Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(  (Przeczytany 29816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michi

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« dnia: 15 Wrzesień 2012, 12:13:43 »
Witam
Przeglądnąłem już chyba wszystkie tematy dotyczące problemów z odpaleniem hyundaia ale jak na razie nic mi nie pomogło dlatego zakładam kolejny o podobnym problemie.

Hyundai elantra 2.0 crdi z 2002 roku. 172k km przebiegu.
Samochód jak jest zimny nie odpala, dopiero po psiknięci plakiem do filtra powietrza odpala.
Sytuacja zaczęła się jakiś czas temu i nawet po potraktowaniu plakiem nie paliło,została wymieniona pompa wysokiego ciśnienia i wtryskiwacze.
Mechanik zamontował nowe czujnik położenia wału i wałka rozrządu.
Po tych zabiegach auto przejechało bez problemów około 2k km. I zaczęły się kłopoty,auto odpala tylko na plaku jak jest zimne.
W chwili obecnej żaden błąd się nie pojawia po podpięciu do komputera ;/
Akumulator jest nowy i sprawny, auto kręci ale nie pali.
Czy ktoś ma pomysł co się mogło stać ?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 17:52:13 przez Brt »

lukaszl86ldz

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrzesień 2012, 18:00:07 »
I ja się podepnę pod temat , ojciec pojechał na działkę swoją Elantrą ten sam rok i silnik co kolegi michi,  

z działki nie ma powrotu na chwilę obecną przez telefon dowiedziałem się , że aku jest w porządku , przy próbie odpalenia wszystkie kontrolki przygasają pali się tylko jakaś jedna żółta w okolicy wskaźnika ilości paliwa (żółta) i np przy włączeniu awaryjnych lub świateł pozycji coś piszczy radio chula tyle się dowiedziałem przez tel proszę o pilną pomoc Elantrowicze/Lantrowicze

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrzesień 2012, 20:58:00 »
Już któryś raz z tym problemem w Elantrze się spotykam, ktoś na tym forum już miał ten problem i okazało się że winna była instalacja elektryczna cytuję:                 Wysłany: 2012-04-02, 20:56        
Witam usterkę udało się usunąć i chętnie podzielę się co było przyczyną.Mianowicie pod maską samochodu z prawej strony tam gdzie są przekazniki idzie wiązka kabli i jeden z tych kabli był przetarty a także ta kostka biała z wiązką kabli,w niej są styki i te styki były zasniedziałe i poluzowane mechanik 5 dni walczył rozebrał całą instalkę a wreszcie znalazł.Nawet podpięcie komputera nic nie dało taka błachostka a taki duży problem tyle dni roboty ale auto pali super i śmiga że aż miło tylko śmierdzi mi ropą silnik bo jak sprawdzał pompę to dużo wylał i strasznie śmierdzi ciekawe czy ten smród odparuje czy trzeba czyścić silnik?przynajmniej mam nowe wiązki kabli koszt nie był mały bo 350 zł ale chyba za ten stracony czas i znalezienie tej usterki,gdzie inni mechanicy chcieli wtryski wymieniać i pompę wtryskową to stosunkowo nie duża cena tak mi się wydaję.
_________________
cupra85

michi

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrzesień 2012, 22:27:05 »
Czytałem, to również, dziś auto wyjechało od elektryka, coś pogrzebał, wyciął starą wiązkę od alarmu(ten kto go wycinał był skończonym matołem), ale mówi że to na 99% nie miało z tym nic wspólnego ;/
Ale może trzeba będzie go odstawić jeszcze raz do jakiegoś mniejszego "zakładu" -zobaczymy i tak to już kupę kasy kosztuje to wypadało by zrobić :)

Są jeszcze jakieś inne pomysły ?

Dodam, że auto nie straciło mocy bo jak się wciśnie to jedzie.
Podczas odpalania na ciepłym aucie słychać że to nie jest to i jednak się trochę męczy. Przed wystąpieniem problemu auto po zgaśnięciu kontrolki od świec zapalało od strzału, bez problemów bez męczenia się ;/

A i mam jeszcze jedno pytanie, orientujecie się może czy w elantrze była montowana dwumasa ?

lukaszl86ldz

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień 2012, 20:38:27 »
dziś pojechałem zobaczyć Elantrę na działkę ojciec przez tel powiedział , że trzasnął jakiś bezpiecznik pod maską 30A dziś nie dało nigdzie kupić , pojechałem więc na działkę okazuje się , że padł bezpiecznik 30 A kostkowy znajdujący się po stronie pasażera (prawa) mała skrzyneczka są tam 4 bezpieczniki

ale czy to może być powodem , że Ela nie odpala w ogóle ?


Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrzesień 2012, 20:57:35 »
Nawet jeśli to trzeba szukać przyczyny - taki bezpiecznik bez wyraźnej zwory nie pada sam niestety !!!
Kolega Tomek27 jakiś czas temu pisał, że też padł mu duży bezpiecznik bodajże od świateł i to z przodu i z tyłu. Winna była przetarta wiązka kabli i zrobiła się zwora.

lukaszl86ldz

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrzesień 2012, 21:03:10 »
Złośnik,  i tego się właśnie obawiam co ciekawsze pali się dziwna kontrolka na desce , której nigdzie nie mogę znaleźć , przypomina kontrolkę rezerwy ale to nie ona , wygląda jak tel komórkowy z dwoma krótkimi drucikami . Ściągnąłem instrukcje w pdf po ang i też takiej tam nie ma  (kontrolka świeci na żółto i jest pod wskaźnikiem poziomu paliwa)  :roll:

Offline valdi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrzesień 2012, 21:32:56 »
Ta kontrolka chyba oznacza, że masz problem z filtrem paliwa.

michi

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrzesień 2012, 21:40:26 »
Ta kontrolka jest od czujnika paliwa, z tego co kojarzę.
Jeśli świeci się cały czas to filtr paliwa wyjmij/ wymień i wylej wodę jaka się tam zebrała.

Mnie chyba czeka wymiana całej instalacji bo czasem gubią mi się długie światła. Się kupuje na szybko to się potem płaci za błędy ;/


Mam jeszcze 4 pytanka może będziecie wiedzieli.
1.W CRDi była dwu masa ?(jeśli tak to jakie koszty wymiany) (coś mi okrutnie stuka i po wduszeniu sprzęgła ucicha więc obstawiam że czas wymienić jak i dać skrzynię do wyregulowania ;/)

2. Czy spotkał się ktoś z Was z sytuacją że komputer przestawiony na opcję pokazywania spalania dochodzi do poziomu 5./5.4 i stoi w miejscu ? Tylko przy przyciśnięciu na autostradzie skoczył mi na 6.4 po dłuższym kawałku  ? To chyba nie jest normalne zachowanie ?

3.Czy w elantrze wtryski  po wymianie trzeba kodować czy nie  ?

4.Ostatnie pytanie mocno oftopowe czy ktoś z Was wie może ile kosztuje mniej więcej chip do elantry ?

shooter3

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrzesień 2012, 23:15:54 »
Cytat: "michi"
Dodam, że auto nie straciło mocy bo jak się wciśnie to jedzie.
Podczas odpalania na ciepłym aucie słychać że to nie jest to i jednak się trochę męczy. Przed wystąpieniem problemu auto po zgaśnięciu kontrolki od świec zapalało od strzału, bez problemów bez męczenia się ;/


Miałem coś podobnego ale w VW Polo, na zimno nie odpalał, a na ciepło się męczył, okazało się, że zawiodły świece, a wszystkie czujniki nie dawały nic po sobie poznać.

lukaszl86ldz

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Wrzesień 2012, 21:38:18 »
u mnie problem rozwiązał bezpiecznik kostkowy 30 A , Ela odpaliła za dotykiem  :-D

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Wrzesień 2012, 22:44:02 »
Fajnie kolego ale jak pisałem wyżej. 30A to nie jest przypadek że poleciał tylko poważna zwora i to w okolicach głównej linii bo później są bezpieczniki jednostkowe i to dużo mniejsze (10-15A). Więc jeśli tobie pomogło to albo teraz ładnie Ci się gdzieś topi instalacja albo za chwilę Ci wywali go znowu.

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Wrzesień 2012, 11:14:25 »
Cytat: "Złośnik"
Fajnie kolego ale jak pisałem wyżej. 30A to nie jest przypadek że poleciał tylko poważna zwora i to w okolicach głównej linii bo później są bezpieczniki jednostkowe i to dużo mniejsze (10-15A). Więc jeśli tobie pomogło to albo teraz ładnie Ci się gdzieś topi instalacja albo za chwilę Ci wywali go znowu.

Zgadzam się ,taki bezpiecznik nie pali się bez przyczyny.

lukaszl86ldz

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Wrzesień 2012, 15:46:23 »
wiem dlatego Ela pójdzie na kompa , jednak chodziło oto by samochód jakoś dotarł do łodzi  :-)

michi

  • Gość
[Elantra XD] Elantra 2.0 CRDI - Problem z odpaleniem :(
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Wrzesień 2012, 20:33:02 »
elektryka przegrzebana i dalej loteria. Teraz jest trochę lepiej bo auto w ciągu tygodnia nie odpaliło tylko 2 razy.(po tym jak elektryk wytargał nie potrzebne wiązki od alarmu)
Teraz auto postawie na 2 dni i nie będę jeździł i zobaczę jak się zachowuje po dłuższym postoju.

Paliwo lane tylko to droższe typu ultimate ;/

I co tu robić ? Kupić nówki wtryski (obecne są zamontowane z innego auta) ? Chciał bym tego uniknąć bo to kupa kasy.

Wymienić całą elektrykę w aucie ? Jaki był by koszt wiązki+kompa i reszty ? I czy dało by radę taką podmiankę zrobić bez problemów ?

Walnięta turbina? No ale w to wątpię bo auto ma moc, zbiera się dobrze i jedzie szybko.

Chciał bym to auto doprowadzić to stanu używalności ale pomysły dawno się skoczyły


Może znacie kogoś kto był by w stanie coś poradzić ?

[ Dodano: 2012-09-29, 20:49 ]
Autko postało i nie odpaliło ;/
Zima idzie a to nie zawsze pali to mi się coraz mniej podoba