Autor Wątek: Accent 2 - Owiewki szyb  (Przeczytany 1416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xardas

  • Gość
Accent 2 - Owiewki szyb
« dnia: 15 Styczeń 2009, 19:58:07 »
Witam ponownie. Pytanie brzmi: Owiewki do auta, czy warto je mieć, jak głośno hałasują).
Czy montuje się je na jakiś klej, albo czy mają coś na sobie od razu ?

Wiadomo przydały by się bo jak pada można by mieć uchyloną szybę i sobie spokojnie jechać. Cena 80 zł nie jest powalająca i da się wytrzymać. Chcę sobie zainstalować wyciszenie drzwi, głośniki hertz, radyjko clarion i tak się zastanawiam czy kupienie owiewek nie spowoduje dużych hałasów a moje męczarnie z wyciszaniem nie pójdą na marne ?

Dodam że jak brać to owiewki na 4 szyby (80zł, bo na 2 to koszt 60 zł). Martwi mnie to że mi się wydaje, że to tylne będą bardziej hałasować.

Pozdro

Grzesik1

  • Gość
Accent 2 - Owiewki szyb
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2009, 20:40:53 »
Przerabiałem temat w lantrze i nie polecam. Owiewka wchodzi w kanalik szyby (bynajmniej moje takie były, wciskane ) wyglądały ładnie w sumie nie zauważyłem by hałasowały. Problem pojawił się gdy chciałem zamknąć szybę, strasznie ciężko chodziła a domknięcie było prawie że niemożliwe. Jeśli chcesz założyć to tylko dla picu to szczerze odradzam.
Chyba, że twoje owiewki inaczej są montowane...?

kml

  • Gość
Accent 2 - Owiewki szyb
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2009, 21:06:23 »
xardas, owiewki to były do samochód bez klimy żeby sie dało szybe uchylić bez załatwienia sobie mega wycia i przeciągu w samochodzie. Miałes kiedyś w jednym samochodzie takie cuś i jedyne co pamiętam to to, że potrafiły lusterko zasłonić :/ Teraz pewnie jest tochę lepiej ale nie da sie ukryć, że wygląda to lekko.... passe :>

Brt85

  • Gość
Accent 2 - Owiewki szyb
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2009, 00:51:22 »
Ja posiadam takie owiewki w swoich autach. Słyszałem opinie, że strasznie "wyją" i potem gumy przy szybach piszczą, jak narazie nie odczuwam tego efektu.
Co do ceny, to wydaje się trochę dużo, Najlepiej poszukać bezpośrednio od dystrybutora(np. Heko), wtedy powinno wyjść najtaniej...

xardas

  • Gość
Accent 2 - Owiewki szyb
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2009, 09:52:41 »
Widzę że opinie są podzielone...
Chodzi mi o coś takiego http://www.allegro.pl/item522885861_owiewki_hyundai_accent_4d_5d_99r_06_prz_tyl_heko.html
Jeżdżenie w lato cały czas na klimie się nie opłaca, bo to nie klimatronik, a zwykła. Do tego nie elektryczna i wiadomo moc też jest inna...
Co do zasłaniania lusterka, to teraz owiewki lepiej wyglądają i raczej nie ma takiego problemu.

BartBartez

  • Gość
Accent 2 - Owiewki szyb
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2009, 09:55:55 »
Mój ojciec miał takie owiewki w Kadecie (Heko). Fajny bajer bo nie wieje jak uchylisz okno. Ale nie dało się zamknąć szyby do końca i świszczało przy teoretycznie zamkniętych oknach.

Kris_DG

  • Gość
Accent 2 - Owiewki szyb
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Styczeń 2009, 00:05:13 »
Ja mam takie owiewki ale nie używam moze sie dogadamy :D:D?

xardas

  • Gość
Accent 2 - Owiewki szyb
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Styczeń 2009, 11:38:38 »
Cytat: "Kris_DG"
Ja mam takie owiewki ale nie używam moze sie dogadamy :D:D?


A powiedz czemu ich nie używasz :> ? Może w eksploatacji są uciążliwe ?

Kris_DG

  • Gość
Accent 2 - Owiewki szyb
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Styczeń 2009, 12:33:52 »
Dostałem je od poprzedniego własciciela. Nie podoba mi sie auto z takimi owiewkami szczerze mówiąc. Mam tez bagażnik dachowy którego nie używam hehe

BLOONDYN

  • Gość
Accent 2 - Owiewki szyb
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń 2009, 10:52:05 »
Owiewka szyb ma dwie zalety praktyczne ( oprócz estetycznych - bo to mnie nie interesuje) jeśli niema sie klimatyzacji:
- brak szumu przy dużych prędkościach i uchylonych oknach latem (np. na autostradzie)
- gdy latem spadnie deszcz i szyby zaczynają gwałtownie parować ( dmuchawa tu nic nie pomoże tylko klima) to jest to jedyna możliwość jazdy z uchylonymi szybami - a w aucie jest sucho! .
I to drugie było dla mnie w moim starym PONY najważniejsze ;-)

cezary46

  • Gość
Accent 2 - Owiewki szyb
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Styczeń 2009, 09:33:23 »
Ja mam zamontowane w Lantrze firmy Heko. Nie ma problemu z zamykaniem szyb. Głowna zaleta, w czasie deszczu przy uchylonej szybie nie leje się woda do środka.