Autor Wątek: [Santa Fe SM] mrugające światła  (Przeczytany 3140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maras

  • Gość
[Santa Fe SM] mrugające światła
« dnia: 07 Wrzesień 2012, 13:08:50 »
Witam serdecznie. Mam kolejny mały ale jakże uciążliwy problem z moim autem, otóż czasami podczas jazdy zaczynają mrugać światła wraz z podświetleniem tablicy rozdzielczej(kontrolki się nie świecą). Zdarza się to w różnych sytuacjach- czasem tuż po odpaleniu czasem w długiej trasie, trwa to od kilku mrugnięć do całych kilkuminutowych serii. Dodam, że jakiś czas temu zaświeciła mi się kontrolka od wody w filtrze paliwa, wymieniłem filtr ale kontrolka zgasła dopiero po kilku dniach. Byłem u kilku elektryków i żaden nie potrafi zdiagnozować ponieważ auto jak na złość działa wtedy idealnie, komputer nie wykazuje błędów. Znalazłem na forum taką informacje że może to być alternator (reg napięcia)lub spalona świeca żarowa która ma przebicie- alternator naprawiałem ok 4 miesięcy temu, ale wtedy świeciła się kontrolka od ładowania a świece faktycznie musze wymienić. Czy miał ktoś podobny problem lub posiada  wiedzę co może powodować takie mruganie. Z góry dziękuje za każde sugestie

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] mrugające światła
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Wrzesień 2012, 15:37:07 »

maras

  • Gość
[Santa Fe SM] mrugające światła
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrzesień 2012, 10:55:38 »
czyli takie objawy może dawać tylko uszkodzony alternator, dzięki za informacje-jutro zabiorę się za sprawdzanie ładowania no i kolejna regeneracja alternatora..:(