Autor Wątek: Silnik CRDi w Trajetcie - szukam informacji  (Przeczytany 7917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kml

  • Gość
Silnik CRDi w Trajetcie - szukam informacji
« dnia: 19 Sierpień 2012, 10:41:21 »
Kochani moi :)

Czy ktoś z Was posiada jakieś konkretne informacje na temat silnika 2 CRDi, które są w Trajecie? Będę wdzięczny za pomoc np w postaci adresu do jakiegoś anglojęzycznego forum traktującego na ten temat. Szukanie idzie mi jakoś mało efektywnie :)

Od DAWNA myślę o Tradżecie, ale dopiero teraz zaczynam się godzić z tym, że wersji z silnikiem benzynowym jest jak na lekarstwo ;/ Wiem jak koszmarne są naprawy diesla więc chciałbym wiedzieć ile się da zanim poważnie się wezmę za ten temat.

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

majchrzok

  • Gość
Silnik CRDi w Trajetcie - szukam informacji
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień 2012, 11:31:58 »
jedyne co moge napisać na temat tego silnika to jest to, że jest dośc mało awaryjny. mamy naszego od ponad 4 lat i zrobił już przebieg 95 tys. km i narazie odpukać silnik chodzi bardzo ladnie. jedyną ingerencją w jego mechanike było wymienienie jakiegoś uszczelniacza przy turbinie.
silnik występuje w kilku modelach hyundaia, a jest on konstrukcją VM motori- firma włoska.
moge napisać jeszcze tyle, że przydało by się mu więcej mocy bo jednak w połączeniu z automatem i 1800kg wagi ma troche ciężko...

kml

  • Gość
Silnik CRDi w Trajetcie - szukam informacji
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2012, 16:51:02 »
Masz rację! Dopiero teraz zajrzyłem, że miałem nawet jakiś artykuł na temat tego motoru. Dzięki :)

Masz przejechane  łącznie 95k km czy zrobiłeś sam 95k km? Jakieś akcje ze zużyciem oleju etc?

W ogóle to można się takim tandemem poruszać sprawnie tzn. ASB i 115km? Mnie interesują wyłącznie manualne skrzynie, ale z chęcią dowiem się czegoś więcej :)

Strasznie, ale to strasznie ciężko jest uzyskać jakieś info na temat tego samochodu :/

Masz dane spalania miasto/trasa? Uchylisz rąbka tajemnicy? :)

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
Silnik CRDi w Trajetcie - szukam informacji
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2012, 19:56:59 »
Sinik ten sam co w SantaFe i pierwszych Tucsonach. Bez dwumasy i DPF'a :-)

kml

  • Gość
Silnik CRDi w Trajetcie - szukam informacji
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2012, 20:11:20 »
NIEEEEE! :D *_*

majchrzok

  • Gość
Silnik CRDi w Trajetcie - szukam informacji
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpień 2012, 22:04:13 »
wsumie auto ma 198 tys km. my zrobiliśmy nim te 95... auto swoje spalić musi, po mieście ok 9.5-10l w trasie ok litr mniej ale miej na uwadze, że mam automat. spalanie oleju ok litra na 15tys km jest chyba akceptowalne.
generalnie wydaje mi się że to dobra konstrukcja
co do informacji to faktycznie jest cokolwiek ciężko poszukać, bo niestety nie ma zbyt wiele tych aut w pl...

kml

  • Gość
Silnik CRDi w Trajetcie - szukam informacji
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpień 2012, 22:13:44 »
No to zdrowo jak prawie stówkę siekneliście ;) Litr na 15k km jak najbardziej ok :)

W innym temacie wkleiłem link do forum z instrukcjami serwisowymi do pobrania :]

Dzięki wielkie za pomoc :)