Autor Wątek: [Santa Fe SM] Przegub zewnętrzny od strony koła  (Przeczytany 9479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe SM] Przegub zewnętrzny od strony koła
« dnia: 19 Wrzesień 2012, 23:35:37 »
Witam...
Witam wszystkich użytkowników na forum.
Podczas wymiany sprzęgła w moim  Santa Fe nie został osiągnięty moment na nakrętce (zerwany gwint) lewa półoś. Szukam przegubu zewnętrznego po numerze Vin jest dostępna tylko cała półoś...(bagatela 2000 zł) dane z warsztatu po rozebraniu przegubu :
ilość zębów wewnętrznych 23
ilość zębów zewnętrznych 27
średnica pod uszczelniacz 84
ilość pierścieni pod ABS 52
Problem z zakupem takiego przegubu ....dziękuję za każdą informację

edycja tytułu - tekla

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] Przegub zewnętrzny od strony koła
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień 2012, 12:16:15 »
Skontaktuj się z nimi http://www.robro.com.pl/robro2/index2.html mi kiedyś pomogli.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe SM] Przegub zewnętrzny od strony koła
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrzesień 2012, 13:04:55 »
Właśnie znależli taki przegub...zgadzają się wszystkie parametry : ilość zębów zew. wew. średnica pod uszczelniacz tylko ilość zębów pierścienia ABS jest 48 a u mnie są 52...powiedzieli że mogę taki przegub założyć ???
Starego pierścienia nie mogę przełożyć bo jest pęknięty...nowy w Fox Rzeszów do sprowadzenia z zagranicy .... do 10 dni

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] Przegub zewnętrzny od strony koła
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrzesień 2012, 13:44:13 »
popatrz na aledrogo ja tam kupowałem pierścień abs. Miałem na drugi dzień. Spróbuj stary zdjąć podgrzewając go i powinien zejść.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe SM] Przegub zewnętrzny od strony koła
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrzesień 2012, 20:43:31 »
PIERŚCIEŃ KORONKA ABS /średnica wew. 83mm/ 52 zęby numer 49590-26000 taki pierścień potrzebuję...zamówiłem nowy przegub o identycznych parametrach co mój TYLKO ilość zębów na pierścieniu ABS jest 48 a nie 52. Na moim starym przegubie pierścień ABS-u jest lekko pęknięty...postarają mi się go zdjąć, zrobić spaw Migomatem i założyć na nowy przegub....przynajmniej do czasu aż kupię nowy ponieważ jeśli będzie pierścień co ma 48 zębów ABS nie będzie działał ... ? Macie jakieś sugestie...? bo mam już doła 5 dni poszukiwań, kilkaset telefonów a efekt taki jak opisałem...
 :cry:

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] Przegub zewnętrzny od strony koła
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrzesień 2012, 08:01:28 »
Pierścień ABS musi mieć dokładnie tyle zębów ile powinien mieć w oryginale. Co do spawania pękniętego pierścienia mam obiekcje. Działają na niego siły i pewnie pęknie ponownie. Ja przerabiałem już ten temat.  Musisz wstrzymać się na czas aż będziesz miał oryginał. Możesz na razie w cale nie zakładać pierścienia i jeździć do czasu aż przyjdzie, ale po co robić tę samą robotę dwa razy (potem musisz rozpinać przegub żeby włożyć pierścień) no i kontrolka ABS będzie się świecić.

tomek27

  • Gość
[Santa Fe SM] Przegub zewnętrzny od strony koła
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Wrzesień 2012, 17:59:04 »
Po pierwsze popraw nazwę tematu, bo teraz to masło maślane jest.  Po drugie jeśli nie masz ory nowego pierścienia to spawaj, szlifuj i zakładaj. Lepsze takie rozwiązanie niż zakładanie pękniętego bądź tego 48 zębów. Pamiętaj tylko tyle, że do założenia nowego pierścienia trzeba ponownie rozbierać przegub, a to znowu koszty i stracony czas.

Offline Badira

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[Santa Fe SM] Przegub zewnętrzny od strony koła
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Wrzesień 2019, 18:20:52 »
Ktoś może wie gdzie dostane przegub,
ilość zębów wewnętrznych 23
ilość zębów zewnętrznych 27
ilość pierścieni pod ABS 52
W popularnych sklepach internetowych występują z zebami wewnętrzymi 25 lub 26. Po vinie niby.ma być 26 a na zdemontowanym jest jak wyżej

Offline karino13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: [Santa Fe SM] Przegub zewnętrzny od strony koła
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Kwiecień 2022, 19:00:55 »
dla potomnych przegub pasuje od wersji 4x4 jest to tylny przeglob , wiem bo sam z tym problemem walczylem