Autor Wątek: dusi przy wciskaniu gazu  (Przeczytany 5826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hants

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Czerwiec 2008, 13:50:01 »
Cytat: "Accent"
Spalone sprzęgło


Musi. Kompletnie zuzyte byc nie moze, bo by jezdzilo po nitach mocujacych ten ferryt do obreczy.

Cytat: "Accent"
że te 4 tyś to są 2tyś. .... po głośności silnika


 :-/ Intrygujace metody badawcze. Sorry - ja na sluch rozrozniam tylko 0 albo 890 (ON lub OFF)

Mam awarie szklanej kuli - dla mnie EOT dopoki sie tworca watku nie zmobilizuje i nie zainteresuje wlasnym autem. :evil:

81wilku

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Czerwiec 2008, 16:14:40 »
Interesuje sie, pogadąłem z mechanikiem, przyczyn moze byc wiele.
Na początek jutro wymienie świece, potem filtr paliwa, potem zabiore sie za tłumik.
Przejrzał troszke auto i stwierdził ze sprzegło jest ok.
we wtorek, srode skocze do innego mechanika i zobaczymy co dalej.
Ale dzieki za wasze sugestie, są naprawde pomocne.

premek

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Czerwiec 2008, 22:02:49 »
Ale moment. na tym samym biegu przy tej samej prędkości obrotowej masz raz 15 km/h a raz 50?
Po co masz świece wykręcać? Masz zużyte sprzęgło. Niekoniecznie musi być spalone. Po prostu tarcza się wytarła i docisk nie jest w stanie już jej wystarczająco przytrzymać, bo jest zbyt cienka.
Dla mnie nie ma dyskusji. Szukaj sprzęgła i wymieniaj póki auto jeszcze wjeżdża pod górkę. Przy okazji pamiętaj - samo sprzęgło kosztuje mniej niż robocizna (trzeba wyrzucić z auta skrzynię a to średnia przyjemność dla mechanika), dlatego zawsze lepiej wymienić komplet. Chyba, że wiesz, że autem i tak nie pojeździsz uż dłuigo to wtedy szkoda kasy na docisk i łożysko.

81wilku

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Czerwiec 2008, 20:26:22 »
tak , jade na 2 biegu powiedzmy 40km/h. dojerzdzam do świateł. staje na czerownym, potem wrzucam jedynke i jade dwójke i jade 20km/h przy obrotach 4tys. popuszczam gaz, wciskam gaz ponownie i przy 4tys obrotów uzyskuje 40-50 km/h i wrzucam 3 bieg i jade dalej normalnioe juz.

Dzisiaj wymieniłem swiece, jedna była zryta, ale wymieniłem wszystkie 4, przejechałem do pracy i spowrotem i problem nagle znikł.
Więc moze to świece?
Dziewne troche.
Zauwazyłem jeszcze przy włączonym aucie, gdy stoje na zewnątrz, dziwne odgłosy z tłumika, tak jakby był dziurawy gdzies, chodzi jak traktorek. :evil:

Jarek

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Czerwiec 2008, 20:48:00 »
Cytat: "81wilku"
Dzisiaj wymieniłem swiece, jedna była zryta, ale wymieniłem wszystkie 4, przejechałem do pracy i spowrotem i problem nagle znikł

A co ja pisałem wcześniej :mrgreen:

81wilku

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Czerwiec 2008, 20:52:56 »
no chybam miałes racje, tylko zobacze co z tym tłumikiem jeszcze, ale to przez wekend.

premek

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Czerwiec 2008, 21:58:02 »
Cytat: "81wilku"
tak , jade na 2 biegu powiedzmy 40km/h. dojerzdzam do świateł. staje na czerownym, potem wrzucam jedynke i jade dwójke i jade 20km/h przy obrotach 4tys. popuszczam gaz, wciskam gaz ponownie i przy 4tys obrotów uzyskuje 40-50 km/h i wrzucam 3 bieg i jade dalej normalnioe juz.


Kupuj sprzęgło i nagrywaj mechanika. Faza początkowa, ale będzie postępować.

A świece warto zawsze wymienić <ok>

dlugistrzegom

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Lipiec 2008, 22:05:27 »
mam podobny problem co Ty. U mnie przyczyna jest dziura na kolanku wychodzacym z silnika do tlumika, samochod dostaje lewego powietrza i sie dusi.

e-gen

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Lipiec 2008, 10:58:49 »
Problem dławienia może wynikać po prostu ze złej pracy systemu recyrkulacji par paliwa - EVAP ---> na hmaservice.com są schematy działania oraz opis diagnostyki tego systemu, wbrew pozorom istotnego dla działania Accenta.

kraszer88

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Październik 2008, 19:57:31 »
PODCZAS JAZDY AUTO POSZARPUJE TAK JAKBY SIE DUSILO CZY KTOS WIE CO TO MOZE BYC A NA BIEGU JALOWYM SPADAJA OBROTY

Witek: Caps lock zostawiamy na wyróżnienie ważnych wyrazów itp. a nie w całym poście - drugie upomnienie

jacus

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Październik 2008, 11:30:13 »
kraszer88 są jakieś inne problemy?
Może nieszczelność w układzie, stąd lewe powietrze i szarpanie, raz tak miałem przy wężyku od krokowego.
Albo pompa daje o sobie znać ;-)
Na biegu jałowym skaczą obroty? - za to jest właśnie odpowiedzialny silniczek krokowy.

kraszer88

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Październik 2008, 16:46:23 »
na jałowym spadaja ale nie zawsze. a podczas jazdy szarpie. a moze to być komputer? bo tak mi stwierdzili i niewiem czy kupowac.

jacus

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Październik 2008, 17:02:23 »
Skoro to na pewno ECU to nie ma się co zastanawiać ;-)

Cendra

  • Gość
[Accent XD] dusi przy wciskaniu gazu
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Listopad 2008, 15:08:12 »
Cytat: "kraszer88"
na jałowym spadaja ale nie zawsze. a podczas jazdy szarpie. a moze to być komputer? bo tak mi stwierdzili i niewiem czy kupowac.
Poradziłeś sobie z problemem :?: Mam podobnie w Scoupe i temat mnie interesuje...