Autor Wątek: [Tucson] Zawieszanie się gazu przy zmianie biegów 2,0 benzyn  (Przeczytany 6252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiatrak13a

  • Gość
[Tucson] Zawieszanie się gazu przy zmianie biegów 2,0 benzyn
« dnia: 27 Sierpień 2012, 19:18:02 »
Witam serdecznie!
Kupiłem tucsona i mam problem. Podczas szybkiej zmiany biegów zawiesza mi się gaz(mam wrażenie, że tak jak by linka gazu była zatarta i przetrzymuje gaz - ale jest dobra). Mechanik przypuszcza że w przepustnicy gazu jest elektroniczny czujnik w którym ustawia się obroty, ale niema pewności.Mam prośbę może ktoś miał podobną usterkę w swoim samochodzie i mógł się podzielić swoimi doświadczeniami.

synex

  • Gość
Re: Zawieszanie się gazu przy zmianie biegów 2,0 benzyn
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpień 2012, 07:50:57 »
Cytat: "wiatrak13a"
Witam serdecznie!
Kupiłem tucsona i mam problem. Podczas szybkiej zmiany biegów zawiesza mi się gaz(mam wrażenie, że tak jak by linka gazu była zatarta i przetrzymuje gaz


Hej,
w moim objaw jest taki jak opisujesz przy czym niespecjalnie mi to przeszkadza - nie tyle zawiesza się gaz co silnik bardzo wolno schodzi z obrotów. Nie wiem czy to faktycznie coś się przytarło czy ten typ tak ma bo jeżdżę tym autem dopiero kilka miesięcy (kupiłem używane).

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Zawieszanie się gazu przy zmianie biegów 2,0 benzyna
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpień 2012, 08:02:44 »
ja mam taki objaw że np przy zmianie biegów na chwilę obroty idą w górę może z 500obr., ale podobno tak jest. Więc najpierw odpuszczam gaz a później sprzęgło.

czaperek

  • Gość
[Tucson] Zawieszanie się gazu przy zmianie biegów 2,0 benzyna
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień 2012, 12:07:08 »
Jest to w tych samochodach normalne zjawisko. Aby tego uniknąć naucz się chwile przed zmiana biegów zdjąć nogę z gazu.Ja tak robię i obroty się nie zwiększają, choć spadaj powoli.Gdzieś już to kiedyś opisywano,taka jest przypadłość Tucsonów

wiatrak13a

  • Gość
[Tucson] Zawieszanie się gazu przy zmianie biegów 2,0 benzyna
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Wrzesień 2012, 00:27:38 »
Witam. Byłem u mechanika i stwierdził że to nie jest tak, że "ten typ tak ma", tylko brudna przepustnica, którą trzeba przeczyścić, oraz wężyki podciśnienia trzeba przedmuchać.  I dlatego gaz się przywiesza. Jak usunie usterkę to dam znać.

czaperek

  • Gość
[Tucson] Zawieszanie się gazu przy zmianie biegów 2,0 benzyna
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrzesień 2012, 15:34:11 »
No to czekam z niecierpliwością na info, czy pomogła interwencja mechanika.

y4r3k

  • Gość
[Tucson] Zawieszanie się gazu przy zmianie biegów 2,0 benzyna
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrzesień 2012, 21:42:47 »
Przyjrzałem się... i u mnie też coś podobnego występuje a nigdy bym nie zauważył bez tego tematu i w żadnym stopniu mi to nie przeszkadza.

Żaden ze mnie specjalista ale już wielokrotnie czytałem, że takie zjawisko jest niekiedy porządane... ludzie manualnie robią międzygaz podczas zmiany biegu aby nie stracić obrotów. Jeśli ktoś umiejętnie to robi to oszczędza sprzęgło przy ostrej jezdzie.

Niemniej jednak jestem ciekawy czy czyszczenie niweluje sprawe.

wiatrak13a

  • Gość
Zawieszanie się gazu przy zmianie biegów 2,0 benzyna
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrzesień 2012, 08:08:17 »
Witam serdecznie!
Właśnie byłem u mechanika i stwierdził że-silniczek krokowy był mocno brudny, który wpływa na zawieszanie się gazu. Po przeczyszczeniu jest poprawa w jeździe, ale jeszcze się trochę przywiesza.