Autor Wątek: Filtr cząstek stałych w crdi  (Przeczytany 7683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abracadabra

  • Gość
Filtr cząstek stałych w crdi
« dnia: 10 Styczeń 2009, 12:06:49 »
Witam.
Czy filtr cząstek stałych w i30 cw 1.6 crdi 90 KM jest w standardzie? Jeśli tak to czy, ktokolwiek z was miał z tego powodu jakiekolwiek kłopoty? Czytałem, że auta wyposażone w taki filtr potrafią nieźle denerwować kierowcę poprzez większe spalanie co jakiś czas, zamulanie auta i częste wizyty w serwisie.
Proszę o przykłady z życia.

mich32

  • Gość
Filtr cząstek stałych w crdi
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2009, 12:56:30 »
Witam,
Dziwna sprawa z tym filterem DPF. Próbowałem się tego dowiedzieć u krajowego dilera, niestety bez rezultatu - odesłano mnie do ASO. W ASO dostałem odpowiedź, że prawdopodobnie go nie ma, ale nie są pewni na 100%. W kazdym razie nikt nie zgłaszał problemów. Próbowałem jeszcze innej drogi - podałem ASO mój numer VIN z prośbą o sprawdzenie w firmowej bazie danych Hyundai ale i w ten sposób niczego się nie dowiedziałem, gdyż dla mojego auta te dane były niekompletne.

Pozdrawiam
mich32

Mieszko

  • Gość
Filtr cząstek stałych w crdi
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwiecień 2009, 21:32:11 »
Witam

Do dnia dzisiejszego żaden model i30 sprowadzany przez oficjalnego importera firmę Hyundai Motor Poland nie był i nie jest wyposażany w filtr cząstek stałych. Na innych rynkach np niemieckim auta są w takowy wyposażane od 115 konnego 1.6 CRDI.
Można to ustalić w porządnym ASO (przynajmniej w tym w którym pracuję bez problemu) :-D

Pozdrawiam

miost

  • Gość
Filtr cząstek stałych w crdi
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj 2009, 17:59:12 »
w moim DPF raczej jest - tak powiedzieli mi w ASO Bieliński w Wawie

Mieszko

  • Gość
Filtr cząstek stałych w crdi
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj 2009, 09:48:33 »
W takim razie ASO Bieliński nie ma racji (dosyć krótko zajmują się Hyundaiem). Oczywiście mogę się mylić, jak chcesz to napisz mi swój numer VIN to ustalę czy twoje auto jest wyposażone w DPF.
Pozdrawiam

gummi.cezar

  • Gość
Filtr cząstek stałych w crdi
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj 2009, 22:19:54 »
A czasem serwis http://service.hyundai-motor.com/ nie podaje takich informacji ?
Mojego i30 cw w benzynie raczej szczegółowo opisał. Starego Accenta również.

Mieszko

  • Gość
Filtr cząstek stałych w crdi
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj 2009, 10:55:47 »
Witam

Muszę powiedzieć Koledzy że sie nawymądrzałem i nie dokońca miałem rację.
Sprawa z DPF em nie jest taka prosta jak myslałem. A mianowicie i30 z filtrem cząstek stałych nie było sprowadzane do polski (min. ze względu na koszt finalny samego samochodu jak i koszty poźniejszej obsługi tego urządzenia). Jednak w praktyce do polski mogły trafic pojedyńcze egzemplareze wyposazone w DPF. Jeżeli sa to jest ich naprawdę niewiele ale faktycznie mogły zostac sprzedane w polskiej sieci sprzedaży. Żeby było ciekawiej w zasadzie nie ma mozliwości sprawdzenia czy dane auto DPf posiada czy też nie (nie ustali tego ani dealer ani HMP). Jedyny sposób szukanie DPF u pod samochodem :lol:
Informacje które przekazuję uzyskałem od autoryzowanego przedstawiciela marki Hyundai

pozdrawiam