale spalanie nawet z poprawką na to co daje producent trochę mnie zaskoczyło.

rybkin

  • Gość
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Październik 2012, 23:45:52 »
U mnie,producent deklarował ze będzie pilo 6,5l a pali 8,5l .Niestety tak robi teraz każdy producent,wiec to,co mówią w salonie przy kupnie jest czystej wody marketing,aby tylko sprzedać.
Powodzenia w dochodzeniu swoich praw.

A namiary do Hyundai Polska albo wygoogluj,albo zapytaj w ASO,nie maja prawa ci odmówić w info.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Październik 2012, 12:40:58 »
Tu masz kontakt do osoby z Hyundaia który zajmuje sie sprawami gwarancyjnymi
*****  ******
*****.******
@hyundai.pl

Hyundai Motor Poland Sp. z o.o.
ul. Wołoska 22 (Mokotów Nova, wejście A)
02-675 Warszawa
tel. (22) 645-17-00 - na ten e-mial i tel  z strony nikt nie odpowiada

Znam  wewnętrzny numer jest to ***  
Oto chodziło mi w tym poście
Ja jestem zadowolony bardzo z swego auta , wiedziałem że będzie palił 10 L , mam kłopoty z zawieszeniem ,no mówi sie trudno .
Czekam jaki będzie serwis blacharski w hyundaiu.
Na autostradzie stałem w korku jako ostatni i uderzył mi starszy gościu 90km w tył auta , on dwie lampy,zderzak,chłodnica . U mnie tylko porysowany zderzak ,nic nie wygiętego

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2013-08-06, 20:54 ]
* Osoba zainteresowana nie wyraziła zgody na upublicznienie jej danych teleadresowych.

sense

  • Gość
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Październik 2012, 11:28:34 »
Odnośnie stukającego zawieszenia na co uskarża się wiele osób, w pierwszej kolejności proponuję poniżej stworzyć listę ludzi mających ten problem (ciekawe ile się zbierze) i wspólnie wystosować zawiadomienie do UOKiK oraz do Federacji Konsumentów.
Rozumiem, że Łukasz by się dopisał, ja również:
1. lukasz.zst
2. sense
Ktoś jeszcze?

dekra

  • Gość
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Październik 2012, 15:47:29 »
Do "sense". Ja też

sense

  • Gość
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Październik 2012, 16:03:52 »
Lista osób mających problem ze stukającym zawieszeniem w iX20, gotowych zgłosić zawiadomienie do UOKiK oraz do Federacji Konsumentów:
1. lukasz.zst
2. sense
3. dekra

Kto następny?

beazee

  • Gość
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Październik 2012, 16:13:39 »
Debby z Manchesteru dostała odpowiedź od dealera na piśmie, że jest odgłosy te są charakterystyczne dla danego modelu. = tak ma być.

Inny z użytkowników natomiast, Peter, zamieścił podsumowanie z rozmowy z mechanikiem, który przyglądał się "dziwnym dźwiękom" dochodzącym z zawieszenia jego auta.
Po wyczepieniu belki (anti-roll bar) odgłosy nadal występowały czyli nie belka jest tu problemem. Wg mechanika biuletyn serwisowy wskazuje na zgłaszane przez klientów dziwne odgłosy dochodzące z tyłu. Najwyraźniej wszystkie te dotyczą modelu z benzynowym silnikiem 1.6 i skrzynią automatyczną.

Ten sam dealer zasugerował, że przyczyną może być mocowanie amortyzatora (strut - podpórka) i jej przekonstruowanie powinno wyleczyć problem. Wzięli się za eksperymenty z autem do jazd testowych. Wyników jeszcze nie ma.

sense

  • Gość
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Październik 2012, 16:20:30 »
Właśnie, widać, że to różnie bywa. Ja mam problem tylko z przodem. Myślę, że warto by dopisać takie szczegóły do listy. Nie wiem jak lukasz.zst i dekra.
1. lukasz.zst
2. sense (przód)
3. dekra (przód)

dekra

  • Gość
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Październik 2012, 20:38:08 »
Do sense. U mnie też denerwuje mnie przód.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Październik 2012, 22:07:04 »
Ja robiłem rozeznanie w każdym kraju na temat Hyundaia ix20 z przednim zawieszeniem a zwłaszcza u mnie lewa strona.  
W Czechach powiedziano mi że jest to błąd konstrukcyjny
W Niemieczech powiedziano mi że jest to winne górne mocowanie amortyzatora ( guma )
W Austrii tez znają ten temat
W Włoszech też znają ten temat

W Polsce w serwie w Poznaniu i Dąbrowie górniczej  też stawiają na wadliwe gumy ponieważ problem wsypuje nie w każdym aucie dotyczy to roczników od 2010  do 2013 ( mieli już przypadek w modelu 2013) co dziwne że ten problem wogle nie występuje w KIa venga a jest to te same auto lecz z inna charakterystyką zawieszenia w ix20 jest miekszy.
Mnie bardzo denerwują stuki w przodzie a zwłaszcza po fałdowany asfalt np na skrzyżowaniu.

Jestem za złożeniem  pozwu grupowego nawet z użytkownikami Hyundaia ix35 ( tylko przednio napędowe maja tez stuki w zawieszeniu) zastanawia mnie jedno co chcecie  osiągnąć ja chce tylko naprawę auta nie wymianę .

Moja sprawa daleko zaszła może sie zdarzyć to co było u mnie i stało sie sytuacją patową , co z tego że mam od dwóch rzeczoznawców napisane że sa stuki w aucie jak żadne rzeczoznawca i tym bardziej serwis Hyundaia nie wiedzą co stuka,co uszkodzone, lub źle zaprojektowane tego na papierze nikt nie da .
Jest wyjście jedno oddać do wyspecjalizowanego rzeczoznawcy zapłacić od 8-12 tys.zł ( których pieniędzy nie zwrócą)  i rozebrać zawieszenie i metodą prób i błędów wymieniać elementy . A hyundai .pl wymienią na gwarancji element jak jest fizycznie uszkodzony ale tu nie wiadomo co jest uszkodzone

[ Dodano: 2012-10-07, 22:27 ]
Panowie biorę urlop i jadę do czech w Czechach znaleźli problem z stukami w zawieszeniu w Hyundaiu ix20 .
Jest rózne zawieszenie , z silnikiem diesla jest inne zawieszenie niż w benzynach .
Wystarczy wsadzić zawieszenie od diesla
http://forum.cars.cz/hyundai/viewtopic.php?f=86&t=25299&start=30
Można  tłumaczyć przez google

[ Dodano: 2012-10-08, 08:08 ]
Dostałem odpowiedz z hyundaia,  ze w dieslu są montowane inne amortyzatory i inne gumy,łozyska zawieszenia przedniego niż w benzynie. Ponieważ diesel jest cieższy.  Mój automat ma taka sama wage co 1,6 diesel nie dostepny na polskim rynku.

dekra

  • Gość
[ix20] Dla osób, które mają problem z Hyundaiem
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Październik 2012, 21:17:15 »
Ja uważam, że głuche stuki w przednim zawieszeniu pojawiające się przy przejeżdżaniu nierówności na drodze, wynikają z wadliwej konstrukcji górnego mocowania amortyzatora. Jeżeli w samochodzie Venga ten problem nie występuje, to wypadałoby po prostu wymienić górne gumy (koszt 4 gum ca 500 zł) i zobaczyć co się zmieni. Jednak kto to ma zrobić? Sprzedawca nie chce, bo w przypadku pozytywnego załatwienia tematu będzie miał na karku być może kilkaset takich przypadków i wyraźnie "rżnie głupa" twierdząc, że to jest "normalna praca zawieszenia". Użytkownik, który tego dokona, może zostać pozbawiony gwarancji za samowolne przeróbki - niezależnie od wyniku. A to, że stuki występują nie wymaga opinii żadnych rzeczoznawców - wystarczy, że posiada się jaki taki słuch. Sprzedawcy czekają wyraźnie na upływ rocznego terminu gwarancji na zawieszenie, amortyzatory, aby mogli już zupełnie legalnie powiedzieć nam gdzie mają nasze uwagi. Zobaczymy co wyniknie z Twojego wyjazdu do południowych sąsiadów, gdzie też jest wielu ludzi zdenerwowanych robieniem z nich wariatów. Powodzenia i czekamy na wiadomości.