Autor Wątek: Seryjna instalacja audio bez navi  (Przeczytany 5241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

k3nio

  • Gość
Seryjna instalacja audio bez navi
« dnia: 18 Wrzesień 2012, 21:01:24 »
Witam serdecznie,
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że niestety nie mam i30.. za to posiadam ix35.
Od niedawna jeżdżę zastępczym i30 ze względu na to, iż swoje autko oddałem do ASO w celu usunięcia rdzy :(.

Natomiast piszę w sprawie systemu audio które w i30 jest po prostu mistrzowskie! :) te z ixa35 w żadnym stopniu nie dorównuje jakością i czystością dźwięku w i30.
I teraz pytanie, czy macie jakieś informacje co może być przyczyną tak dobrego dźwięku.
Czy drzwi są fabrycznie wygłuszane(w ix35 mam czystą blachę :/ ) czy może to wina odtwarzacza... choć u siebie mam podobny :)
Z góry dzięki :)

rybkin

  • Gość
Seryjna instalacja audio bez navi
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrzesień 2012, 21:57:56 »
Miałem ceeda,prawie to samo co i30.
Myślę ze po prostu przestrzeń w i30 mniejsza,dla tego dźwięk lepszy.
W ix-e mamy roletę zamiast polki,dźwięk tez inaczej się odbija.
Myślę ze montowanie subwoofera do bagaznika razwiazaloby problem,lub wymiana glosnikow na lepsze.Subwoofera montują  fabrycznie w autach do Stanów i Australii.U nas niestety niema nawet w opcji.

k3nio

  • Gość
Seryjna instalacja audio bez navi
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Wrzesień 2012, 23:50:30 »
Właśnie rozważam od jakiegoś czasu montaż głośniczka niskotonowego natomiast w i30 te 4 głośniki grają tak, że nie ma potrzeby montowania subwoofera..
Tylko teraz pytanie o to jak to zrobić, żeby panowie z ASO nie robili problemów z tego powodu :/ ....

Offline wwojtas77

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 66
Seryjna instalacja audio bez navi
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrzesień 2012, 14:09:22 »
Myślę koledzy że roleta tutaj nie ma nic do rzeczy, ja mam i30 KOMBI jest roleta  i dźwięk jest rewelacja.

A co do samego montażu głośnika niskotonowego przypuszczam że stracisz gwarancję na audio w takim przypadku.

k3nio

  • Gość
Seryjna instalacja audio bez navi
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrzesień 2012, 20:23:29 »
dostrzegłem jeszcze jeden szczegół.. w i30 plastiki w drzwiach są solidnie zamontowane i nic nie trzeszczy.. czego nie można powiedzieć o tych w ix35 :/ na razie zacznę pewnie od dobrego wygłuszenia drzwi...