Autor Wątek: [ix20] Spasowanie przedniej maski Hyundai ix 20- czyli zrób  (Przeczytany 7884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jack55

  • Gość
[ix20] Spasowanie przedniej maski Hyundai ix 20- czyli zrób
« dnia: 21 Sierpień 2012, 14:19:52 »
Od nowości w moim Hultaju spasowanie przedniej maski pozostawiało wiele do życzenia, ponieważ mocno ona odstawała względem całej przedniej atrapy oraz na całej długości przednich reflektorów.Szczególnie było to widoczne z prawej strony.Niestety serwisy Hyundaia nie potrafiły dać sobie kompletnie rady z tą usterką(Odwiedziłem 3 w Trójmieście) bezradnie rozkładając ręce. :oops:
Po powrocie z urlopu postanowiłem sam przyjrzeć się sprawie i rozwiązanie okazało się wręcz banalnie śmiesznie proste.Okazało się, że mechanizm zamykający przednią maskę nie domyka jej jakby do końca ponieważ ten kawałek stalowego prętu przyspawanego do naszej maski jest zle spasowany względem dołu i całej zapadki.
Wystarczyły dosłownie dwa uderzenia gumowym młotkiem, żeby po zamknięciu maska pięknie wskoczyła na swoje miejsce :mrgreen:
Zresztą zobaczcie sami na zdjęciach efekt moich młotkowych wyczynów :mrgreen:

Maciek

  • Gość
[ix20] Spasowanie przedniej maski Hyundai ix 20- czyli zrób to sam.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2012, 15:18:20 »
Proponuję przepisać to jakoś ładnie, na zasadzie "krok po kroku" razem ze zdjęciami i przerzucić do działu FAQ : ).

Dzivan

  • Gość
[ix20] Spasowanie przedniej maski Hyundai ix 20- czyli zrób to sam.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2012, 18:21:16 »
Dzięki za poradę, ja też spróbuję akcji z młotkiem, choć u mnie odstaje tylko przód maski, tzn. jej fragment wzdłuz gumowego uszczelniacza

jack55

  • Gość
[ix20] Spasowanie przedniej maski Hyundai ix 20- czyli zrób to sam.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2012, 18:47:58 »
Proponuję najpierw odczepić uszczelkę o której piszesz, ona też potrafi unosić maskę dokładnie na środku lekko do góry ;-)

Łukasz

  • Gość
[ix20] Spasowanie przedniej maski Hyundai ix 20- czyli zrób to sam.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sierpień 2012, 00:59:56 »
Cytat: "Maciek"
Proponuję przepisać to jakoś ładnie, na zasadzie "krok po kroku" razem ze zdjęciami i przerzucić do działu FAQ : ).


Moim skromnym zdaniem jest to na tyle prosta czynność, że taki opis jest w zupełności wystarczający. Nie przesadzajmy, nie potrzeba 20 kroków i dziesiątek zdjęć do tego by opisać, żę trzeba gumowym młotkiem w danym miejscu lekko puknąć 8-)

jack55

  • Gość
[ix20] Spasowanie przedniej maski Hyundai ix 20- czyli zrób to sam.
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpień 2012, 21:20:53 »
Łukasz masz rację ;-)
Już bardziej szczegółowo się nie da :mrgreen:
Pozdrawiam.....

Offline MERCI_HKP

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[ix20] Spasowanie przedniej maski Hyundai ix 20- czyli zrób to sam.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipiec 2019, 22:36:04 »
Spasowaniu przedniej maski pomoże też druga uszczelka. Te które mamy są o połowę za krótkie - pewnie oszczędność producenta - chociaż otwory są na całą szerokość przedniej klapy zaprojektowane - 9 szt. Nie wiem jak u Was - ale ja miałem przypiętą gumę tylko na 5 środkowych otworach (pozostałe 4 otwory wolne). Można zakupić drugą oryginalną uszczelkę za 80zł, która w komplecie ma spinki, przeciąć na pół i założyć po obu stronach. Zderzak z plastyku (szczelina) wtedy lepiej wygląda.
No i druga ważna zaleta - podnosząc klapę zawsze łapiemy na środku palcami przy dźwigni - ale puszczając klapę samoczynnie szorujemy palcami albo z lewej albo z prawej - szczególnie mechanicy. Guma zawsze zabezpiecza krawędź przed zegarkiem lub obrączką.