Autor Wątek: Automatyczna antena w Lantrze ?  (Przeczytany 1478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Joshi

  • Gość
Automatyczna antena w Lantrze ?
« dnia: 27 Grudzień 2008, 18:58:32 »
Hejka, zakupiłem kilka dni temu nowe SONY CDX-GT222, wszystko podpięte i ślicznie gra, ale męczy mnie jedna rzecz, luzem z wiązki wisi niebieski kabelek "antena", który na 99% jest odpowiedzialny za automatyczne chowanie i wysówanie anteny. Gdzie go podpiąć i czy w ogóle w Lantrze J2 jest autoamtyczna antena? Pozdrawiam!

IgoReCzeK

  • Gość
Automatyczna antena w Lantrze ?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2008, 20:08:29 »
Cytat: "Joshi"
czy w ogóle w Lantrze J2 jest automatyczna antena?

Witam. Trudno powiedzieć czy w Twojej jest? Były Lantry z elektrycznie sterowanymi antenami jak i bez nich. Jeśli antena jest schowana do środka a gniazdo antenowe zakryte jest hromowaną końcówką, to masz elektryczną antenę i w okolicach radia powinien być dostępny dodatkowy przewód w wiązce, odpowiedzialny za sterowanie owej anteny. Moze też być ona uszkodzona i nie będzie działać, ale to już zupełnie inna bajka. Innym rozwiązaniem były anteny wykonane z cienkiego elastycznego pręta stalowego zakręcane do gniazda antenowego ( wówczas w gnieździe antenowym widać otwór z gwintem, jeśli nie ma anteny ). Mam nadzieję, że wiązkę obsługującą radio w samochodzie masz oryginalną i nikt tam nie manipulował, wówczas nie będziesz miał problemów z podłączeniem anteny jeśli jest elektryczna. Jakiego koloru przewodu szukać? Niestety tego już nie pamiętam, całe wieki temu podłączałem radio do swojego Accenta. :-| Może ktoś niedawno „majstrował” przy radiu i Ci podpowie dokładnie. Pozdrawiam Igor.

valdii

  • Gość
Automatyczna antena w Lantrze ?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2008, 20:56:20 »
Ja w mojej Lantrze miałem antenę teleskopową wysuwaną ręcznie, gdy pewnej nocy jakieś "krasnoludki" mi ją połamały kupiłem elektryczną . Zabieram się do montażu i tu miłe zaskoczenie- okazało się że auto ma fabryczną instalację pod elektryczną antenę a nic nie wskazuje na to że taką wcześniej posiadało. Wystarczyło tylko wykręcić starą, manualną antenę ( a raczej to co z niej zostało) przykręcić nową elektryczną, podpiąć kostkę z zasilaniem i włożyć kabel antenowy do gniazda - cała robota 20 minut. Przy radiu nie trzeba było nic podpinać bo sterowanie anteną jest wyprowadzone na jednym z pinów w kostce.

domarchewa

  • Gość
Automatyczna antena w Lantrze ?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec 2009, 20:11:20 »
a powiedzcie mi koledzy czy wiecie moze który bezpiecznik jest odpowiedzialny za elektryczna antene?

spina205

  • Gość
Automatyczna antena w Lantrze ?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Marzec 2009, 19:17:54 »
Za zasilanie anteny elektrycznej powinien być odpowiedzialny bezpiecznik nr15 10A
znajdujący się w komorze silnika.

domarchewa

  • Gość
electric antena
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Marzec 2009, 16:39:02 »
powiedz mi kolego który to jest bezpiecznik nr 15 w komorze silnika bo ja ich nie mam ponumerowanych, i powiedzcie mi co jeszcze jest podpięte pod ten bezpiecznik. Oraz czy mam elektryczna antenę bo widzę tam jakąs taka jakby linkę, z której wychodzi kabelek oraz 0.5 metrową rurkę. Pozdro <co?>

spina205

  • Gość
Automatyczna antena w Lantrze ?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Marzec 2009, 20:11:43 »
Odnosnie anteny elektrycznej zapraszam na swój temat tam jest opisane jak podpinałem antenę usiebie w lantrze kombi.
Natomiast bezpiecznik numer 15 w komorze silnika odpowiada za radio,oswietlenie kabiny i bagaznika,kontrolki otwarcia drzwi i bagarznika za to odpowiada z tego co wiem z własnego doswiadczenia.
W najbliższym czasie opisze krok po kroku demontaż anteny zwykłej i montaż anteny elektrycznej.

cezary46

  • Gość
Automatyczna antena w Lantrze ?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Marzec 2009, 21:16:57 »
Nie kombinujcie.Bezpiecznik anteny elektrycznej znajduje się przy radiu na przewodzie pomarańczowym.