Autor Wątek: [Tucson] Szumy wiatru w tylnich szybkach podczas szybkiej ja  (Przeczytany 4797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiatrak13a

  • Gość
[Tucson] Szumy wiatru w tylnich szybkach podczas szybkiej ja
« dnia: 01 Wrzesień 2012, 00:20:35 »
Witam serdecznie!!!
Występują u mnie szumy wiatru w tylnich szybkach podczas szybkiej jazdy (od 60km). poodkręcałem  tylne boczki i nic nie wykryłem. Szum dochodzi od małych tylnych szybek. Może ktoś miał podobną usterkę i mógł by się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

klemens

  • Gość
[Tucson] Szumy wiatru w tylnich szybkach podczas szybkiej jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrzesień 2012, 15:16:13 »
Miałem taki efekt w poprzednim aucie (renówka). Od prawych tylnych drzwi dochodził odgłos jakby niedomkniętej szyby. Reklamowałem to ale serwis niczego nie stwierdził. Szukałem sam - niczego nie znalazłem.  W końcu przejeździłem tym autem 12 lat!!! i sprzedałem je z szumiącymi drzwiami  :lol:

Łukasz

  • Gość
[Tucson] Szumy wiatru w tylnich szybkach podczas szybkiej jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrzesień 2012, 20:15:17 »
Może uszczelki się wyrobiły, przesunęły albo szyba się do końca nie domyka. Powodów może być wiele - na odległość ciężko znaleźć ten właściwy.

Obejrzyj dokładnie uszczelki, sprawdź czy nie ma żadnych ubytków, czy wszędzie przylegają, czy są dobrze założone itd. itd.
Jeżeli wieje mocno to może ktoś jadący z tyłu byłby w stanie zlokalizować miejsce w którym szumi.

wiatrak13a

  • Gość
Szumy wiatru w tylnich szybkach podczas szybkiej jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrzesień 2012, 08:23:25 »
Witam !!!!!
Zona jechała samochodem z prędkością ok.70km/h, a ja siedziałem w bagażniku z porozkręcanym całym środkiem (plastiki) i nasłuchiwałem te szumy ,o których wcześniej wspominałem. Szumy są w okolicy tych małych trójkątnych szybkach, które są przymocowane na oryginalnym silikonie i przykręcone nakrętkami. Podczas jazdy słychać drażniący świst powietrza. Może już ktoś miał taką usterkę i mógł by się podzielić swoim doświadczeniem jak to można usunąć.

Łukasz

  • Gość
[Tucson] Szumy wiatru w tylnich szybkach podczas szybkiej jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień 2012, 13:37:56 »
Cytat: "wiatrak13a"
Szumy są w okolicy tych małych trójkątnych szybkach, które są przymocowane na oryginalnym silikonie i przykręcone nakrętkami.


Nie mam Tucsona więc nie wiem jak to dokładnie wygląda ale sprawdź czy wszystko dobrze przylega. Jak rozumiem nie wieje na tyle mocno by dało się zlokalizować miejsce ręką?

Jeśli szum nie jest mocny to musisz uzbroić się w cierpliwość - ciężko będzie to dokładnie zlokalizować. Sprawdź też uszczelki w tylnych drzwiach i tylnej szybie. Bywa tak, że źródło szumu jest w innym miejscu niż nam się wydaje.

Przy poszukiwaniach źródła szumu możesz wykorzystać kompresor jeśli posiadasz.

rybkin

  • Gość
[Tucson] Szumy wiatru w tylnich szybkach podczas szybkiej jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Wrzesień 2012, 14:42:59 »
Kilka lat temu w  oplu vectra b hachback ,zauważyłem wilgotny dywanik w bagażniku.Ognisko, właśnie się znajdowało w uszczelkach małych trójkątnych szybek,puścił klej,a  same śrubki nie dociskali szybkę wystarczająco .

witax

  • Gość
[Tucson] Szumy wiatru w tylnich szybkach podczas szybkiej jazdy
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Październik 2012, 18:44:40 »
Cytat: "wiatrak13a"
Witam serdecznie!!!
Występują u mnie szumy wiatru w tylnich szybkach podczas szybkiej jazdy (od 60km). poodkręcałem  tylne boczki i nic nie wykryłem. Szum dochodzi od małych tylnych szybek. Może ktoś miał podobną usterkę i mógł by się podzielić swoimi spostrzeżeniami.


Pomoże wyciszenie uszczelek drzwi. Miałem podobnie i chyba tylko takie rozwiązanie przyniesie zamierzony skutek. W Warszawie jest firma SztukaWyciszania.pl, która Ci to zrobi.