Autor Wątek: [Tucson] metaliczny hałas pod maską  (Przeczytany 3511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bociek

  • Gość
[Tucson] metaliczny hałas pod maską
« dnia: 29 Sierpień 2012, 22:08:15 »
Witam,

otóż mój Tucson 2.0 ON 112 km 4x4 podczas przyśpieszania w przedziale 1400 do 1900 obr/min ma nie przyjemne zgrzyty pod maską słyszane na zewnątrz. Powyżej 2000 obr/min ustaje i tematu nie ma. Przyspieszenie ok spalanie w normalnych wartościach. Zauważyłem że czasem zgrzyt powstaje czasem również na biegu jałowym "luzie", ale jak wcisnę sprzęgło i puszczę zgrzyt ustaje. Ma ktoś pomysł co może być powodem???

[ Dodano: 2012-09-02, 10:28 ]
Koledzy pomocy

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-09-04, 14:41 ]
Dodanie tagu do tematu

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Tucson] metaliczny hałas pod maską
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2012, 14:43:31 »
Jeżeli dźwięk pojawia się regularnie spróbuj go nagrać i wrzuć tu inaczej ciężko będzie cokolwiek stwierdzić po samym opisie...

stefan811

  • Gość
[Tucson] metaliczny hałas pod maską
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marzec 2013, 23:34:08 »
Witam,
Bardzo proszę o poradę mam identyczny objaw w swoim Tucsonie jak, Pan się uporał z tą dolegliwością co było przyczyną?
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-03-25, 23:39 ]
Witam,
Bardzo proszę o poradę mam identyczny objaw w swoim Tucsonie jak, Pan się uporał z tą dolegliwością co było przyczyną? Będę wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam

Jaro74

  • Gość
[Tucson] metaliczny hałas pod maską
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Kwiecień 2013, 13:53:33 »
witam.
Kilkanaście dni temu również zakupiłem Tucsona, czytając, że jest to bezproblemowe auto jednak zdiagnozowałem taki sam problem jeśli chodzi o to "trekotanie". Słyszalne jest na biegu 2 i 3. Słychać "to" po zmianie biegu, kiedy puszczę sprzęgło i wciaskam delikatnie gaz......
Udało już się komuś ustalić przyczynę tego problemu?
Co się "kończy"?
Jak rozwiązać problem?
Jak, co, i za ile można "to" naprawić?

ps. podczas załączonego napędu 4WD, problem nie istnieje. Proszę o pomoc.

[ Dodano: 2013-04-29, 10:42 ]
No więc odebrałem auto od mechanika i jest git!!! Wymienił sprzęgło na nowe (VALEO kpl.:docisk+tarcz + łożysko oporowe= 440zł.) i skrzynie zalał nowym olejem (jakimś innym, na tego typu dolegliwości) i jest git!. Żadnego stuku, "naszego trekotania". Zrobiłem od soboty ok.100km. i odpukać ale jest naprawdę dobrze.

Moje auto ogólnie ma przejechanie, 154tys., udokumentowane, z polskiego serwisu.
Podam Wam wkrótce nazwę tego oleju.