Autor Wątek: [Tucson] regulacja fotela kierowcy - pokrętła  (Przeczytany 7526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bednar

  • Gość
[Tucson] regulacja fotela kierowcy - pokrętła
« dnia: 20 Wrzesień 2012, 19:37:55 »
Wielce szacowni sympatycy Tucsonów,

większość Tucsonów, które oglądałem posiada z boku siedziska kierowcy dwa pokrętła, jedno do regulacji wysokości podparcia ud, a drugie do regulacji wysokości tyłka kierowcy. W dwóch przypadkach nowszych Tucsonów (2010 rok) zauważyłem tylko jedno pokrętło (za to na oparciu była wajcha od regulacji podparcia części lędźwiowej).

Czy w wersjach z jednym pokrętłem Hyundai zrezygnował z regulacji wysokości siedzenia i zostawił tylko regulację podparcia ud czy może regulację wysokości siedzenia uzyskuje się jakoś inaczej?

Pytam bo szukam tego auta dla siebie, a mam prawie 2 metry i wolałbym obniżyć siedzisko możliwie najniżej.

y4r3k

  • Gość
[Tucson] regulacja fotela kierowcy - pokrętła
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień 2012, 21:05:33 »
Może i nie jest to odpowiedź... ale w mojej wersji (2006) są zarówno 2 pokrętła jak i wajcha w oparciu. Niedawno odkryłem, że zagłówek też można regulowac tył-przód  :mrgreen: .
Ps ta wajcha od regulacji 'pleców' jest całkiem fajna, można ustawić tak żeby sie nie garbić i nie wpadać w fotel... jak kogoś boli kręgosłup.

bednar

  • Gość
[Tucson] regulacja fotela kierowcy - pokrętła
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień 2012, 10:21:57 »
Halo,
czy ma ktoś tylko jedno pokrętło w fotelu kierowcy?
Co się da, a czego się nie da tym regulować?

llcoolm

  • Gość
[Tucson] regulacja fotela kierowcy - pokrętła
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Wrzesień 2012, 10:19:34 »
ja mam  :-)  wydaje mi się że podnosi się całe siedzenie do góry i do dołu a nie tylko podparcie dla ud, ale sprawdzę to i dam znać wieczorem.
Skoro o fotelach to czy każdy fotel od strony pasażera można złożyć jako stolik ?? koniec roku 2008 i jakoś się nie składa albo nie umiem.

jeżeli chodzi o pokrętło to jednak jest od podparcia ud, ale i tak spora część siedzenia idzie do góry i do dołu. Sądzę że najlepiej jest usiąść i sprawdzić na własnej skórze.

Grzech61

  • Gość
[Tucson] regulacja fotela kierowcy - pokrętła
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Wrzesień 2012, 13:50:27 »
Mój jest z 2006 i fotel pasażera się składa. Z tego co pamiętam to "wajcha" od oparcia do góry, a samo oparcie przycisnąć w kierunku przedniej szyby.Też sprawdzę i ewentualnie potwierdzę wieczorem

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] regulacja fotela kierowcy - pokrętła
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrzesień 2012, 20:49:06 »
Dokładnie jak pisze przedpiśca. Jako stolika nie użyłem jednak tego rozwiązania nigdy, ale do transportu długich mebli w pudłach itp. rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie.

bednar

  • Gość
[Tucson] regulacja fotela kierowcy - pokrętła
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2012, 17:03:12 »
llcoolm,
to jak z tą regulacją jednym pokrętłem, udało Ci się sprawdzić?
Facet z serwisu Hyundaia powiedział mi, że w nowszych modelach myło tylko jedno pokrętło, ale że "musi by" jakaś dźwignia od regulacji osobno wysokości przodu i tyłu siedziska.
Czy faktycznie tak jest?
z góry dziękuję
Bednar

llcoolm

  • Gość
[Tucson] regulacja fotela kierowcy - pokrętła
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Październik 2012, 12:45:42 »
szczerze mówiąc nie szukałem innych dźwigni. Sprawdzałem tylko działanie pokrętła. Dzisiaj w takim razie poszperam jeszcze