Autor Wątek: [Tucson] TUCSON czy benzyna 2.0 140KM nie za słaba na górki  (Przeczytany 7520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bednar

  • Gość
[Tucson] TUCSON czy benzyna 2.0 140KM nie za słaba na górki
« dnia: 02 Wrzesień 2012, 12:19:57 »
Hi,
Właśnie jestem na Krecie i wszystkie Tucsony oraz Kia Sportage to wersje 2.0 benzyna 140KM (4WD). Nie spotkałem tu ani jednego diesla, a wyspa raczej górzysta. Drogi poza wybrzeżem mają strome podjazdy, itp.
Dlatego zapytam jak się spisują wasze benzyniaki w walce z górkami i obciążeniem. Ja dalej nie wiem  czy kupić benzynę czy diesla. Mieszkam w Krakowie i często jeżdżę w góry. Zastanawiam się czy benzyna daje radę, czy też będę musiał przy każdym większym podjeździe redukować do 2 (jak w mojej astrze).

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-09-05, 09:06 ]
Dodanie tagu do tematu

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] TUCSON czy benzyna 2.0 140KM nie za słaba na górki
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień 2012, 18:22:37 »
No nie jest to rakieta, ale jedzie.  :-)

bednar

  • Gość
[Tucson] TUCSON czy benzyna 2.0 140KM nie za słaba na górki
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrzesień 2012, 20:14:50 »
Wiem że p pytam o odczucia subiektywne ale czy możesz napisać parę słów więcej nt. Elastyczności, wyprzedzania, na którym biegu da się jechać np przy podjeździe 7 lub 8% (np. z Tarnawy do Rybia w małopolsce :)

klemens

  • Gość
[Tucson] TUCSON czy benzyna 2.0 140KM nie za słaba na górki
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrzesień 2012, 20:25:12 »
Masz tam wypożyczalnie aut. Wypożycz sobie tucsona i będziesz wiedział najlepiej. :-D

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] TUCSON czy benzyna 2.0 140KM nie za słaba na górki
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień 2012, 20:39:23 »
To silnik benzynowy dość dużej mocy. W górach to 2, 3 bieg. Przy wyprzedzaniu to raczej wysokie obroty. Nie za bardzo czaję o co chodzi autorowi wątku. Wymienionej drogi nie znam.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[Tucson] TUCSON czy benzyna 2.0 140KM nie za słaba na górki
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Wrzesień 2012, 10:13:01 »
od 2,5 tygodnia pomykam zastępczym i30cw benzyna 1,4 w serwisie stoi mój rozbity ix35 2.0 CRDi 4WD, fakt, że już po pojemności widać, że jest to niebo a ziemia, i tak jest w praktyce, benzyna to w ogóle inna szkoła jazdy, moc dopiero przy wysokich obrotach, w dieslu mam moc od zaraz, wciskam gaz i czuje jak idzie. na pewno benzyna 2.0 ma znacznie większą moc od 1.4, jednak to nadal jest benzyna.

bednar

  • Gość
[Tucson] TUCSON czy benzyna 2.0 140KM nie za słaba na górki
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Wrzesień 2012, 13:24:43 »
Thx za opinie.
Sprawdziłem 5 wypożyczalni i nie mają tucsona ani Sportage. Maja głównie małe auta. Poza tym chyba bym się bał tu jeździć. Ludzie tu jeżdżą jak poje.... Zero kierunkowskazów,  na skrzyżowaniu pierwszeństwo mma większy, prawie nie ma znaków. W miasteczkach masakra. Trzeba mieć 8 oczu.:)
W sumie to rozważam diesla 113KM a do tego powerboxa (136KM). Lepszy jest 140KM CRDi, ale obawiam się problemów z DPF zwłaszcza, że dużo jeżdżę po mieście. No i na turbinę VGT chyba trzeba bardziej uważać. Mam rację?

[ Dodano: 2012-09-03, 13:35 ]
Seboc:
Dzięki za reply.
Chodzi mi o to czy wyprzedzasz w miarę lekko czy krew się leje z silnika. Ja np. Astrą 1.6 16v LPG 2 generacji (podciśnienie) na płaskim muszę wykręcić 3500 żeby w miarę sprawnie się zebrać. To oznacza zazwyczaj 3 bieg. Pod górę nawet nie próbuje. jak coś to na dwójce. Tucson ma maksymalny moment przy 4800 czyli wysoko. pytanie czy trzeba go kręcić aż tak wysoko żeby SPRAWNIE wykorzystać wyprzedzać czy wystarczy mu 3 bieg i np 3000 obrotów. Btw. na piątym biegu na autostradzie przy prędkości 120 km/h pewnie jest 3500 obr/min. Czy jest b. głośno w środku?

Grubby

  • Gość
[Tucson] TUCSON czy benzyna 2.0 140KM nie za słaba na górki
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Wrzesień 2012, 12:10:00 »
mój Tucson benzyniak w górach daje rad, z obciążeniem i bez, nie jest to demon szybkości na autostradach ;-) , ale w lekkim terenie w górach daje rade( uważaj tylko na duże błoto i śnieg) wyjeżdzajac możesz przypalic sprzegło

bednar

  • Gość
[Tucson] TUCSON czy benzyna 2.0 140KM nie za słaba na górki
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Wrzesień 2012, 12:26:07 »
thx,
czy możesz napisać coś więcej o tym sprzęgle? rozumiem, że skoro masz wersję 2WD to chodzi o zwykłe sprzęgło, a nie to międzyosiowe. czy chodzi o to, ze przy braku reduktora przełożenie 1go biegu nie wystarcza i trzeba piłować na półsprzęgle przy sporych obrotach?