Autor Wątek: [Lantra J2] Zbiornik paliwa da się napełnić tylko do 3/4 sta  (Przeczytany 8043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KrySTian

  • Gość
[Lantra J2] Zbiornik paliwa da się napełnić tylko do 3/4 sta
« dnia: 24 Sierpień 2012, 14:33:47 »
Jak w temacie, 3/4 stanu i pistolet dystrybutora odbija. Gdy próbuję napełniać "na siłę" powoli pompując pistoletem można wlać jeszcze 3-4 litry - tyle wlałem bo nie chciałem dłużej zajmować miejsca - wskaźnik podnosi się jeszcze o kawałek czyli domyślam się że wskaźnik jest sprawny, a zapowietrza się układ.

Ostatnio miałem zatkaną tą rurkę powrotu ze zbiornika do wlewu (metalowa oblana gumą) - w całym przekroju i na całej długości była zabita nagarem - z braku laku wymieniłem na przewód elastyczny sprawdzając z obu stron drożność - można było swobodnie wdmuchnąć powietrze.

Gdzie szukać przyczyny, co sprawdzić na pierwszy ogień?

Po jakim przebiegu wymienialiście u siebie filtr paliwa? Haynes podaje co 100 000km.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[Lantra J2] Zbiornik paliwa da się napełnić tylko do 3/4 stanu.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2012, 22:52:50 »
Spróbuj zatankować w chłodniejszy, zachmurzony dzień. Pistolet odbija chyba ciśnieniowo, a jak kiedyś zatankowałeś gorsze jakościowo paliwo to w gorące upalne dni jak auto się nagrzeje w baku może Ci para wodna odparowywać i zwiększać ciśnienia... Choć to tak teoretycznie. Taki pomysł mi przyszedł do głowy zauważając, że w gorące dni przy tankowaniu częściej odbija.

Inna kwestia, że ostatni kawałek "drogi" wskaźnika paliwa na desce idzie do góry dużo wolniej. Choć przy tankowaniu do pełna to po maks 1-2 sekundach od odpalenia wskaźnik mi wystaje nad skalę.

Filtr paliwa powinno się wymieniać częściej. U mnie był wymieniany już jakoś 2-3 raz, a przebieg 64tys. Książka do Ponego sugeruje wymiane filtru paliwa, powietrza i oleju co 20tys.

esox

  • Gość
[Lantra J2] Zbiornik paliwa da się napełnić tylko do 3/4 stanu.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2012, 23:44:43 »
miałem kiedyś to samo i był winny jakiś przewód z zaworem z przelewu chyba?

KrySTian

  • Gość
[Lantra J2] Zbiornik paliwa da się napełnić tylko do 3/4 stanu.
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2012, 17:07:20 »
Timon, To raczej nie to, tankowałem na różnych stacjach, w różnych porach roku (również w zimie) raz nawet wlałem dodatek wiążący wilgoć i jest tak samo.

esox, możesz napisać coś więcej o tym zaworze? Jak się do niego dostać, ew. dostępność w sklepach, cena, wymiana?

esox

  • Gość
[Lantra J2] Zbiornik paliwa da się napełnić tylko do 3/4 stanu.
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień 2012, 17:47:33 »
jak znajde bak z lantry wyśle ci foto. napewno trzeba zdemontowac do tego zbiornik.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Zbiornik paliwa da się napełnić tylko do 3/4 stanu.
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień 2012, 12:06:31 »
To odrazu zrób sobie mocowania (przeszlifuj i pomaluj) bo pewnie już pordzewiały na dobre.
Będzie trochę roboty bo trzeba dostać się do górnego dekla i poodłaczać przewody i kostkę a jeśli demontujesz to najlepiej - pusty zbiornik.
Jak to już zrobisz t0o obowiązkowo odkręcić dekiel zbiornika - wyjąć stelaż z pompą, pływakiem i czujnikiem rezerwy - no i wypłukanie zbiornika, czyszczenie rurki odpowietrzającej.
All inclusive.

esox

  • Gość
[Lantra J2] Zbiornik paliwa da się napełnić tylko do 3/4 stanu.
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sierpień 2012, 16:02:03 »
http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/31/61/86/2531618661 mi wymieniali ten najdłuszy przewód z tym czymś. co idzie po cąłym baku. jak coś to sie odezwij mam na strychu gdzieś cąły bak:)

KrySTian

  • Gość
[Lantra J2] Zbiornik paliwa da się napełnić tylko do 3/4 stanu.
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Sierpień 2012, 12:57:20 »
esox, jak dokładnie nazywa się ta część? Zawór odpowietrzający zbiornika paliwa? Gdzie kupowałeś, za ile? ;)

esox

  • Gość
[Lantra J2] Zbiornik paliwa da się napełnić tylko do 3/4 stanu.
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpień 2012, 14:52:54 »
za uzywany dałem chyba 50zł(ale 2 lata temu wtedy czesci były drozsze)
 kupowałem na allegro.