Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Instalacja gazowa - typ, cena  (Przeczytany 5758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barteck

  • Gość
[Atos Prime] Instalacja gazowa - typ, cena
« dnia: 27 Sierpień 2012, 08:52:49 »
Witam.
Macie w swoich atosach instalację gazową?
którą generację? 
jakie są koszty (spalanie, przeglądy, eksploatacyjne)?
ile przejechaliście już na gazie?
przy jakim przebiegu zakładaliście?
Jakieś typowe bolączki takiego zasilania Atosa?
jak on to znosi? Wasze odczucia na gazie? czy jest słabszy?
po jakim czasie po odpaleniu przełączacie na gaz?
jakie trasy robicie? czy tylko miasto, mieszany, czy tylko trasa?

Jednym słowem napiszcie wszystko co związane z instalacją gazową w tym modelu, czyli w Atosie lub Atosie Prime
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:11:43 przez Brt »

Offline jergar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 71
[Atos Prime] Instalacja gazowa - typ, cena
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2012, 11:43:19 »
:-) Miałem Atosa Prime z 2002 od nowości z gazem i to z tym najzwyklejszym , przejechałem nim 100.000 km. i sprzedałem. Nie było żadnych większych problemów, dbałem żeby były tylko dobre kable wysokiego napięcia do świec ( Bosch) bo polskie miały ciągle przebicia,świece wymieniane co 12-15 tys km, raz na 12 - 15 miesięcy przegląd instalacji gazowej. Obecnie mam Getza  1100cm z 2007  na gazie sekwencyjnym za 2400zł założony przy 20000km obecny przebieg 45000 i żadnych problemów, spalanie w granicach 7-8 litrów gazu na 100km, trasy po całej Polsce  z Śląska nad morze, dużo jazdy w mieście, obecnie różnicy na mocy raczej nie ma.Teraz instalacje same się przełanczają się na gaz przy osiągnięciu odpowiedniej temperatury, latem chwile po odpaleniu i przejechaniu paruset metrów a w zimie po przejechaniu od 1-2 km zależy od temperaarury otoczenia. :lol:

tomecom

  • Gość
[Atos Prime] Instalacja gazowa - typ, cena
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpień 2012, 23:21:22 »
Z tego co wiem, Atos nawet jest przygotowany pod instalację gazową, tzn. ma zaślepiony otwór na przewody w komorze koła zapasowego i raczej można stosować zbiornik dedykowany do tego miejsca. Pamiętam z starego forum, że koledzy jeżdżący na LPG nie przytaczali jakichś specjalnych mankamentów tego typu zasilania - wszystko raczej zależy od jakości instalacji, jakości jej założenia i serwisowania wedle zaleceń. Sam się zastanawiałem nad tego typu rozwiązaniem, ale wybiłem je sobie z głowy po bardzo krótkim czasie ponieważ:

- za cenę instalacji gazowej masz morze etyliny
- jeśli jeździsz nie aż tak dużo (jak ja) to przedłużasz koszt zwrotu, który nie powinien przekraczać roku.
- tracisz miejsce w i tak małym autku, bo przenosisz koło zapasowe do bagażnika
- za przegląd auta z LPG płaci się więcej no i trzeba serwisować dodatkowe elementy
 
W dodatku instalacja gazowa to bardzo duży procent wartości auta, zatem odpowiedz sobie ile chcesz nim pojeździć i czy to przypadkiem nie będzie sprezentowaniem instalacji komuś innemu ;)

W moim przypadku okazało się to zwyczajnie nieopłacalne po wyliczankach wszelkimi kalkulatorami internetowymi i rozmowach z serwisantami i użytkownikami LPG.

Vanitum

  • Gość
[Atos Prime] Instalacja gazowa - typ, cena
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sierpień 2012, 08:38:32 »
Ja miałem LPG w swoim atosiku i byłem z tego bardzo zadowolony. Była to instalacja sekwencyjna, koszt założenia w sierpniu zeszłego roku to 2.000 zł - zwrócił się po upływie 10 miesięcy (ok 10 tys. km w cyklu mieszanym).

Butla była włożona w miejsce po kole. Koło zapasowe po przełożeniu do bagażnika praktycznie nie wystawało ponad próg załadowczy i szczerze powiedziawszy, nie odczułem jakoś specjalnie zmniejszenia przestrzeni bagażowej (nawet podczas długiego wyjazdu na wakacje w 4 osoby).

Jeżeli idzie o spadek mocy itd. to szczerze powiedziawszy nie zauważyłem go. Ważne jest tutaj poprawne założenie instalacji przez kogoś kto się na tym zna i prawidłowe ustawienie mapy (to czasem wymaga trochę czasu).

Doświadczenia zyskane na Atosie spowodowały, że coraz poważniej zastanawiam się nad założeniem LPG do mojej parasolki (tym bardziej w świetle zapowiadanych już kolejnych podwyżek cen paliwa).