Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Stuki w przekładni kierowniczej?  (Przeczytany 12122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

djpit

  • Gość
[i20 PB] Stuki w przekładni kierowniczej?
« dnia: 13 Sierpień 2012, 17:18:10 »
Witam, mam 2 letnie i20 - w zasadzie prawie od nowości (ale teraz słyszę to bardziej)  stuka mi coś CHYBA w układzie kierowniczym - tak jak by maglownica czy coś.  Stukanie pojawia się gdy jadę np po kostce czy kamyczkach.

Czy to normalne czy jakaś wada ukłądu zawieszenia?

(sprawdzałem w kanale łączniki - sztywne, bez luzów)

edycja tytułu i tagów - tekla
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:42:21 przez Brt »

adrian9001

  • Gość
[i20 PB] Stuki w przekładni kierowniczej?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpień 2012, 14:28:20 »
Cześć, ja również mam 2- letniego i20 i mam ten sam problem. Gdzieś już kiedyś był podobny temat ale nie mogę go znaleźć. Jestem umówiony w przyszłym tygodniu na przegląd to zgłoszę im tą usterkę i zobaczymy co powiedzą. Sam dźwięk stukania wydaje mi się jest dość "plastikowy" - przynajmniej u mnie. A dobiega właśnie z kolumny kierowniczej.

paryst

  • Gość
[i20 PB] Stuki w przekładni kierowniczej?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2012, 17:25:09 »
witam
też zauważyłem, że w układzie kierowniczym coś może nie stuka, ale chroboce przy znacznej prędkości w ustawieniu kierownicy w jednej pozycji. Podobno to jakiś defekt wspomagania, ale oczywiście w serwisie nic takiego mi nie powiedzą. Odpisz adrian9001 co tam stwierdzili?

adrian9001

  • Gość
[i20 PB] Stuki w przekładni kierowniczej?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2012, 17:23:44 »
Jestem po przeglądzie. Odnośnie tych stuków w okolicy przekładni kierowniczej to okazało się że to jakaś część McPersonów tak stuka (jest coś wybite) ale zapomniałem dokładnej nazwy bo ogólnie było tego za dużo.. Mają tą cześć sprowadzić i wymienić. Ale to kwestia dwóch tygodni. Dam znać znów co i jak.

muha13

  • Gość
[i20 PB] Stuki w przekładni kierowniczej?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Wrzesień 2012, 08:48:22 »
Przeczytajcie  temat o 3 odcinku turbokamery nt. tukania w ix35....pewnie cos tam znajdziecie dla siebie  ;-).  To stuka juz chyba we wszystkich modelach....... :-x

[ Dodano: 2012-09-04, 18:30 ]
Wróciliśmy z serwisu po wymianie listwy kierowniczej......Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.....jest jakby lepiej. Pojeździliśmy trochę po znajomych fałdach, gdzie zawsze stukło na całego i......nic!!!  Stukło coś może ze dwa razy, ale nie tak jak wcześniej. Zobaczymy co będzie dalej....oby cisza!

[ Dodano: 2012-09-13, 11:30 ]
I stuka dalej.....hahaha. Auto aktualnie w przeglądzie po 2 roku użytkowania, ciekawe co teraz z nim zrobią- zaznaczę, że w innym serwisie niż ostatnio.

adrian9001

  • Gość
[i20 PB] Stuki w przekładni kierowniczej?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Wrzesień 2012, 22:42:21 »
Jestem po wymianie łożysk w McPhersonach i teraz jest kompletna cisza.
Zobaczymy na jak długo.

djpit

  • Gość
[i20 PB] Stuki w przekładni kierowniczej?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Wrzesień 2012, 16:51:08 »
ja koledzy byłem z tym stukaniem i tak - "mistrz" się przejechał, stwierdził że faktycznie coś stuka.  Pojechałem odebrać auto (bo robili kilka rzeczy) i inny już gość co wydawał auto - mówi że nic niewykryto - że wszystko jest ok i nie stuka.... no żenada.  

Pojechałem znowu - do "mistrza" gość twierdzi że to jakiś tam luz w układzie kierowniczym i tak ma być dlatego stuka.... Mam jakąś uszczelkę też do wymiany w układzie kierowniczym ale to niema z tym związku (właściwie tego też mi niechcieli zabardzo wymieniać - bo przecież w niczym nie szkodzi że jest pęknięta....)

czyli zostaję ze stukającym bo "tak ma być".


Ja rezygnuje z gwarancji i  ***** ich i całego Hu*daja. Bo po co mam  płacić za przegląd 900zł? no za co?.

Dodam że to krakowskie ASO - ich kompetencje mnie poprostu przerażają.

Offline angal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
[i20 PB] Stuki w przekładni kierowniczej?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopad 2012, 15:28:53 »
U mnie przyczyną stuków w zawieszeniu był łącznik drążka stabilizatora, jestem po wymianie prawego, zobaczymy kiedy padnie lewa strona. Narazie nastała cisza  :mrgreen:

Offline bedik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[i20 PB] Stuki w przekładni kierowniczej?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń 2019, 21:02:14 »
Czy ktoś  regenerowal przekładnie  kierowniczą, występują u mnie stuki ruszając  kierownicą prawo lewo lub jeżdżąc  wolno po nierównej  nawierzchni.  Stuki nie pochodzą  od elektrycznego wspomagania tak jak to bywa w innych modelach, sprawdziłem gumową gwiazdkę i jest ok. Stuki pochodzą  z przekladni,  zastanawiam  się czy wystarczy regulacja luzu przekladni,  czy może ktoś dostał i wymienił elementy z przekladni ( podkladke,  sprężynę dociskowa)  nie wiem czy można gdzieś to dostać.  Taki sposób naprawy zalecal  Hyundai  w biuletynie naprawczym.  Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat, lub ktoś już naprawił to proszę o info