Autor Wątek: [Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku  (Przeczytany 9024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku
« dnia: 28 Sierpień 2012, 18:27:08 »
Sprawa ma się tak że po nocy samochód jest bardzo bardzo bardzo ciężko uruchomić za może pięćdziesiątym razem zagda. Jak już odpali to w ciągu dnia nie ma problemu, aż strach pomyśleć jak przyjdzie zima:-(... Autko zgazowane półtora roku temu wcześniej nie było takich problemów. Instalacja stag300+ wtryski hannah. Pewien specjalista od elektroniki powiedział mi że w tych santkach z tego rocznika z silnikiem 2,7 V6 tak jest i że trzeba co jakiś czas jak pojawiają się takie problemy odłączyć klemy na 15 min potem założyć i pojeżdzić na benzynie ok 100km i będzie dobrze. Ponoć komputer głupieje od gazu i musi się znów zaadoptować do benzyny. Słyszał ktoś z Was o czymś takim?lub miał-ma taki problem?

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-08-28, 21:27 ]
Dodanie tagu do tematu

cząstek

  • Gość
[Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpień 2012, 22:37:58 »
Witam ma podobny problem ale tylko wtedy jak mam mało paliwa, po zatankowaniu około połowy baku wszystko wraca do normy. Jeszcze nie rozszyfrowałem o co chodzi.

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpień 2012, 10:46:46 »
Właśnie u mnie nie ma znaczenia czy zbiornik jest pusty czy pełny. Samochód nie chce się uruchomić bez względu na to. Testuje teraz go i jeżdżę tylko na benzynie zobacze czy to pomoże ale wierzyć mi się za bardzo w to nie chce....

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień 2012, 13:40:11 »

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpień 2012, 09:46:29 »
Samochód się naprawił. Rzeczywiście trzeba pojeździć na benzynie i Santek wtedy odpala za pierwszym razem. Widać przyzwyczaja się do gazu i zapomina jak się jeździ na benzynce. Reasumując na problemy z odpalaniem trzeba jak pisałem wyżej zdjąć klemy zresetować kompa a potem pojeździć na benzynie tak ok. 100km.

Hants

  • Gość
[Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2012, 13:36:58 »
Cytat: "ferudin"
Samochód się naprawił. Rzeczywiście trzeba pojeździć na benzynie i Santek wtedy odpala za pierwszym razem. Widać przyzwyczaja się do gazu i zapomina jak się jeździ na benzynce. Reasumując na problemy z odpalaniem trzeba jak pisałem wyżej zdjąć klemy zresetować kompa a potem pojeździć na benzynie tak ok. 100km.


Oznacza to, ze masz zle wyregulowany gaz. ECU gazu nie powinno mieszać ani zmieniać ustawień ECU benzyny.

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Wrzesień 2012, 14:28:47 »
Cytat: "Hants"
Cytat: "ferudin"
Samochód się naprawił. Rzeczywiście trzeba pojeździć na benzynie i Santek wtedy odpala za pierwszym razem. Widać przyzwyczaja się do gazu i zapomina jak się jeździ na benzynce. Reasumując na problemy z odpalaniem trzeba jak pisałem wyżej zdjąć klemy zresetować kompa a potem pojeździć na benzynie tak ok. 100km.


Oznacza to, ze masz zle wyregulowany gaz. ECU gazu nie powinno mieszać ani zmieniać ustawień ECU benzyny.

Czyli co masz na mysli? Bo szpenio od elektroni powiedział że ten typ tak ma i że już się spotkal z czymś takim. Co prawda z gazownikiem nie gadałem na ten temat bo pewnie powie że to nie jest wina instalacji gazowej.

werni

  • Gość
[Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Październik 2012, 16:27:47 »
Ja mam podobnu problem, opisałem tutaj http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2286&highlight=wtryski
Czy wplyw na to ze tylko na benzynie sa problemy moze miec sterownik od gazu? Na gazie smiga ladnie, a na benzynie nawet jak sie rozgrzeje muli przy niskich obrotach. Przy puszczeniu spzregla obroty spadaja do 200/min i brzmi jak traktor, a od ok 1500obr/min idzie ladnie.

motaMK

  • Gość
[Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Październik 2012, 18:00:16 »
witam
ostatnio zauważyłem u siebie podobny problem
oto filmiki z porannego odpalania autka
co możecie o tym powiedzieć?!

http://w643.wrzuta.pl/film/55D5pfSwBdz/20121018001

http://w643.wrzuta.pl/film/2JA1v80HlRb/20121015

dosć że dziwnie odpala to jeszcze jak gaz dodaje to go strasznie muli
co to może być??!!

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Październik 2012, 09:01:38 »
sprawdź cewki i świece zapłonowe. miałem coś podobnego w poprzednim samochodzie tyle że odpalał i później nie równo pracował chodził jak traktor dopóki się mu gazu nie dodało. okazało się że była padnięta jedna cewka zapłonowa i palił na 3 cylindry, rzuciłbym okiem jeszcze na wtryski.

motaMK

  • Gość
[Santa Fe SM] Nie odpala na zimnym silniku
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Październik 2012, 18:08:19 »
w sumie marcu 2011 wymieniłem jedną cewke zapłonową
świece wymieniłem w sierpniu 2011
całkiem możliwe że to cewka albo zawory
czy jest jakiś prosty sposób żeby to sprawdzić??
pozdro