Autor Wątek: [Santa Fe CM] Okopcona rura wydechowa-z czym to jest związan  (Przeczytany 5336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kuba112004

  • Gość
[Santa Fe CM] Okopcona rura wydechowa-z czym to jest związan
« dnia: 10 Wrzesień 2012, 22:13:18 »
Witam

Mam takie pytanie

Posiadam santa fe 2006 rok 2.2 crdi 150km,ostatnio był u mnie znajomy takim samym autem i zauważyłem że jego rura wydechowa(końcówka) jest wcale nie okopcona,czysta jak w benzyniaku,u mnie zaś jest dosłownie czarna.

Z czym to może być związane i od czego zależne ?dodam że on ma dwa razy taki przebieg jak ja
Może to mieć coś wspólnego ze świstem turbiny który uświadczam przy okolo 2000-2200 obrotów ? może to być spowodowane nieszczelnością i łapaniem lewego powietrza ? trochę dymi na czarno jak się jedzie z gazem w podłogę

rybkin

  • Gość
[Santa Fe CM] Okopcona rura wydechowa-z czym to jest związane ?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2012, 22:53:51 »
A może kolega ma filtr DPF? Jak będzie miał,to stad ta różnica.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Santa Fe CM] Okopcona rura wydechowa-z czym to jest związane ?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Wrzesień 2012, 10:19:28 »
Może poniższy link coś pomoże, napewno nie zaszkodzi. :-)

http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/16783426,dym-z-rury-wydechowej-wrozy-klopoty-z-autem.html

kuba112004

  • Gość
[Santa Fe CM] Okopcona rura wydechowa-z czym to jest związane ?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrzesień 2012, 14:09:10 »
dzięki za pomoc,powiedzcie mi jeszcze czy to prawda ze dpf był montowany od 2007 roku?ja mam koniec 2006 i tak sie zastanawiam czy moge go mieć

przemi

  • Gość
[Santa Fe CM] Okopcona rura wydechowa-z czym to jest związane ?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień 2012, 21:54:59 »
Wleź pod auto i zobacz czy masz gruchę na rurze od której odchodzą przewody elektryczne bo filtry cząstek stałych powinny mieć czujniki, może nie w nim samym, bo się toto rozgrzewa ostro, ale przed nim i za nim. Nie wiem jakie w santkach były montowane, ale zdarza się, że do takiego ustrojstwa doprowadzane są też przewody ciśnieniowe z ropą, gdyż okresowo same się przepalają poprzez wtrysk ropy bezpośrednio do tego filtra. A najpewniej będziesz miał w instrukcji, lub serwis podaj nr nadwozia to powinni wiedzieć czy był montowany filtr.

kuba112004

  • Gość
[Santa Fe CM] Okopcona rura wydechowa-z czym to jest związane ?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrzesień 2012, 11:27:07 »
Aso twierdzi ze nie mam filtra dpf,sprawdzali po vinie.
Ale mysle ze gdzieś jest nieszczelnosc (swist w okolicach 1800-2200)i łapie lewe powietrze i przez to troche kopci,chodz z drugiej strony jak by była nieszczelnosc to powyżej 2200 rpm tez by był swist

rybkin

  • Gość
[Santa Fe CM] Okopcona rura wydechowa-z czym to jest związane ?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrzesień 2012, 11:41:13 »
Sprawdź rurę dolotu powietrza pod maska,kuzyn miał czarny dym w Partnerze,właśnie była wina tej gumowej rury.

A ze nie masz DPF,to tylko z tego się cieszyć! :-D