Autor Wątek: Układ chłodniczy - płyn się gotuje  (Przeczytany 1280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

baxspace

  • Gość
Układ chłodniczy - płyn się gotuje
« dnia: 12 Styczeń 2009, 11:43:33 »
Witam jadąc raz ulicą Katowicką w Chorzowie w spory mróz z pod maski zaczeła wydobywać mi się para spanikowany zerknąłem na wskaźnik temperatury silnika, temperatura wskazała max :/ Jest to moj pierwszy samochód i niestety jestem straszna noga i nie wiele wiem na te tematy. Nie wiedząc co robić stałem na awaryjnych czekając aż silnik ostygnie. Potem ruszyłem gdy temperatura podnosiła się i zbliżała do max stawałem i gasiłem silnik jeżdząc tak jak by na raty. Po pewnym czasie chłodzenie ruszyło i temperatura utrzymywała się na przyzwoitym poziomie. Miałem jeszcze kilka razy ten problem ostatni raz dzisiaj. Myślałem że to moze wina zamarzniętego termostatu lub jakiegoś czujnika. Ale dzisiaj nie było ani mrozu wielkiego ani nic, a silnik znów mi się przegrzewał. Proszę o pomoc

Tajniaczek

  • Gość
Układ chłodniczy - płyn się gotuje
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2009, 11:59:57 »
Kolego po pierwsze sprawdź poziom płynu chłodniczego, Zbiorniczek znajduje się obok chłodnicy. Po drógie nie masz ubytków w płynie jakieś wycieki spod auta. Po trzecie na zimnym silniku odkręć dekielek od chłodnicy i sprawdź czy płyn przykrywa żeberowanie chłodnicy, jeżeli nie dolej płynu Pamietaj Płyn do chłodnic Aluminiowych. zobcz przy pracującym silniku czy górna i dolan rura od chłodnicy do bloku ( takie grube ) nagrzewają się, jeżeli nie to znaczy że masz zapowietrzony układ.

BartBartez

  • Gość
Układ chłodniczy - płyn się gotuje
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2009, 14:16:09 »
Wg mnie wygląda na to, ze termostat zacina się kiedy chce.

PS. Zmieniam tytuł wątku

roofus

  • Gość
Układ chłodniczy - płyn się gotuje
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2009, 17:40:03 »
Jak sie gotuje to znaczy ze czas jest na herbate ;)

A na powaznie to jak kolega BartBartez napisal wyglada na termostat. Gdybys mial ubytki w plynie to gotowalo by sie caly czas.

Grzesik1

  • Gość
Układ chłodniczy - płyn się gotuje
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2009, 17:53:03 »
A znasz wiek płynu w chłodnicy? Widziałem taki przypadek, że płyn był bardzo rozcieńczony z woda i zwyczajnie skrzepł co spowodowało zacięcie termostatu i wywalenie wody poprzez chłodnice.

baxspace

  • Gość
Układ chłodniczy - płyn się gotuje
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2009, 20:59:25 »
wlałem dzisiaj litr jakiegoś płynu do chłodnic. Nie sprawdzałem specjalnie czy do alumioniowych :| ale dzisiaj puki co było ok. W sumie to w pewnym momencie zdziwiłem się bo gdy wyjechałem na trase gdzie jechałem w granicach 100km/h Wskazówka temperatury jak by zamarła na poziomie 0 tzn tak jak by wogole nie drgneła. Pojeżdze pare dni i dam znać czy są postępy i sprawdze wszystko tak jak kolega polecił.

Grzesik1

  • Gość
Układ chłodniczy - płyn się gotuje
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń 2009, 21:01:40 »
Cytat: "baxspace"
wlałem dzisiaj litr jakiegoś płynu do chłodnic.
Cytat: "baxspace"
Wskazówka temperatury jak by zamarła na poziomie 0 tzn tak jak by wogole nie drgneła.


Ja bym na twoim miejscu wymienił i płyn i termostat. Ani na jednym ani na drugim się nie oszczędza... to chłodzenie motoru.