Autor Wątek: Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań  (Przeczytany 8054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sulej

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« dnia: 01 Styczeń 2009, 15:32:06 »
Wczoraj od pewnej kobiety kupiłem Accenta z 1995 roku w wersji 5D - 1.3 - 75 KM benzyna.
Nadwozie - ani śladów korozji. I ogólnie bardzo mi się podoba.
Dałem 2900.
Oczywiście auto nie jest nowe i nie oczekuję cudów ale chciałbym go doprowadzić do stanu jak najlepszego:
Pojawiło się kilka problemów:
1. Podczas tankowania - pomimo iż bak nie jest pełny - pistolet ciągle wybija. Denerwująca usterka.
2. Przy mrozach, rozruch zimnego silnika, prędkościomierz wariuje i hałasuje (po nagrzaniu problem całkowicie znika), dzwonilem do babki odrazu powiedziała że owszem ten problem występował ale go już naprawiła i jest zdziwiona że znowu to się dzieje i że to linka prędkościomierza, mam pytanie - czy to naprawdę tylko linka bo hałas jest spory (ale znika gdy prędkościomierz przestaje wariować)
3. Nie działa klakson - opłaca się naprawiać a jeśli tak to ile kosztuje naprawa?
4. Wyczytałem że Accent powinien spalać 6 średnio, na trasie nawet do 5 litrów, tymczasem właścicielka twierdzi że pali więcej - tzn że na trasie udało się jej zejść poniżej 7 - to zabrzmiało mało optymistycznie ponieważ liczyłem że nie będę musiał montować gazu - a zależy mi na ekonomice jazdy (mam lekką nogę),
ile naprawdę pali accent na trasie i czy w razie gdyby palił dużo jest możliwość niezbyt rujnującej finansowo regulacji silnika by palił mniej?
5. No i jak z częściami - w opiniach autocentrum i w innych miejscach różnie ludzie piszą - jedni że są drogie i słabo dostępne inni że są wręcz tanie i jest pełno zamienników, jak więc z tym jest?
6. Accent ma pasek czy łańcuch rozrządu?

 ??
 <pomocy>

wlad

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2009, 16:43:54 »
Cytat: "sulej"
1. Podczas tankowania - pomimo iż bak nie jest pełny - pistolet ciągle wybija. Denerwująca usterka.

u mnie we wszystkich hyundai'ach tak bylo/jest
Cytat: "sulej"
ile naprawdę pali accent na trasie

jesli jedziesz ekonomicznie-bez problemow miescisz sie w 6l/100km.moj najlepszy wynik to 5,4l/100km przy nieprzekraczaniu 100km/h.natomiast na krotkich trasach i na zimnym silniku potrafi 10l/100km zjesc.
Cytat: "sulej"
6. Accent ma pasek czy łańcuch rozrządu?

pasek-wymiana bodajze co 90 tys.km

e-gen

  • Gość
Re: Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń 2009, 17:26:22 »
Cytat: "sulej"
Wczoraj od pewnej kobiety kupiłem Accenta z 1995 roku w wersji 5D - 1.3 - 75 KM benzyna.
Nadwozie - ani śladów korozji. I ogólnie bardzo mi się podoba.
Dałem 2900.

gartuluję i witam na forum

Cytuj

1. Podczas tankowania - pomimo iż bak nie jest pełny - pistolet ciągle wybija. Denerwująca usterka.

pradwdopodobnie coś z odpowietrzeniem baku lub problem stacji na której tankowałeś - u mnie to zjawisko nie występuje

Cytuj
2. Przy mrozach, rozruch zimnego silnika, prędkościomierz wariuje i hałasuje (po nagrzaniu problem całkowicie znika), dzwonilem do babki odrazu powiedziała że owszem ten problem występował ale go już naprawiła i jest zdziwiona że znowu to się dzieje i że to linka prędkościomierza, mam pytanie - czy to naprawdę tylko linka bo hałas jest spory (ale znika gdy prędkościomierz przestaje wariować)

w czasie rozruchu czy w czasie jazdy?
Cytuj

3. Nie działa klakson - opłaca się naprawiać a jeśli tak to ile kosztuje naprawa?

naprawa jest Twoim obowiązkiem; standardowo sprawdź bezpiecznik (opisany jako HORN) oraz czy po wciśnięciu klaksonu na kierownicy pojawia się na kostce przy klasksony napięcie +12V. Ew. nowy klakson to ok 15zł.
Cytuj
4. Wyczytałem że Accent powinien spalać 6 średnio, na trasie nawet do 5 litrów, tymczasem właścicielka twierdzi że pali więcej - tzn że na trasie udało się jej zejść poniżej 7 - to zabrzmiało mało optymistycznie ponieważ liczyłem że nie będę musiał montować gazu - a zależy mi na ekonomice jazdy (mam lekką nogę),
ile naprawdę pali accent na trasie i czy w razie gdyby palił dużo jest możliwość niezbyt rujnującej finansowo regulacji silnika by palił mniej?

jak nie będziesz przekraczać 3 tys rpm i nie będziesz stać w korkach to tyle powinien palić co wyczytałeś, czyli na trasie 5,5 - 6 L

Cytuj

5. No i jak z częściami - w opiniach autocentrum i w innych miejscach różnie ludzie piszą - jedni że są drogie i słabo dostępne inni że są wręcz tanie i jest pełno zamienników, jak więc z tym jest?

absolutnie żadnych problemów, wejdź np. na Allegro.pl lub Intercars.pla się przekonasz.
Części są tanie.

Cytuj
6. Accent ma pasek czy łańcuch rozrządu?

pasek, a ponieważ jest to prosty silnik jego wymiana w warsztacie jest tania (mało roboczogodzin "się zużywa)

Roman_d

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń 2009, 17:47:03 »
Co do tankowania to spróbuj po prostu obrócić lekko pistolet. U mnie pomaga w obu samochodach.

BartBartez

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń 2009, 20:24:22 »
Cytat: "sulej"
1. Podczas tankowania - pomimo iż bak nie jest pełny - pistolet ciągle wybija. Denerwująca usterka

Mój każdy Hultaj tak miał. Nie należy wkładać pistoletu do końca - wystarczy tylko trochę(bez skojarzeń proszę :-P ) i problem znika

sulej

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń 2009, 20:36:49 »
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Cytat: "e-gen"
w czasie rozruchu czy w czasie jazdy?



W czasie jazdy aż auto się nagrzeje prędkosciomierz wariuje i hałasuje, przed chwilą wysiadł również obrotomierz a jak sie nagrzało auto zaczął działać.

IgoReCzeK

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń 2009, 20:47:23 »
Cytat: "wlad"
pasek-wymiana bodajze co 90 tys.km

Witam. Małe sprostowanie. W Accencie wymiana paska rozrządu jest wymagana po 60 000 km. Jest mały problem przy tankowaniu ale pomaga sposób podany przez Romana_d lub inne rozwiązanie przez BartBarteza. Powodem jest źle zaprojektowana krzywizna rury wlewowej i paliwo płynące z impetem rozpryskuje się w niej powodując taki efekt, pomaga również wolniejsze wlewanie paliwa do baku. Pozdrawiam Igor.

wlad

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Styczeń 2009, 20:54:11 »
Cytat: "IgoReCzeK"
Małe sprostowanie. W Accencie wymiana paska rozrządu jest wymagana po 60 000 km.

w mojej instrukcji obslugi pisze co 50tys.mil[czyli 80kkm].60kkm ma zastosowanie przy ciezkich warunkach jazdy.podalem 90 tys.,bo w pamieci skojarzylem cyfre 60[ilosc miesiecy do wymiany] i pomnozylem razy 1,6[mile] :mrgreen:
sam wymienialem przy 75 kkm.

Vex

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Styczeń 2009, 23:25:50 »
60 tys bym nie przekraczal jesli chodzi o rozrzad w tym samochodzie :)
Wymien wszystkie filtry, swiece, przewody itd. i to pierwsza droga do poprawnej pracy silnika i niskiego spalania. Ciekawe jak wyglada sprawnosc wydechu. Jak sam nie sprawdzisz to nie bedziesz wiedzial ile pali :) Panie rozne rzeczy mowia.

sulej

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Styczeń 2009, 21:06:15 »
Zamierzam wymienić rozrząd, świece itp, przesiadłem się z poloneza atu plus do accenta i czuję się jak bym przesiadł się z bryczki do mercedesa, accent świetnie jeździ, świetnie trzyma się drogi, no i abs - dzisiaj się przydał bo oblodzone drogi, to moje 4 auto i jestem bardzo zadowolony obym po pół roku gdy tu zajrzę był równie zadowolony jak dzisiaj ;-)
Wnętrze - jak z salonu, poduszka powietrzna (o ile jest), elektryczne szyby i szyberdach, wspomaganko - to wiadomo i ogrzewanie Webasto którego nie wiem jeszcze jak obsługiwać do końca ale fajna sprawa.

Lać w niego syntetyk czy pół syntetyk bo na silniku nie ma oznaczenia na jakim jeździł oleju, a nie będę już do babki dzwonił bo pewnie i tak nie wie ;) ?

e-gen

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Styczeń 2009, 00:41:18 »
półsyntetyk i wymieniaj co 10.000 km

Grzesik1

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Styczeń 2009, 01:14:51 »
Cytat: "sulej"
obym po pół roku gdy tu zajrzę był równie zadowolony jak dzisiaj ;-)


tylko żebyś nie musiał się drugi raz rejestrować :-/

sulej

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Styczeń 2009, 16:24:22 »
e-gen wleję teraz półsyntetyk chociaż wydawało mi się że do auta z wielopunktowym wtryskiem - można by było się pokusić o syntetyk ale babka sama nie wie co lała (dzwoniłem) a nalepka jest totalnie nieczytelna, mój poldek jeździł na półsyntetyku to myślałem że hyundai jako auto bardziej zaawansowane technologicznie (myśl technologiczna 30 lat do przodu) będzie potrzebować lepszego oleju.
No ale wleję półsyntetyk jakiejś dobrej firmy, bo jeśli babka lała mineralny (a różnie z nią mogło być) to pewnie mogą stukać panewki gdybym teraz wlał syntetyk?

e-gen

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Styczeń 2009, 17:25:11 »
w tym silniku nie ma to znaczenia, ważne żebyś wymieniał olej z filtrem co 10 tys

BLOONDYN

  • Gość
Wczoraj kupiłem Accenta i mam pare istotnych pytań
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Styczeń 2009, 23:30:01 »
Ja kupiłem 4 lata temu w niemczech accenta z przebiegiem 120tyś rok 1996 i też nie wiedziałem jaki olej . Zadzwoniłem do serwisu hyundaia i powiedziano mi że lepiej mineralny wlać bo jeśli wleję rzadszy niz był to może się silnik rozszczelnić ( wiem coś o tym bo juz kiedys miałem taką przygodę z polonezem). A wymiany paska rozrządu w modelach 95-96 ( wg. instrukcji ) co 60 tyś od roku 97 co 80 tyś ( wg instrukcji)
A tak jak pisano wcześniej nie wkładaj pistoletu od dystrybutora całkiem do końca i z czuciem naciskaj spust a zatankujesz . To grzechotanie linki to wg mnie zębatki licznika ( wykręcić ją od licznika strony i przejechac się a wszystko się wyjaśni. ;-)