Autor Wątek: Jaki czujnik parkowania dla Sonaty '07  (Przeczytany 1287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bard13

  • Gość
Jaki czujnik parkowania dla Sonaty '07
« dnia: 14 Styczeń 2009, 08:30:59 »
Jako że ściągnąłem sobie autko z ameryki, nie mam jak w europejskich modelach firmowo zainstalowanego czujnika parkowania.
Tym samym mam pytanie, jaki byście polecali, zeby móc manewrować na debilnym parkingu hipermarketu, czyli żeby wskazywał dobrze odległości ok 10 cm.
Jakiś czas temu próbowaliśmy robić tuning wizualny maluchowi. Poprostu nie było go z tyłu widać.
Aha, raczej nie interesuja mnie kamery, cofajac patrzę do tyłu, więc wyświetlacz wolę montować na półce albo na podsufitce z tyłu (podobno jest rozróżnienie modeli, zależnie gdzie chce się montować wyświetlacz, czy inne ustrojstwo, co kreskami pokazuje)

bzyk

  • Gość
Jaki czujnik parkowania dla Sonaty '07
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2009, 09:38:31 »
Sprzetow jes co nie miara, wystarczy na allegro spojrzec :), pytanie tylko, czy Chcesz wiercic otwory w zderzaku ( czy nie szkoda ), bo widzialaem u znajomego taka rameczke na tablice rejestracyjna, z dwoma czujnikami i calkiem fajnie sie sprawdzala ! (do tego na kabelku taki maly pipek z 5ledami i bipkaniem :) ) Podjrzewam, ze w Twojej moze byc miejsce na kwadraowa tablice... wtedy kupa !

Bard13

  • Gość
Jaki czujnik parkowania dla Sonaty '07
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń 2009, 10:31:57 »
Wiem, że na AleDrogo jest tego od metra i właśnie daltego pytam, bo jedno drugiemu nierówne. Generalnie chodzi rogi, bo żeby wymanewrować trzeba dość blisko podjechać.
Skutkiem tego jak mi nie powie czujka, ze już dość to znowu może zdarzyć się małe bum.

Brt85

  • Gość
Jaki czujnik parkowania dla Sonaty '07
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń 2009, 11:10:43 »
Cytat: "Bard13"
czyli żeby wskazywał dobrze odległości ok 10 cm.
Myślę, że to może być trudne...Część czujników ma taki margines błędu, . U mnie poniżej 20cm(chyba) pokazuje już STOP i ciągły sygnał ostrzegawczy.
Osobiście miałem zamontowany wyświetlacz pod tylną szybą(w innym aucie) i szczerze było to trochę niewygodne. Fakt, żę był on prosty(3 kontrolki + dzwięk) i jego miejsce też nie było najlepsze. Ale to chyba kwestja przyzwyczajenia gdzie patrzyszysz.. Ja nauczyłem się już cofać na lusterka + czujniki

Czy czujniki na przód też byś montował?

Bard13

  • Gość
Jaki czujnik parkowania dla Sonaty '07
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń 2009, 11:39:15 »
Cytat: "Brt85"
Czy czujniki na przód też byś montował?

Generalnie nie.
Myślałem o tym, ale dostałbym schizofrenii z powodu lokalizacji wskaźnika.
Do cofania wolę z tyłu, to do przodu musiałbym miec drugi (bezsens); albo się odwracać (absurd). Więc raczej nie.
Pytam się o czujki ze wskazaniem ok 10 cm, bo widzę w opisach na allegro wyświetlacze nie LCD, które mają paski wskazujące lewą i prawą stronę oraz wyświetlają na środku odległość.
na zdjęciach jest to często właśnie 10 cm.
Tylko ile w tym prawdy?
Przykładowa oferta z wyświetlaczm do 10 cm, ale na ile wiarygodnym?
http://allegro.pl/item519559138_czujnik_parkowania_8_sensor_wybierz_wyswietlacz.html