Autor Wątek: [Atos] [Atos] Atos 1999 Bezpiecznik, przekaźnik zapalniczki  (Przeczytany 7540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dexth

  • Gość
[Atos] Atos 1999 Bezpiecznik, przekaźnik zapalniczki
« dnia: 30 Sierpień 2012, 09:17:40 »
Pytałem o to na innym forum, ale może spróbuje tutaj. Podłączyłem pompkę elektryczną do gniazda zapalniczki bez załączenia silnika i coś wywaliło. Na wyłączonym zapłonie nie działa na pewno gniazdo zapalniczki i oświetlenie wnętrza. Radio po wyłączenie traci ustawioną stację. Na włączonym zapłonie nie ma z tym problemu. To tyle co zauważyłem. Sprawdziłem bezpieczniki te w pod maską silnika i te po lewej stronie w kabinie obok cięgna otwierania maski silnika. Żaden bezpiecznik topikowy nie jest spalony. Są jeszcze jakieś przekaźniki, przynajmniej dwa, ale nie wiem który za to odpowiada. Może ktoś pomóc?
Hyundai Atos 0.999 rocznik 1999 moc 0,41KW.

Byłem z tym w ASO we Wrocławiu i zaproponowali, aby zostawić samochód, albo przyjechać przed 7 rano. Niestety nie odpowiada mi to, bo o 8 zawożę dzieci do przedszkola, a po 14 odbieram.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:11:50 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

dexth

  • Gość
[Atos] Atos 1999 Bezpiecznik, przekaźnik zapalniczki
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrzesień 2012, 09:47:13 »
Bardzo dziekuję za odpowiedź. W skrzynce bezpieczników w kabinie są dwa zespolone i dociśnięte taką plastykową osłoną. Nie sprawdzałem ich, bo myślałem skoro tak są zabezpieczone, to może ich nie wolno ruszać, może to jakaś plomba. Dzięki schematowi dowiedziałem się że właśnie jeden z nich odpowiada za zabezpieczenie oświetlenia w kabinie. Dobrze, że nie padł jakiś przewód, jak sugerował pan aw ASO, bo bym chyba sam nie poradził sobie, mimo tych schematów.  Jeszcze raz serdeczne dzięki.

Siergiej

  • Gość
[Atos] Atos 1999 Bezpiecznik, przekaźnik zapalniczki
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrzesień 2012, 10:31:31 »
Tak to w ASO wlasnie wyglada. Najchetniej wymieniali by już całą instalację elektryczną...